Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluşum yemek yemiyor - 4.sayfa

Merhaba arkadaşlar, Benim 3 tane kapluşum var. Narin ve Güçlü 2 yaşında Azman ise 5 aylık. Fakat hepsinin boyutu aynı çünkü narinim yaklaşık bir aydır yemek yemiyor ve Azman ne bulsa silip süpürüyor. Hatta geçen gül elimi ısırdı ve acısı 2 gün sürdü yanii tam bir AZMAN ! Narin için ne yapabilirim hep uyuyor ben arada uyandırıyorum acaba yanlışmı yapıyorum ama yesin diye uyandırmaya çalışıyorum :( Güçlüye gelince o bi yiyor bi yemiyor ne yapmalıyım? Kapluşların bu kadar aç kalması normalmi? Bu arada kabukları çok sert yani bi hastalık belirtisi görmüyorum çok sağlıklı duruyor hepsi amaaa... birazda yeseleryaaaaa (Azman hariç o zaten yiyor : ) )

img

crescent85

16 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk önce cevabın için t.ederim ortalama 4-5 litre su var,15-18 cm kuru taş parçaları var vitaminin markası marine ayrıyetten suya damlatılan vıtamın var onun markasıda azoo dıye bı su 7cm boyunda kuru bölge ıse 7den 10na dogru yukselıyor umarım ıstedıgın bılgılerı vermıstırım

img

ajanibo

14 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar ,kara kaplumbağam var.Daha çok küçük yemek yediğini görmüyorum .Ama dışkı salgılıyor.gerçekten yemek yiyor mudur?

crescent85 yazdı :
Merhaba arkadaşlar, Benim 3 tane kapluşum var. Narin ve Güçlü 2 yaşında Azman ise 5 aylık. Fakat hepsinin boyutu aynı çünkü narinim yaklaşık bir aydır yemek yemiyor ve Azman ne bulsa silip süpürüyor. Hatta geçen gül elimi ısırdı ve acısı 2 gün sürdü yanii tam bir AZMAN ! Narin için ne yapabilirim hep uyuyor ben arada uyandırıyorum acaba yanlışmı yapıyorum ama yesin diye uyandırmaya çalışıyorum :( Güçlüye gelince o bi yiyor bi yemiyor ne yapmalıyım? Kapluşların bu kadar aç kalması normalmi? Bu arada kabukları çok sert yani bi hastalık belirtisi görmüyorum çok sağlıklı duruyor hepsi amaaa... birazda yeseleryaaaaa (Azman hariç o zaten yiyor : ) )

img

seheker

11 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dışkılaması yemek yedigini işaret edebilir ama gene de daha iyi gözlemlemelisin.

Zaten yemi attıktan kısa bir süre sonra yemi yerler.

img

petsi

15 yıl 9 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, ayni konuda tekrar baslik acmak istemedim. Eger yardimci olursaniz seviniriz. Iki ay once bir yilligina ABD'ye geldik. Kedimizi getirebildik ama 14 senedir bizimle yasayan kara kaplumbagamizi bir dostumuza emanet etmek zorunda kaldik. Emanet ettigimiz dostumuz, kaplumbagamizin 20 gundur yemek yemedigini soyledi. imunex veriyormus. Belki sacma gelecek ama belki sesimiz fayda eder diye whatsapp tan kayit edip gonderdik. sizlerin tavsiyeleri var ise bilgilendirmenizi rica ederim. tesekkur ederim.

img

cancafer

8 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ