Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kuşlar neden tüylerini kabartır? - 3.sayfa

Arkadaşlar benim 5 çift kuşum var.Şimdilik salma bir kafeste evde bakıyorum ve salma yapıyorum bitirmeme az bir zaman kaldı.Şimdi kuşlarımdan biri biraz durgunlaştı ve hafif kabararak duruyor.Bazen hareketlenir gibi oluyor,yem yemeside normal ama genelde durgun.Önceden çok hareketliydi.Kafese sonradan kuş ekledim eş olsunlar diye bu yüzden olabilirmi?kendini bir yere çarpmış olabilirmi? İshal değil buna eminim söyliyeyim bunuda bilin ona göre yardımcı olun bana.Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

img

doktordogi

15 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kardes benim 4 tane sus guvercini var soguk alginligi durgunluk vs yok ama surekli kabarik ve kasinma gibi tuy duzenliyorlar eskiden guvercin cok besledim boyle degildi

img

omer066

8 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir hafta önce erkek yavru muhabbet kuşu aldım bir buçuk iki aylık tügünu kabartip kafasını kanadınin arasına koyup uyuyor arada bir yem yiyip tugu kabarık bir şekilde duruyo bide genç bir dışı kuşum var o öttugu zaman biraz kendine gelip otuyor ne yapmam lazım şimdiden tekekkurler

img

Nevsehir

5 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşum akşamları halsiz oluyor normal mi sabahları normal enerjik aksamları tüyleri falan kabarıyor

img

mustafaz4

3 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar

img

Mehmetege

3 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar benim 8 aylık bir muhabbet kuşum var son günlerde çevresine ve eşine karşı ilgisiz olmaya başladı ve sıkca uyuyor ayrıca tüylerini olduğundan daha fazla kabarttığını gördüm elime aldığımda ayaklarının buz gibi olduğunuda gözlemledim halada öyle küçük küçük tüyler döktüğü için tüy dökme döneminde olduğunu düşündüm fakat ayaklarının soğuklu beni korkuttu soğuk algınlığı ve tüy dökme döneminin arasında kaldım onu veterinere götürecek vaktimde pek olmuyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

img

DenizAtmaca

3 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ