Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Satılık Balıklar

Mesaj Ekle

DİKKAT - DİKKAT'E YANIT

merhaba sistemde problem var galiba 2 defa uzun mesaj yazdım ama gönderemedim .... olayı ben araştırdım ve duyduklarım .... bayan arkadaşınız 4-5 gün önce mağazaya 4 adet golden yavrusu getirmiş köpekleri bıraktığı an 800$ + 130.00 ytl değerinde kuru mama almış..... 2 gün sonra mağazaya yeniden gelip demişki ben aşağıdaki pet shop''a yavruların 3 ünü 800$ sattım sen bana az para verdin ya köpeklerden birini verirsin yada bana extra para verirsin demiş aa pardon bu arada mağazaya gittiğinde yanında bir bayan arkadaşı daha varmış önce demişki bu gelden yavrusunu benim sattığım fiyattan bayan arkadaşıma vercen demiş mesut abide ticcaret yaptığı için doğal olarak hayır demiş ondan sonra bayan diğer pet shor'' tan bahsetmiş..... daha sonra laf atmalar çoğalınca bayan arkadaşınız kafesten köpek yavrunu almaya çalışmış o andada doğal olarak mudahale etmişler ve mudahale karşısında ilk vurma olayını bayan arkadaşınız elindeki çantayı mesut abinin kafasına vurarak başlatmış .... daha sonra polis, savcılık, karakol, tutanaklar, olay böyle uzamış gitmiş .... ve mağazada mesut abinin 2 adet kafa filmide var .... bakın arkadaşlar amacım burada birilerini batırıp birilerini çıkarmak değil beni yanlış anlamayım olay aynen anlattığım gibiymiş sadece burada alpere bir şey demek istiyorum keşke karşı tarafı dinleyin ondan sonra firma ve şahıs ismini verseydin ... çünkü burada bi ticaret yapılmış ama yanlış veyaa ucuza verilmiş.. daha sonra pişman olunup bana az para verdin biraz daha para ver denmiş .... eğer aranızda ticaretle uğraşan versa bana hak verecektir..... hı bi dahasına oraya golden verecekse ya yüksek fiyataan verip bi öncesinin acısını çıkarır veyada hiç oraya uğramaz bile .... siz ne dersiniz...iyi akşamlar

img

kuscu01

20 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

HAKLISIN ARKADAŞIM OLAYIN GENİŞ HALİ BÖYLE SANIRIM... ÇÜNKÜ BENDE ANKARADAN DAHİL OLDUĞUM İÇİN OLAYA SENİN BİLDİKLERİNİN AYNISINI BENDE BİLİYORUM.. FAKAT SADECE O KADAR DA DEĞİL TEHTİD FALAN DA OLMUŞ SANIRSAM... HER NEYSE BU YAPILAN OLAYLAR TİCARET ETİĞİNE SIĞAR MI BİLMİYORUM...AMA YİNE DE BİR BAYANA PARA İÇİN EL KALDIRMAK BENCE ÇOK YANLIŞ VE BU BAYAN ARKADAŞIM YILLARDIR ALIŞVERİŞİNİ ORDAN YAPIYORMUŞ...Bİ DE BÖLE Bİ DURUM VAR...SEN ŞİMDİ SÜREKLİ MÜŞTERİNE BÖYLE Bİ HAREKET YAPARMISIN.

img

darkness_falls

19 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar ticarette esnaflikta sudur laf agizdan ciktimi bitmistir bu ticarete esnafliga yakismaz bayan arkadas onu ucuza satti parayi aldi o zamn o is bitmistir geri donemessiniz bu arada lafim meclisten disari tabiri caize soz vermek ... vermeye benzemez yani sen adam soz verdin mali sattin donus yoktur neyse kendinize ii bakin

img

suleyman

19 yıl 5 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BAK SÜLEYMAN KARDEŞİM SÖZÜ VERİP TUTMAYAN AKVARYUMCU ARKADAŞ.. ÖNCE DOĞRU DÜRÜST ANLA ONDAN SONRA YAZ...KONUŞULAN PARANIN BİR KISMINI ALDI.HALA ALACXAKLI VE MAĞDUR DURUMDA OLAN BAYAN ARKADAŞTIR...

img

darkness_falls

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar benim bildiğim bayan arkadaşınız köpekleri verdiğinde 800$ + 130.00 ytl lik kuru mama almış ... yani alacak verecek kalmmamış.... en azından ben öyle biliyorum hatta polis raporlarında bile var nayam kemdiside demiş......

img

kuscu01

ÖZEL MESAJ

selam ben olaydan sonra mesut abi nin yanına gidip konuştum oda yazdıklarını görünce çok şaşırdı ... çünkü olay anllattığın gibi değil mesut abi 4 adet golden yavrusu almış ve golden lar halen şu an dükkanda bende gördüm ... ve karşılığında da arkadaşına 700 dolar + 130.00 ytl değerinde de köpek maması vermiş ... yani kısaca köpeklerin parasını bayan arkadaşın almış.... hatta olay zaten polise intikal etmiş tutanak tada bayan arkadaşın 700 dolar ve mama aldığını kabul etmiş ... ama parayı yetersiz bulduğu için yanında başka bir bayanla birlikte dükkana gelmiş o bayana yavru köpeklerin bi tane sözünü vermiş ve mesut beyin ana ucuz vermesini istemiş mesut bey de bayanın istediği şartları kabul etmeyince o zaman sen benden ucuza aldın pahalıya satıyosun ( ki bu onun en doğal hakkı ) demiş ve ekstradan para istemiş ... yada bir tane köpeğimi geri ver ben onu yanımdaki bayana verecem demiş.... yani bu arada bunlar her şey bittikten sonra yani alış veriş bittikten sonra yani bi kaç gün sonra bayan gelip böyle bir hak bencede talep edemez ya sizce .......mesut bey talebini kabul etmeyince bayan sinirlenip köpek klübesinden zorla bi köpeği almaya çalışmış... mesut abi önüne geçip engellemeye çalışınca bayan elindeki alışveriş çantası ile mesut abinin (ailesinin ve çalışanlarının yanında) kafasına vurmuş ve kulağına gecici duyma bozukluğu oluşmuş ve dükkandaki müşterilerde buna şait olmuş hatta polis raporlarına şahitlerde gösterilmiş ( HATTA ARALARINDA YAŞLI Bİ AMCA OLAYA ŞAHİT OLMUŞ VE ARKADAŞINIZI ÇOK YADIRGAMIŞ ) bayan cantayı vurduktan sonra o arbedede normal olarak biri kendini savunma gereği orada bayanı itmiş ve bayanın çenesi köpek kafeslerine çarpmış zaten olay hastahane raporları ylada doğrulanmakta mesut abinin mesut abinin iki kafa filmi çekilmiş ve darp görüldüğü tesbit edilmiş ve hatta ailesine beddualar etmiş ve dükkanda zarar vermeye kalkınca mesut abi de yani kendisi polisi aramış ve karakolluk olmuşlar bu olayda en çok zarara uğrayan bence mesut abi olmuş... çünkü hem köpekler halen dükkanda duruyoo ve bayan sekiz yüz dolara yakın para almış ve mesut abinin rakipleri tarafından kışkırtılmış ( ÇÜNKÜ DİĞER KALAN ÜÇ YAVRUYA RAKİPLERİ sekiz yüz dolar ödeyince tabii bayanda dört yavruyu sekiz yüz dolara verince gidip yavrunun birini geri almak istemiş (bikaç gün sonra yanlız )mesut abi burada bayanın galyana getirilip kışkırtıldığını düşünüyor böylece rakiplari bayanı kullanarak emellerine ulaşmış oldular ..... ve durum mesut abi patladı tabii bu arada karakollar sinirler ve kötü reklam da cabası yani ( hatta son olarak da mesut abi paramı geri ver köpekleri al diye iki polis memurunun yanında talepte bulunmuş bayanda bunu kabul etmemiş .... ben sadece bilginiz olsun diye bu kadar şey yazdım ....... kimse üzerinde bi suçlama kalmasın diye küçük bi hatırlatma bu arada alper_atabek karşı taraf dinlenmeden firma ve şahıs ismi verilerek halka açık vekötü beyanda bulunmak firmayı ve şahsı zor durumda bıraktığını düşünüyor peki olayların bu şekilde olduğunu ispatlamaya hazır olduğunu söylüyor alper senin bunu nasıl telafi edeceğini öğrenmekte istiyor... senin hakkında bir sonraki gün mesut abi suclayıcı seyler yazsa ve bunlar asılsız olsa senin ne düşüneceğini merak ediyor ... ve artı bir işyeri işlettiğininde ( on yıl yakın ) kolay olmadığını söylüyor ve asılsız bi olaylada isminin kötü anılması kendisini çok rahatsız ediyor ..... ve bu gibi suclamaların ileride hukiki boyutlarınıda göze almanı istiyor .......bilgilerine

img

kuscu01

ÖZEL MESAJ

darkness arkadasim esas sen adam akilli oku kuscu arkadas aytrintili sekilde yazmis esnaflik nasildir bilirmisin sen laf agizdan cikti bak bastiriorum laf agizdan cikti sen dedin bu fiyat kabul al sat yaptin baskasi 2 katinida verse donus yoktur anladin mi sen ticaretle ugrasmiosun galba cok anlamiosun bu isleri,kadinda 4 tane daha ayni kopekten vardir onlari baskasina satar 800den bence ben olsam mesut beyin dedigi gibi parami geri isterdim ha bisey daha sen mal uretiosun yada ticareti yapiosun senin sattigin mali alis fiatindan karsiz satmak istermisin hele satan kisinin arkdasina o zamn oda 3 kopek satsaydi 1 tanesini arkdasina hediye etseydi yada satsaydi bence ters yanlis size soleyim

img

suleyman

ÖZEL MESAJ

olayın bana anlatılışı ile olayın sana anlatılışı arasında oldukça büyük farklar var...bikere anlaşma 1000$ üzerinden yapılmış.. bunun üzerine mesut bey bayan arkadaşa şu an yanmda 700$ var gerisini daha sonra öderiim şeklinde konuşulmuş..dediğin gibi bir de mama alınmış...ayrıca mesut beyin hastane raporunu bilmiyorum ancak arkadaşımın sence kafese çarparak iki dişi kırılabilir mi? bunun la birlikte dudaklarında ki yarıklar ve burnunda ki ezilmeler hariç... ayrıca dükkanda benim bildiğim kimse yokmuş..şahit olabilecek herhangi biri falan...ve arkadaşım dükkande sadece 1 adet yavru kaldığını görmüş...SONUÇ OLARAK OLAY MAHKEMEYE İNTİKAL ETMİŞ DURUMDA...SAVCILIĞA BAŞVURULMUŞ DURUMDA...EĞER OLAY SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ SONMUÇLANIR VE MESUT BEY HAKLI ÇIKARSA BEN BURDA HERKESİN ÖNÜNDE ÖZÜRÜMÜ DİLERİM.ANCAK OLAY TAM TERSİ SONUÇLANIRSADA BEN DE BİR ÖZÜR BEKLERİM... BENİM BURDA İSİM KULLANMAMA SONUÇTA SİZ DE HAK VERİRSİNİZ..SİZİN BAŞINIZA DA BÖYLE BİŞEY GELSE SİZDE FARKLI DAVRANMAZDINIZ HERHALDE...

img

darkness_falls

ÖZEL MESAJ

arkadasim ben hak hukuku bilmem benim bildigim su esnafliga yakismaz sen eger o kopekleri sattin bi anlasma yaptin dielim 700dolar+130 mama aldi dimi 300dolari kaldi bak sana sole soleyim sen bi is yaptiriosun kapora verdin adam o ise basladi ben vazgectim dedin mi olurmu adam sana kaporayi vermez kaporan yanar,eger adam para vermis mama vermis anlasmislarsa bayan arkadasin gelipte geri ver kopekleri ben asagi saticam demesi yanlis onu bastan dusunecekti ha aralarindaki anlasma sudur ben sana parami geri vereyim sen kopekleri ver derse bilemem ama sana sunu soleyim is yapilmis bitmis dahada muhabeti olmas ben hakli haksiza bakmiorum gecen dialogdaki ticaret anlayisina bakiorum

img

suleyman

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar bence mahkeme kararını bekleyin görelim derim.

img

serev

19 yıl 2 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ