Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Çekirge konservesi

Merhaba Arkadaşlar Çekirge konservemizi satışa hazır hale getirmiş bulunmaktayız.Kullanım alanları :Kuş,Kaplumbağa,Kurbağa,Kertenkele,Bukalemun,İguana ve diğer tüm sürüngenler ile birlikte Balık ve balık tutma yemi olarak kullanılmaktadır.İlgileniyorsanız lütfen irtibat kurunuz. E.Serdar Baki 0532 277 92 00 [email protected]

diğer canlılara birşey diyemeyeceğim ama Iguanalar hayvansal gıda almamalılar ... Sağlıkları bozulur(böbrek problemleri vs)... yerinizde olsam iguanalara çekirge tavsiye etmezdim... Saygılarımla

img

echo

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşım Öncelikle şunu belirtmek isterimki avrupadaki birçok reptipark larda yaptığımız gezi ve araştırmalarda.diğer sürüngenler gibi çok sık olmamak kaydıyla haftada bir yada iki kez konserve edilmiş çekirge ile besleniyorlar.Bu sizin dediğinizin tam tersine sağlıkları için çok gerekli.Sevgilerimle.

Farkındaysanız diğer canlılara birşey diyemeyeceğimi ancak iguanalara hayvansal gıda verilmemesi gerektiğini yazdım. bu bilginin doğruluğunu istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz.Elbetteki diğer birçok sürüngen için çok gerekli hatta bende bana yakında gelecek bir iki sürüngen için sizden temin edip denemeyi düşünüyorum.Amacım sadece hatalı bir metinden dolayı iguana sahiplerinin canının yanmaması ve sizin de yanlış anlışmamanızdı.

Lütfen yazılanları dikkatli okuyup post atınız.

Saygılarımla

img

echo

ÖZEL MESAJ

değerli arkadaşım Bana daha teknik bir şekilde açıklıyabilirmisin.Zira bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır demiş atalarımız dolayısıyla bende sizden öğrenmek istiyorum.Unutmayınki bizim ürünümüz konserve edilmiş yani tüm bakteri ve mikroplardan arındırılmış steril bir üründür.Peki iguanaların sindirim sisteminde ne oluyorda hasta hissediyorlar ,bilimsel olarak açıklarsanız çok sevinirim.Kendiniz daha önce hiç çekirge konservesi veya canlısıyla besledinizmi ve eğer verdiyseniz ne gözlemlediniz.Yoksa literatüre dayalı bir bilgi birikiminizmi var. sexgilerimle.

echoya katılmıyorum 2kaplumbagam var onlar afiyetle yiyo ki iguanalarda yer arkadaşım 2yıldır beslediği için bu yazıları yazıyorum onun söylediğine göre bulduğu çekirge gibi böcekleri her zaman yediriyomuş ama ara sıra genelde otçul beslenir.ama hayvansal gıdada verilebilir. ayrıca serbaki fiyatları söylersen iyi olur ben kaplumbağalarıma belki alırım...

img

selim90

18 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın selim90; Iguananın önüne ne koysanız yer...bunu deneyebilirsiniz... öncelikle son cümlenizi anlayamadım..herzaman böcek mi veriyormuş? yoksa arasıra mı? ya da arasıra sebze mi veriyormuş? iguanalar tam anlamıyla otçuldurlar.. kamplumbağalar ve iguanalar farklı canlılardır doğal olarak da farklı metabolizmaya sahiptirler. Sayın serbaki; iguanaların beslenmesindeki kalsiyum ve fosfor oranı çok önemlidir.. ve kalsiyum oranı yüksek olmalıdır... böcekler de ve herhangi diğer hayvansal gıdalarda fosfor kalsiyumdan fazladır.. bu da MBD ye giden yolu açar... ayrıca hayvansal proteinin işlenmesi böbrekleri çok fazla çalıştırır ve iguananız birsüre sonra böbrek yetmezliğinden ölür.. eğer hayvansal gıda verirseniz iguananızın hızla büyüdüğünü göreceksiniz...ancak aynı anda iguananızın ömrünü de kısaltıyor olacaksınız...hayvansal gıda ile beslenen iguanaların %90ı 3-7 yaş arasında ölür... bu bilgeler hem literatürde vardır;. hemde şahsi gözlemlerimle sabitlenmiştir... bunların dışında doğadaki bir iguananın böcek yakalaması olası değildir... olabilecek tek ihtimal bir yaprak vs üzerinde ölmüş bir böceği yemesidir... bununda ne kadar küçük bir ihtimal olduğunu tahmin edersiniz ... Saygılarımla

img

echo

ÖZEL MESAJ

selamlar birçok yabancı kaynaklarda iguların hayvansal besinlerle beslendiklerinde çabuk fakat sağlıksız büyüdüğü yazılı ayrıca hayvansal gıdaların igularda böbrek hastalıklarına yol açtığıda yazılı echo ya katılıyorum biraz detaylı araştırmalar yaparak bu bilgilere ulaşabilirsiniz fakat ara sıra azar azar vermenin zararı varmıdır bilmiyorum ben igum küçükken 8-10 günde bir çok az hayvansal gıdalar veriyordum artık onuda vermiyorum,,,snakehunter,,,

Tekrar merhaba arkadaşlar Daha öncede yazdığım gibi zaten iguanalara büyüklüğüne göre haftada 1 yada 5 adet veriyorlar.Tabiki genelde otçuldurlar ancak alman iguanaseverlerin dediklerini size aktarmıştım ben.Ayrıca bu konuda derin bir bilgim yok ancak avrupadaki reptile severlerin bukonularda çok ilerde olduğunu söyliyebilirim zira sadece almanya da 6 milyon aile reptile besliyor Türkiye de ise çok az. sevgilerimle.

Sayın serbaki; Almanca birkaç dökümanda inceledim ve oralarda da aynı sonuçlara ulaştım.Arzu ederseniz linklerini de verebilirim.Bu ülkede beslenen sürüngen sayısının az olması burada yazan kişilerin yanlış bilgi sahibi olduğunu göstermez. mesela ABD ye göre Türkiyede çok az yılan beslenir ancak sayın snakehunter (internette bile olsa) karşılaştığım birçok herpatolojistten fazla bilgiye sahiptir. Lütfen bunları göz önünde bulundurun. Ayrıca az miktarda arsenik veya seyreltilmiş siyanür alsa insanda hemen ölmez ama ömrü kısalır. Iguana ve hayvansal gıda olayını internetten ve birçok kitaptan bulabilirsiniz.Arzu ederseniz bu konu ile ilgili size pdf vs yollayabilirim. Unutmayın hiçbirimizin amacı sizin bu ticari girişiminize engel olmak değil..hatta kendi adıma yaptığınız konserve çekirge olayından son derece mutluyum.ayrıca fiyatta belirtirseniz sevinirim. Daha başka bir sorunuz olursa bana mailde atabilirsiniz. [email protected] Saygılarımla

img

echo

ÖZEL MESAJ