Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

ne alsam?

Bana bir arkadaşım hamstera benzer bir tür söylemişti piggy miydi neydi hatırlamıyorum.Bir kersinde gonzales almıştım ver ısırmıştı ondan sonra bu yaratıklardan soğumuştum.Hamsterların çok büyüdüklerini söylediler ve ben hem ısırmayan hemde fazla büyümeyenden istiyorum yardım ederseniz sevinirim.Şimdiden saygılar!

img

kadir_a.s

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Birde ben kafeste deil de akvaryum da beslicem alıştırma konusunda inşalllah bir sorun çıkmaz geçen kötü gonzales tecrübesinden dolayı bu olaya önem veriyorum cavaplarınızı bekliyorum iki sorumdaaa!!!

img

kadir_a.s

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkdaşlar ilgine gerçekten çok teşekkür ediyorum başkalarına gelince satır satır yazıyorusunuz biz bir soru sorduk kaç gündür cevap yok!

img

kadir_a.s

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer küçük bir hayvan istiyorsan gine pig alma çünkü onlar hamsterdan da büyük oluyor.Gonzalesler küçük ama hırçın olabiliyorlar.Bence sen bir syrian hamsterı al.Çok da fazla büyümüyorlar en fazla avcunun içinden biraz taşacak kadar olurlar.Erkek alman ısırma açısından daha yararlı, çünkü dişiler 4 günde bir yumurtladıklarından 4 günde bir sinirli oluyorlar.Akvaryumda besleyebilirsin, ben de akvaryumda besliyorum.Seni ısırıp ısırmaması sana bağlı.Elin yiyecek kokmamalı, uykusunda rahatsız etmemelisin, avucuna almaya çalışmamalısın, eve ilk getirdiğinde ona 3-4 gün dokunma sadece elinle yem yedir.Sana sesine ve kokuna alıştıktan sonra elini uzat bırak o senin eline çıksın.Biraz sabır gerekiyor ama sana güvenmesini sağla.Yuvasını temiz tut ve yuvasında içine girip gizlenebileceği bir şey koy.Tabiii dönme tekerleğini unutma.O sana alıştıktan sonra bir kaç gün 10 dk falan dışarı çıkar.Umarım yardımcı olmuşumdur.Sakın elin yem kokmasın hiç affetmez yer seni!

img

oleta

18 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oletanın dediklerine aynen katılıyorum.aynen uygula.Ancak sana tavsiyem gine pig beslemelisin çok büyüyolar ama çok güzeller.

Arkadaşlar öncelikle teşşekür ederim.Akvaryum deil de kutu da beslesem olur mu acaba?Bir de ben erkek alıcam eşliyeceğim zaman yapmam gerejir ayrı bir kız kafesi yapıp erkeği mi onun kafesine koyim yoksa tam tersimi şimdilik erken sanırım ama yine de olsun şimdiden Saygılar!!

img

kadir_a.s

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kesinlikle kutuda besleme bence akvaryum alamıyorsan git bir kafes al çünkü kutuda hijyeni sağlayamazsın .Sen hamster mi aldın

Evdekiler kafese biraz karşı oldukları için kutuda beslemeyi düşündüm bizim evde iki akvaryum var biri küçük diğeri büyük ikisinde de balık besliyoruz.Kafesten kaçabileceklerini söylediler bende onun için kutuyu uygun gördüm.Ayrıca hamster beslemeyi düşünüyorum önümüzdeki pztrs alıcam bu hafta tatlie gidicez hayvano orlarda zebil etmek istmediğim için geldiğimizde alıcam.Acaba çok küçük aralıklı bir kafes de alsam çıkar mı?

img

kadir_a.s

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam,bende kafeste besliyorum inan kafeste yada akvaryumda daha mutlu olurlar sana 2 ayda bir yavru gelir.Ayrıca normal geniş bir kuş kafesi olsa bile kaçabileceklerini sanmıyorum.

Sakın kutuda besleme yazık değilmi o hayvancağıza!Akvaryum alamıyorsan hamster kafesi al kesinlikle dışarı çıkamaz!Çiftleştirme konusuna gelince dişi hayvanın en az 4 yada 6 aylık olmalı(Tabii erkekte dişiden küçük olmamalı en azından yaşıt olmalılar) ve dişiyi erkeğin kafesine koymalısın ve bunu 4 gün denemelisin çünkü dişiler 4 günde bir yumurtladıkları için bu 4. günü bulman gerekir.Uygun gün değilse zaten didişmeye başlarlar alırsın dişiyi o zaman erkeğin yanından.Sakın erkeği dişinin kafesine koyma kıyamet kopar.Kutu işinide unut!

img

oleta

18 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ