Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Balık ile kaplumbağa aynı akvaryuma yaşarmı ? - 2.sayfa

Bnm 2 tane japon balığım var bide kapluşum var aynı akvaryumda yaşarlarmı ?

önceki mesajda bir konuyu yazmayı unutmuşum.kapluşum balıklarımı yedği için üzüldüm ama bu arada ilginç bişey keşfettim:otoriteler bu duruma ne der bilmiyorum ama kapluşum geçen kış yani daha bebekken iştahsızlık,gözlerin şişip kapanması gibi bir sürü klasik kapluş sağlığı sorunları yaşamıştı.ama akvaryumdaki balıkları yemeye başladığından beri son derece sağlıklı ve aşırı enerjik :) hatta bu kış, kış uykusuna yatmaya niyetlenmedi bile :) bunun bir açıklaması vardır elbet.frozen bilir sanırım ....

img

adapina

16 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Adapina, kaplumbağalar normal ev koşullarında kış uykusuna zaten yatmazlar. Evdeki vahşet hadisesine ise yorum yapmayacağım.

img

yasdal

18 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hyr bence çünkü bnde japonlarımla kaplumbağalarım yaşıor hiçde zarar vermior coolbalıklarınıda yemez ama dev gibi kaplumbağpalar için zarardır küçük kaplumbağa zarar vermez besliycekseniz küçük japonla yavru japon besleyin zaten büyümesü 3-4 yıl alır onun için rahat olun

frozen yazdı :
Japon soğuk su balığıdır su sıcaklığı 25 derece altında olmalı kaplumbağa ise tropik canlı su sıcaklığı 28 dercedir eğer hastalanırsa 30 derece sence olurmu. Kaplumbağa yakalarsa japonlarınının kuyruklarını koparır hatta büyüdüğü zaman balıklarını yer. Kaplumbağaya hiç bulaşma. Hadi diyelim kjaplumbağa 5 cm iken zorlayarak oldu ya kaplumbağa 15-20 cm olduğu zaman ne yapacaksın. Hem kaplumbağalar akvaryumu aşırı kirletir bilirsin akvaryumları kötü kokar , japonlarına yazık olur.

img

yanki12

11 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ