Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

yumurtaya yatmayan dişi ??? - 5.sayfa

herkese merhaba, dün 3 aydır eşleşmelerini beklediğim çiftimin nihayet ilk yumurtalarını yavrulukta gördüm,sevincime diyecek yok :) yalnız korktuğum başıma geldi gibi bişey,hiperaktiflik derecesinde hareketli olan dişi yuvaya sürekli girip çıkmasına rağmen bir türlü yumurta üzerine yatmıyor kalçası halen şişkin,en azından 2 yumurta daha yolda olduğunu tahmin ediyorum yavruluk siteden takip ettiğim şekilde tamamen boş,ne talaş ne kum vs hiçbişey yok,işin ilginci ise dişi yumurtayı yuvalığın ortasındaki boşluğa değil kenara yumurtladı ve ortaya gelmesini hiç istemiyo (heyecanıma dayanamayıp yavruluğa baktığımda yumurtayı ellemeden hafifçe kafesi çevirerek yumurtanın ortaya gelmesini sağladım,bugünse tekrar yumurtladı mı diye baktığımda yine yumurta kenardaydı) okuduğum kadarıyla dişinin yem yeme ve tuvalet ihtiyacı dışında dışarı çıkmaması gerekli,fakat bizimki gece uykusunu dahi dışarda tünekte uyuyarak geçiriyor(hatta tünek bile değil eski adetini sürdürüp kafes tellerinde uyuyo) erkeğin keyfineyse diyecek yok,çok güzel biçimde dişiyi besliyo,dişi de bunu iyi kullanıyo açıkçası,yuvadan dışarı çıkmasına rağmen yemlikten değil erkeğin ağzından besleniyo :) sorun şu,dişi yumurtaya hiç yatmıyo değil,fakat anlattığım gibi bi süreklilik yok,bi içeri giriyo bi dışarı çıkıyo... bu duruma ne tavsiye edersiniz?? dişinin rahat etmesi için yuvaya talaş falan koymam durumu çözer mi?? yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler

img

sari1985

17 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamün aleyküm hayırlı akşamlar muhabbet kuşların 4 tane yumurtası var ama dünden beri üstüne yatmıyor dişi neden olabilir acaba bilgisi olan var mı bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

img

enesacrds

6 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşun anüsünde yumurta kalmış ve çıkaramıyor olabilir çıkarmasına yardımcı olmalısın eğer çıkmaz ise dişi ölebilir içindeki yumurta yüzünde

arzu67 yazdı :
muhabbet kusu kafesimin alt kismina yumurtladi ve yatmiyo ustune neden olabilir

img

enesacrds

6 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar benım guvercınım ilk yumurtaya nıye yatmıyor

img

enesboyraz

6 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm ben ahmet benim dün akşam muhabet kusum yeni yumurta yaptı bu ilk yumurtasıydı ama hala yumuta yapacak gibi hala şişkin am yumurtaya yatmıyor bazenleri yuvaya girince yumurtayı altına alıyor ama sonra yine çıkıyor yani nadiren giriyor ne yapmalıyım lütfen bana bir çare verin yumutanın üzerine otursundiye           M.                        LÜTFEN

img

Ahmet72

5 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm ben ahmet benim dün akşam muhabet kusum yeni yumurta yaptı bu ilk yumurtasıydı ama hala yumuta yapacak gibi hala şişkin am yumurtaya yatmıyor bazenleri yuvaya girince yumurtayı altına alıyor ama sonra yine çıkıyor yani nadiren giriyor ne yapmalıyım lütfen bana bir çare verin yumutanın üzerine otursundiye           M.                        LÜTFEN

img

Ahmet72

ÖZEL MESAJ

img

Ahmet72

ÖZEL MESAJ

Çift sultan papağanlarım var 4. kez yumurtladi dişi ama hiç birinden yavru çıkmadı. Şu an da 2 tane yumurtasi var bir hafta oldu yumurtlayali ama disi yatmıyor erkek de onu gagaliyor kavga ediyorlar acaba disi yatmadığı için olabilir sorunun ne olduğunu bulamadık yardımcı olur musunuz

img

Nefize123

5 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar herkese.. Dişi muhabbet kuşum ilk yumurtasını 25 nisanda verdi.. o günden beri 2 günde bir yumurtladı.. kuluckayada yatıyordu.. hicbir sorunu yoktu.. Dün öğlenden beri rahatsizlandigini fark ettim ve kuluçkaya yatmıyordu.. limon verdim sadece.. geceye doğru yine devam etti halsiz halleri.. Gece tekrar alıp baktım yumurta olduğunu fark ettim. Sıkışmış yumurtası.. Dün 5. Yumurtayı vercekti aslında. Yumurtası sıkıştığı için verememiş.. Yardim ettim doğdu yumurtası.. Rahatlar sanıyordum ama.. yine geceden beri yatmıyor yumurtalara.. soğudular iyice.. 5 tane yumurtası var şimdi. Ama kuşum hala halsiz.. Hasta gibi.. Ne yapmam gerekiyor bu durumu nasıl çözebilirim.. yumurtalara yatmazsa nasıl kuluçka olmadan kurtarabilirim yumurtaları.. Nolur acil cevap yazın bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

img

Kaynak5234

2 yıl 11 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hocam benim kusum yuvaya girmemeye basladı ama ben bazen uzaktan kafesin dısından yuvaya bakıyordum simdi ise yatmıyor 1 hafta yattı başka yatmadı eger yumurtaya yatmazssa yumurta bozulurmu ev sıcak mısır talaşı kullanıyorum yuvanın içide sıcak bozulmaz deyilmi 1 ay gidermi

img

Kelkilkul

1 yıl 4 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba kuşlarım çifleşti ve 1 kaç hafta sonra yuvalığa yumurtladı yumurta çok küçük ve sadece 2 defa baktım yumurtaya köşelere atıyor yumurtaayı herşeyi tam vitamin fln fful + full napacam bilmiyorum yardım edin

img

Alidemir3358

7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ