Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

TAVSAN BESLEMEK ZOR MU? - 2.sayfa

Arkadaslar ben tavsan almak istiyorum ama almadan önce tavsan besleyenlerden bilgi ve önerilere ihtiyacım var.çünkü bilgi sahibi olmadan tavsan alıp da sonra bakamayıp birine vermek istemem.lütfen bilgisi olanlar yazsın. 1.tavsanı ewdemi beslemeliyim yoksa dısarıda mı.ewde yada bahcede durursa kafestemi durucak?ne kadar büyük kafes gerekir? 2. ne ile beslemem gerekiyo.özel tavsan yemleriyle mi? yoksa ek besinlerde vermelimiyim? 3.2 yasandaki gsd kırması köpeğimle anlasabilirler mi?tavsan-köpek dostlugu 4.ewde beslersem cok fazla kokar mı?bahcedeyken cok kokar mı? 5.tavsana ası fln gerekirmi?herhangi bi hastalık bulastırma ihtimali varmı? 6.iç ve dış parazit tedavisi gerekir mi? sorularım belki sacma ama bu konuda hiç bilgim olmadıgı için bilmiyorum.

img

xezgix

18 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

birde acaba artık neden veteriner hocamız cevap yazmıyor ve neden artık herkes yazmayı bırakmışşşşşş

img

elifcaglaalp92

14 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba.tavşanlara tuvalet alışkanlığı gibi şeylere gerek yok kendileri akıllı oldukları üzere öyle orta yere yapmazlar kendilerine kuytu ve ayak altı olmaayan yer bulurlar.sizde oraya gerekli ortamı yaratabilirsiniz.kaç yıldır bakıyorum evimde 10larca tavşan ama hiç aşıya falan gerek duymadım.hasta olduğunu da dışkısındaki değişiklikten farkedebilirsiniz yada kusmasından.eğer doğuduğundan beri sizdeyse o size gerekli sevgiyi gösteriyordur en sizin gösterdiğiniz kadar :) saygılar

img

orcun0909

14 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar bn yeni tavşan aldım dışkı yapıyor bir de bişey yapıyor acaba ishal mi oldu yaptığı şey  kızılımsı bi renk bilgilendirirseniz sevinirim

elifcaglaalp92 yazdı :
birde acaba artık neden veteriner hocamız cevap yazmıyor ve neden artık herkes yazmayı bırakmışşşşşş

img

ilkay1521

11 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

regl olmuş olabilşr

ilkay1521 yazdı :

ya arkadaşlar bn yeni tavşan aldım dışkı yapıyor bir de bişey yapıyor acaba ishal mi oldu yaptığı şey  kızılımsı bi renk bilgilendirirseniz sevinirim

elifcaglaalp92 yazdı :

img

dogaakunal

7 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aslında evde tavşan beslemek mümkün ancak onların hareketli hayatlarına uygun ortamı yaratmak güç olabiliyor, ev ortamınde tehlikeler çok fazla kemirmeyi sevdikleri için kablolar onlar için ölümcül olabiliyor dikkat etmek gerekiyor, bahçede baktığınızda ise sürekli kazdıklarından komşunun bahçesinden çıkabiliyorlar :) biraz daha detaylı olarak okumak isterseniz https://pethayat.com/yavru-tavsan/