Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

LÜTFEN ACİL YARDIM GEREKİYO!!!!!!!! - 2.sayfa

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN KAPLUŞUMA BİŞEYLER OLDU.4 AYAKLARININ TAM DİPLERİ VE BAŞINI KABUGUNA SOKTUĞU YER BAYA ŞİŞMİŞ VE RENGİ AÇILMIŞ.NAPICAMI BİLMİYORUM AMA ÇOK KORKUYORUM ONA BİŞEY OLMASINDAN.SUDAN MI OLDU BİLMİYORUM ISITICI KULLANMIYORUM HENÜZ ALMAMIŞTIM NEDEN BÖYLE LÜTFEN YARDIM EDİN...

img

chıstına

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hangi kentte olduğunu yazarsan iyi olur. ailen yine de izin vermiyorsa belki oturduğun kentteki arkadaşlar yardımcı olabilir. ayrıca veterinerler gerçekten çok para almıyorlar. hatta benimki hiç almıyor mesela

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR CİDDEN HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BEN İSTANBULDA OTURUYORUM ELİME PARA GECER GECMEZ HEMEN VETERİNRE GÖTÜRÜCEM.HATTA AİLEMDEN İZİN ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM ÇÜNKÜ BABAM SEYAHATE ÇIKICAKMIŞ BENDE HEMEN VETERİNERE KAÇICAM.İYİ GÜNLER

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

Suyundan enfeksiyon kapmış olabilir tedavisi şart ortamını çok temiz tut.Antibiyotik gerekli veteriner kontrolüyle..Slm momo durumu halletmişiniz ben geldim

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BEPPOMOMO SEN Bİ VETERİNERİNE SORSANDA BEN ONA GÖRE Bİ ANTİBİYOTİK ALSAM OLMAZMI YANİ BEN YAPAMAZMIYIM VETERİNER ŞARTMI DİYOSUN?SEN NEREYE GÖTÜRÜYOSUN KAPLUŞUNU BENDE ORAYA GÖTÜRİYİM SANA GÜVENİYORUM ÇÜNKÜ SENİN VETERİNER İYİ OLMALI Kİ SENDE ORAYA GİDİYOSUN.AYRICA DEEPFISHING ÖNERİN İÇİN SAĞOL ORATMINI ARTIK ÇOK TEMİZ TUTMAYA ÇALIŞICAM ARITILMIŞ SU KULLANSAM OLURMU PEKİ?

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

Selam 8-10 saat dinlenmiş yani bir gece dinlenmiş su koyabilirsin.Bir leğenin içine su koy güneşte iki saat kadar güneşlendir akşam üstü güneşi daha uygun her gün bunu tekrarlamalısın güneş görmiyen bir yerdeyse

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

chistina ben istanbulda yaşamıyorum. üzgünüm. tedavi ve antibiyotik enjeksiyonu ve ayarlaması senin yapacağın birşey değil maalesef. böbrek rahatsızlığı kaplumabağalarda akciğer enfeksiyonundan da ciddidir. kaplumbağaya ağrı verir çünkü. sana aşağıda vereceğim linkte kaplumbağalar için kullanılabilen antibiyotikler var. bunu print et ve veterinere göster. eminim çok pahalı değildir. zaten minicik doz kullanacaksınız. veterinere durumu anlatırsan zaten eminim sana yardımcı olacaktır. karşılığında bu sitede kaplumbağa hastalıkları ve tedavisi ile ilgili ona yazılar ve bilgiler vereceğimizi söyle:))

http://www.merckvetmanual.com/mvm/index.jsp?cfile=htm/bc/171208.htm

yukarıdaki sayfada Table: Antimicrobial Drugs for Use in Reptiles yazısına tıklarsan yeni bir pencere açılacak ve burada sürüngenler için kullanılabilen antibiyotiklerin listesi dozajları ile mevcut zaten. ingilizce ama anlaşılabilir sanırım. turtle/tortoise kaplumbağa demek işte. sadece ampicilin kaplumbağalar için kullanılmaz. antibiyotik tabi ki ille de enjeksiyon şeklinde olmak zorunda değil. ağız yolu ile alınanlar da var. yemlerine karıştırıp bir şekilde vermen gerekebilir.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

ayrıca bu başlık altındaki yazıların hepsini print et veterinere göster istersen. daha kolay olur.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM GERÇEKTEN ÇOK YARDIMCI OLDUN SÖYLEDİKLERİNİ TEK TEK UYGULAYACAM.İNŞALLAH ÇOK GEÇ OLMADAN KAPLUŞUMU İYİLEŞTİREBİLİRİM.

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

google dan arattıkmı baş sayfalarda çıkıo bu yazı..o yüzden veterinerin adresini burayada yazayım dedim.. okuyup hayvanını tedavi ettirmek isteyen olursa diye yazıyorum. acıbadem cad. çimençayır apartmanı 102/1 kadıköy istanbul petvet veteriner kliniği dr.emel başaran 02163392080 02163392090 kendisi kaplumbağalardan anlayan bir veterinerdir.yanında 1.5 yıl çalıştım beraberce birçok kaplumbağayı iyileştirip gönderdik.isterseniz götürebilirsiniz.

img

catzillaa

17 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili catzillaa bnm kapluşum sanırım felç ama yem de yemiyor kafasını içine çekmiş ellerini oynatamadan öyle duruyor iyileşir değil mi :`(

img

sheqerliq

13 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ