Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Aybars ve Aybala ile tatilde yirmialtı gün :) - 3.sayfa

Arkadaşlar büyük tatil başladı, 9.5 cm cm kabuk boyuna ulaşan tosbiklerimizi bu yaz bırakmaya kıyamadık ve aldık yanımıza. Molalarda bir miktar suyun içinde deli gibi yüzdüler, hareket halinde ise bez parçalarının altına saklandılar. 1050 km`lik ilk uzun mesafe yolumuz cumartesi günü bitti herhangi bir sorun olmadı eve gelir gelmez 50 litrelik plastik akvaryumlarına su doldurduk ve başladılar yüzmeye, filtre ve ısıtıcıları da var tabii ki. İlk yemek saatinde hiç itiraz etmeden yemlerini yediler, bir kaç saat sonra da başladılar kavga etmeye (el titretme olayı ) Kendi bahçemizden fesleğen koparıp verdik çok sevdiler, ne de olsa organik :)) selamlar

img

deryailesezer

16 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Üstad, akvaryumforum dan özel mesaj ile msn adresimi gönderdim selamlar.

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Ben Aybala ve Aybars`ı çok seviyorum googleden resimlerine bakıyorum,youtubeden videolarını izliyorum çok şekerler yani neredeyse kendi kaplumbağam kadar çok seviyorum.

Teşekkürler, aman nazar değmesin :)

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

bende kaplumbağamla yaklaşık 18 saatlik bir yola çıkıcam. gerekenleri az çok okuyarak öğrendim burdan ama o plastik kaplarındaki rapayı nereden aldınız onu merak ettim Birde dönüşüm otobüsle olacak çok rahatsızlık verirmi acaba yanımdakine koku yönünden ben alıştım galiba akvaryumu bile kokmuyo:)

img

whitegull

15 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

O askı şeklindeki rampayı pilexiglass malzeme ile kendim yaptım, uygun bir kapta olursa otobüste sorun olmaz sanırım, su koymana gerek yok yumuşak havlu gibi malzeme içine koyarsın gayet rahat bir yolculuk olur.

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Nasıl bişey bu pilexiglass? Ben kuru bölge rampasını bundan yapmayı düşünüyorum.Tırmanabiliyorlarmı,cam gibi kaygansa üstüne yine taşlar yapıştırmam gerekicek galiba :(

img

nil92

15 yıl 5 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Evet cam gibi kaygan oluyor, tabelacılarda arta kalan parçalardan uygun fiyata, hatta küçük bir parça alacaksanız ücretsiz bile bulabilirsiniz. Üstüne mutlaka birşey döşemek lazım bu yüzden, yapay çim, kaymaz zemin gibi birşeyler olabilir ama irice yassı taşları daha çok tavsiye ederim, hem daha estetik ve doğal görünümlü hem daha sağlıklı. Tabi üstünde taş vs. yapıştırma işleminde mutlaka akvaryum silikonu kullanın. Fakat bu plexiglass rampayı cam akvaryuma nasıl yapıştıracağınızı da düşünmelisiniz, plexiglass için özel yapıştırıcılar var, silikon ile plexiglassı akvaryum camına sağlam bir şekilde yapıştırabileceğinizi sanmıyorum, pek hafif de olmayacak üstelik, hiç tutmayabilir bile. Sen nasıl yapmıştın Sezer, asmışsın galiba dimi?? Çok geliştirilebilir bi fikir aslında.

img

pinar1112

17 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Evet Pınar, şu anda akvaryumun kenarında asılı duruyor. Yakında tam ortaya yukarıkan aliminyum köşebentlere bağlı vaziyette olacak, çünkü kenardan burunları çıkmaya başladı üst kafesi zorluyor keratalar. :))

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar tosunla 18 saatlik yolda fazla bir sorunla karşılaşmadan geldik ananesine:) ama ben yinede ne olur ne olmaz diye ayaklarına kadar gelecek şekilde ılık su yaptım bir kovaya 2-3 kez içinde gezindi biraz :) şimdi keyfi gayet yerinde sizin aybala ve aybars içn aldığınız o plastik kaptan aldım içine ısıtıcısınıda koydum kurulanma alanıda yaptım. resimlerini yüklemek isterdim ama nasıl yapılıyor bilmiyorum?

img

whitegull

15 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yalnız o el titretme olayı kavga etme deil birbirlerine kur yapma olayıdır kavga ederken birbirlerini ısırır yada tırnaklarlar 

deryailesezer yazdı :
Arkadaşlar büyük tatil başladı, 9.5 cm cm kabuk boyuna ulaşan tosbiklerimizi bu yaz bırakmaya kıyamadık ve aldık yanımıza. Molalarda bir miktar suyun içinde deli gibi yüzdüler, hareket halinde ise bez parçalarının altına saklandılar. 1050 km`lik ilk uzun mesafe yolumuz cumartesi günü bitti herhangi bir sorun olmadı eve gelir gelmez 50 litrelik plastik akvaryumlarına su doldurduk ve başladılar yüzmeye, filtre ve ısıtıcıları da var tabii ki. İlk yemek saatinde hiç itiraz etmeden yemlerini yediler, bir kaç saat sonra da başladılar kavga etmeye (el titretme olayı ) Kendi bahçemizden fesleğen koparıp verdik çok sevdiler, ne de olsa organik :)) selamlar

img

awdawd

10 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ