Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

java serçem ötmüyor.

arkada_lar iki hafta önce bir çift java serçesi ald1m fakat basit sekilde(cik)ötüyor.acaba baska birsey m1 uygulamam laz1m?simdiden tskler

img

rommy67

18 yıl 9 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın Rommy şu sıra havalar çok sıcak ve kuşların tüy dökümüne girmiş olabilirler, havaların biraz daha serinlemesini beklemeli ve besinlerine dikkat etmelisin, ayrıca bir süre ayrı kafeslerde bulundurmanda fayda var, böylece eşini özleyen erkek java ötüme geçecektir. Sevgi ve saygıyla... [email protected]

img

ajanda

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

armut,elma üzüm gibi meyveler,dereotu na benzer ye_illik veriyorum.bunlar1n yan1da sizin önerebileceginiz besinler varm1. java lar1 çiftle_tirip torun sahibi olmak istiyorum.bunun içinde ku_lara verilebilecek besinleri yazabilirseniz sevinirim.

img

rommy67

ÖZEL MESAJ

Değerli Rommy yeşilliklerin ve meyvaların yanı sıra sularına vitamin de damlatabilirsin, Avisol kuş vitamini bu konuda etkili olur, haftada bir de yumurta sarısı ile mısır ununu karıştırıp verebilirsin, fakat daha öncede yazdığım gibi öncelikle kuşları ayırmayı dene, ötmemelerinden şikayet ediyorsun, zaten ötecek olanda erkek olandır ve ayırmazsan kuşları bu ötüş biraz zor gerçekleşir, bir süre özlesinler birbirlerini haylazlar. Saygıyla. [email protected]

img

ajanda

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tesekürler ajanda.seni çok mesgul ediyorum ama bir sey daha sorcam.benim 3 tane muhabbetim var.1 erkek 1 disi birisinin cinsiyetini tam olarak bilmiyorum.cere rengi lila a1rl1kl1 beyaz.petshopa götürdüm di_i cevab1n1 ald1m.ama benim kafam1 kar1st1ran disi kusuma kur yapmas1(gagas1yla tüyleriyle oynamas1,öpü_mesi),di_i ku_ ta bunun yan1ndan ayr1lm1yo.disimi erkekmi bu konuda bana yard1mc1 olabilirmisin.simdiden tesekürler.

img

rommy67

ÖZEL MESAJ

Değerli Rommy, muhabbet kuşlarını eğer cinsiyet uzuvlarından ayıramıyorsan en bariz özellik, kuşların gagalarının üzerindeki, burun deliklerinin etrafındaki et parçasının rengine bakmalısın. Kuşlar yavruysa bu da kesin bir kanıya varmamıza engelse de, erişkin kuşlarda bu parça mavi ve mavinin tonlarında ise kuş erkek, kahvereni ve kahverenginin tonlarında ise kuş dişidir, ayrıca erkek muhabbet kur yaparken ense tüylerini kabartarak ve başını öne arkaya sallayarak kur yapar. Hoşçakal...

img

ajanda

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tesekürler dostum.yuvay1 tak1p bir denemek laz1m herhalde.yard1mlar1n1z için çok tesekürler.

img

rommy67

ÖZEL MESAJ

ajanda e-maline kusun resmini göndersem bakabilirmisin.

img

rommy67

ÖZEL MESAJ

degerli ajanda. muhabbetin resmini e-mailine yollad1m.yard1mc1 olursan sevinirim.

img

rommy67

ÖZEL MESAJ

Değerli arkadaşım mailine cevap yazdım, hoşçakal. [email protected]

img

ajanda

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ