Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

SORUN MU TABİKİ GOLDEN'IM - 2.sayfa

nerdeyse 7 aylık olmak üzere olan goldenım,büyüdükçe öğrenmek yerine tam tersi bir tepki ile karşılık veriyor bana...inatla umursamamazlık hali içerisinde yapmaması gereken şeyleri gözümün içine baka baka yapıor...cezalandırmanın ne kadar yararlı cezasız bırakmanın ise başıma ilerde daha ne büyük sorunlar açacağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var..

img

seyran

19 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba yüksel, ilerleme kaydettiğin için sevindim,sayko eminim en yakın zamanda buna alışmış olucak(eee hayatı boyunca cezaya dayanamaz sanırım) ama mısırın tuvalet sorununda en ufak bir gelişme yok,o akşam çıkarıp senin söylediğin taktiği uyguladım,parka götürdüm tasmasını bırakmadan onu bir yere yönlendirdim ve yaklaşık 20 dakika bekledim ama yapmadı hatta o kadarki skıldı ve oturdu biara...süre sonunda da eve getirdim ama yapmadı...zaten akşamları genelde yapmıyor(sanırım ben gelene kadar tüm limitini tüketiyor)sabahları çıkardığımda yapmayıp eve geldiğinde yapıyor... bende bi yerde okumuştum şimdi bunu paylaşacağım seninle;çiş sorununu çözmek için...sokağa çıkarılır ancak o yapana kadar beklenir,bu saatlerde sürebilir ama beklemeliymişiz ve yaptığı anda da ödüllendirmeliymişiz(çikolata,bisküvi yada sevdiği birşeyle)bu bi çelişki değilmi şimdi....?

img

seyran

19 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla çelişki konusunda haklısın.benim kitaptada onu ödüllendirmeyin.ödüllendirirseniz bunu ödül için yapar diyoo.ayrıca dk.konusuda çelişkili. ama sen tuvalet için tasmasını bırakıyorum demişsin ben öle yapmıyorum..tuvaletini yapıncaya kadar tasmayı tutup dolaştırıyorum.bizim sitede yeşillik bi alan var 2 akşamdır aynı yere yapıyo.tuvaletini yapınca serbest bırakıyorum tasmayı oynasın diye.2 akşamdır çıkıyoruz bende işe yaradı. valla ne diyim ikimizde farklı konulardada olsa inatçı köpeklere sahibiz.sabredicez.ikimizide kolay gelsin.yeni bi şeyler öğrenirsem yazarım gene.

img

d.yuksel

19 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ