Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

MERHABA :)

herkese merhaba ! forumu yeni keşfettm ve hemen üye oldum.. eskişehrde yaşıorum yaklaşık 2 hafta önce bi tavşan aldım beyaz ve ona en iyi şekilde bakmak istiorum..ama daha cinsiyetini ve türünü bile bilmiorum,aldığım yere de sormak aklıma gelmemşti.. evde geniş bir kutuda besliorum kutunun altına talaş koydm her gün temiz su veriorum ve tavşanyemi yiyor..başka yapmam gereken şeyler var mı ? yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden teşekkrler...

img

nuny

18 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM NUNY ARAMIZA HOSGELDİN. TAVSANIN ALTINI HER ZAMAN KURU TUT. CEREYANDA VE DİRECT GÜNES ISIGINA MARUZ BIRAKMA, SUYUNU VE YEMİNİ YEMESE BİLE GÜNLÜK TAZELE, HAZIR YEMLERDEN KULLANIYOSAN HAFTADA BİR VEYA İKİ GÜN YESİLLİK VE KURU EKMEK VEREBİLİRSİN. TABİ TAVSANININ YASI İLE ORANTILI VERMELİSİN BUNLARI ASIRI VERİRSEN İSHAL OLABİLİR AMAN DİKKAT. PARAZİT İLACI KULLAN. BASKA SORUN OLURSA BİZ BURDAYIZ. BOL EVCİLLLİ GÜNLER

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam hosgeldin ramiza nuny sana cok seyler yazmak yerine yazmis oldum tavsanla alakali herseyi burlardan ögrene bilirsin hhttp://www.tavsan.org/ ttp://afyonangora.bz.tc/bakimi.htm http://www.kardeslerangora.cjb.net/ http://www.ankara-tarim.gov.tr/diger/tavsan/ureme.htm

img

ucankus

18 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gökhankuşçu`ya : öncelikle hoşbulduk :) çook teşekkür ederim gökhankuşçu ... tavşanımın yaşını biran önce öğrenip sorularımla gelicem yine .. uçankuş`a : sana da çok teşekkr ederm yazdığın sitelerden tavşan.org a grmiştm epey yararlı oldu,dierlerine de bakıcam !! herkese bol evcilli günler :)

img

nuny

18 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben ilk 1 hafta kutusunun altına gazete kağıdı koyduum için ayaklarının altı simsiyah oldu sildm ama çıkmıyor,yıkamamam gerektiğini de söylüyorsunuz... ne yapmayalım ? teşkkrler !

img

nuny

18 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam sadece ayaklarini yika ozaman cok cirkin görunuyorsa bundan sonra gaste kagiti yerine talas yada toz var onlardan koy marangozhanelerde cok tur. normalde tavsan yikan maz derler ama yikayan cok tur ama gerektigi zaman lar da tabi ben 1 sene icin de 2 kere yikardim tamammem batmis bir sekildeydi cunku böyle bir durum lan karsilasirsan ilik suylan yika hemen kurula sac kurutma makinasiylan kurut sicak yere koy bisey olmaz ben bu foruma almanyadan katiliyorum türkiyede nasil kosullar da tavan besleniyor bilmiyorum .benim 2 tavsanim var cok saglikli durum dalar sana sunu söylim tavsanini cok iyi beslemek istiyorsan onunum lan alakali herseyi iyi ögren yanlis bisey yapma iyi gunler

img

ucankus

ÖZEL MESAJ

teşekkrler uçankuş..burada şu an havalar gayet ii tavşanım için problem yaratıcak bi şey yok...ayaklarını şampuanla yıkamak çok zor çok köpürüyor sabunla da çok uğraşmam lazım,neyse artık zaten talaş var umarm bi sorun çıkmaz..yine de saol.byeee

img

nuny

18 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar ! bu sabah baktıımda tavşanımın çişinin üstünde beyaz boya gibi bi şey gördm baktım hep de çişinin üstünde yani dışkıyla ilgili bi şey,dışardan deil..çok merak ettm ve üzüldüm..sizce ne olabilir ??

img

nuny

18 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam nuny bu konu hakkin da hic bir bilgim yok uzun surerse eger tavsanin dada bir hastalik belirtisi olursa veterinere götür meneni tavsiye ederim.

img

ucankus

ÖZEL MESAJ

slm nuny belki yapmışsındır bilmiyorum ama tavşanına tuvalet eğitimi verebilirsin.Bu hakikaten harika birşey.Bilgi için eski forumlara bakmanı öneririm.

img

dhaclack

18 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ