Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Lanet Kabuk Sertleştirici----> göz sorunu:((

arkadaslar kapluşlar 6aydır bende fakat 4-5 yaşındalar yani hayli büyükler yakın zamanda ölüm fanusundan akvaryuma terfi ettik uyum sorununuda hallettik mutlu mesut geçiniyorduk düne kadar!! yemlerini verdim günlük bakışmalarımızı konuşmalarımızı yaptık(yaptım):).....sonra hiç kullanmadığım fakat akvaryumcudan aldığım kabuk sertleştirici geldi aklıma ince bir tabaka kabuklarına sürdüm tekrar suya bıraktığımda yağ gibi bir tabaka oluşturdu ve büyük olan(dişi oluyo sanırım adını Elif koydum) elifin gözünde soruna neden oldu gözleri artık kısık ve bazen tamamen kapatıyor elleriyle silmeye çalışıyor bu durumdan çok rahatsız oluyorm ne yapmam gerekir?? sanırım gözleri tahriş oldu hemen sularını yeniledim fakat sorun devam etmekte onunda morali bozuldu sanırım eski neşesi hareketliliği yok:( su içinde uyuyor ve gözlerini silmeye çalışıyor....bepanthane aklıma geldi fakat sormadan bişey yapmayım dedim fikri olan varmı arkadasalar çok sinirim bozuk.......1milyonluk adi bir krem yüzünden Elifim gözlerinden olmasın off acil yardım lütfen:(((

img

goktugvw

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostm teşekkür ederim ilgin için güneşte dursunlar bari kanları ısınsın bakalım düzelicekmi:(( bugünde geçmezse teramycin göz kremi sürmeyi düşnüyorm azıcık veterinerde malesef daha fazlasını yapamazmış....umarm düzelir nekadar pişmanlık duyuyorm anlatamam kendi ellerimle gözlerine zarar verdim:(

img

goktugvw

ÖZEL MESAJ

slm goktugvw, üstekki linkler zaten gerken tavsiyeler mevcut. yine de hemen teramycin tedavisine başlamadan biraz temiz su ve güneşi denemeni öneririm. akvaryumu bu arada iyice temizlemen ve dezenfekte etmen lazım. eğer imkanın varsa kaplumbağaları bir kaç günlüğüne ayır. konu seninle ilgili değil ama vesile ile kabuk sertleştirici konusunda hemen düşüncelerimi söyleyeyim: GEREKSİZ. kaplumbağalar uygun ortamda beslendikleri ve bol bol güneşe çıkarıldıkları sürece kabukları zaten taş gibi olacaktır. kabuk sertleştirici vazelin gibi yağlı bir madde. dolayısıyla kabuğun nefes almasını engelliyor. içinde ise ne olduğun da bilmiyoruz. açıkçası çok ciddi bir ürün olduğunu sanmıyorum. türkiye dışında başka bir yerde ne gördüm ne duydum. çünkü sadece türkiye''de süper petshoplar sayesinde kaplumbağalara balık muamelesi yapıyor. sonra kabukları yumuşayınca akıllının biri çıkıp kabuk sertleştirici diye bir ürün çıkarmış sanki.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

momoya katılıyorumBenim kaplumbağalarımın kabuğu sert olduğu haldeacaba dahada parlak olurmu gibisinden..Bende kabuk sertleştirici bir tüp bitinceye kadar kullandım.Kaplumbağalarımın kabukları aynı sertlikte değişen bir şey olmadı Turtle Turtle TurtleUygun ortam ve bol güneşlendirme,sağlıklı besleme ile kaplumbağalarımız ile uzun yıllar yaşarız umarım..  Picnic :)))

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Elif ellerinizden öper:) öğleden akşama kadar güneşte banyo yaptılar şimdi düzeldi eski hareketliliğine kavuştu akvaryumlarını iyice temizledim o yağlı tabakadan eser kalmadı! bidaha asla sürmem vicdan azabından uyuyamadım gece...neyseki bişey olmadan atlattık:) yem verirken sevincimi paylaşıym dedim elimi kaptı afacan artık kanatıyo valla 1-2 sene sora parmağı alıp gitcek:) çok teşekkürler arkadaslar linkleri konu açmadan öncede araştırmıştım..acaba dedim sertleştirici sorunu sizde de oldumu diye merak ettim...eski sahipleri şimdi görünce inanmıyolar bunlar bizim ufaklıklarmı diye:)

img

goktugvw

ÖZEL MESAJ

Selam goktugvw;

Kaplumbağana sevindim.Siteden ayrılma!Arada bir mutlaka uğra

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

içinde ne olduğunu bilen var mı bu kabuk sertleştiricilerin? yazmıyor üstünde. yani tamamen kontrolsüz bir ürün anladığım kadarıyla. hadi bir de kabuk sertleştiriciye savaş açalım, eksik kaldı:))

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

Bence açalım memo çünkü bu gün bende denedim kabuk sertleştiriciyi. Benimkiler ölüm fanusunda oldukları için neler olduğunu gördüm. Sürdükten sonra küçük olanı suya bıraktım ve işnanılmaz bir şekilde tüm ilacın kabuktan sıyrılıp suyun özerinde yüzmeye başladığını gördüm. Daha önceden hayvan deneyimim olduğu için hemen ikisinide ölüm fanusundan çıkartıp küçük bir kaba rahat edicekleri şekilde yerleştirdim ve ölüm fanusunu yıkadım. Bir daha asla sürmem o pis şeyi. Parlamasına gelince anladığım kadarıyla ilacın üzerinde parlak bir madde var. Sürdükçe bu madde kabuğa yapışıyo ve böylece parlamış havası veriyor. TAMAMEN GEREKSİZ ZARARLI İĞRENÇ bir şey. Memonun dediği gibi doğal bir güneşlenme daha yararlı olucaktır.

img

faldor

18 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

momo:)) olacaktı. deepfishing sen bu kampanya işini kaptın...

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ