Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yanağı şişti acilllllllll!!! - 2.sayfa

dün gayet iyiydi hiç bir sorunu yoktu sabah sağ yanağının şiş olduğunu farkettim ne yapmalıyım forumda araştırma yaptım ama bir şey bulamadım:( lütfen yardımcı olun

img

burrr

15 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

umarım öyledir ezgii.frozen`in söylediği gün hemen aldım merhemi 2gündür uyguluyorum iyi olucak inşallah. haklısın bademi aldığım petshopta bebek kapluşları görüyorum kabuğunda beyazlaşmalar, kimi kayanın üstünde halsiz yatıyor çok yazık.tekrar teşekkürler frozen yardımların için umarım kapluşlarımız iyileşir ezgii

img

burrr

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar benim kaplumbağamın gözleri şiş birkaç gündür bir şey yemiyor yardımcı olursanız sevinirim...

img

prenses_seker

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende aynı sorunu yaşamıştım gözlerinin kapanması ya akciğer enfeksiyonu ya da vitamin eksikliğinden kaynaklanıyormuş tabi gözleri mikrop kapmışta olabilir belki benimki akciğer enfeksiyonuydu ağzını açıp kapatıyor mu? ve açıp kapatırken ıslık gibi bir ses çıkarıyor mu? akvaryumdamı yoksa ölüm fanusu denilen plastik kapta mı bakıyorsun ısıtıcı,kuru alanı var mı?bunlarda iyileşmesi için gerekli suyunu sıcak tut hatta bu forumda 30 dereceye çıkarılması gerektiğini okumuştum. güneşe çıkar vitamin takviyesi yap ve mutlaka yem yedirmeye çalış yemiyor diye kestirip atma gözleri için teramisin göz merhemini hergün düzenli olarak çok az bir miktar gözlerine sür hemen suya koyma etkisini göstersin.güneşe mutlaka çıkar güneş çok önemli benim kapluşumda enfeksiyon ilerlemişti ama bu forumda okuduğum şeylerle ve çok uğraşarak iyileştirdim onu mutlaka sıcak tut umarım seninkide düzelir.

img

burrr

ÖZEL MESAJ

GEÇMİŞ OLSUN

img

holopter

16 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır ölüm fanuslarında bakmıyorum azını açmıyo gözleri şiş ve neredeyse hiç açmıyor bnce vitamin eksikliği veya hikrop kardeşim çok elliyo küçük şekeri...

img

prenses_seker

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nasıl?

img

holopter

16 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar ben hayvanlar konusundan birçok araştırma yaptım farklı şehirlerdeki veterinerleri gezdim.kaplumbağanızın yanağındaki şişlik insanlarda görülen bir hastalıkdır aslında.abze denen bu hastalığın tedavisini şu şekilde yapabilirsiniz.abze yapan yerine zeytin yağı sürünüz.ancak unutmayın çok hassastırlar.bunu yaparken bir kulak çubuğu kullanınız.abze kesinlikle elinizi vurmayın en geç1 haftada düzelecektir

img

deniz1256

13 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kaplumbağamada aynı şey oldu bu orta kulak iltihabı bunun tedavisi yok :( ama özel antubiyotik alınıp kırıyoruz ve kalumbağaya tediriyoruz birde sıvı bir şey var onuda yemeklerine sularına katıyoruz ayrıca arada sırada 2 ayda bir vazalin ile ovulabilir Ben şuan ilacı alıp yapıcam Beslenmesinede dikkat edilmeli 

burrr yazdı :
dün gayet iyiydi hiç bir sorunu yoktu sabah sağ yanağının şiş olduğunu farkettim ne yapmalıyım forumda araştırma yaptım ama bir şey bulamadım:( lütfen yardımcı olun

img

Renee

11 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merba bn 12 yaşndayım ve 2 kaplumbağam var. ikiside 2 yaşında. bir iki gün önce bir kaplumbağamın yanaklarının şiştiğini fark ettim. annemlere sölediğimde bir iki güne kadr geçmesse vitamin ilacı filan veririz dediler. ama bugün yanağında şişlik değilde beyaz yuvarlak taşa benzer küçük bişey çıktını gördüm. internetten biraz araştırınca sizin sitenizle karşılaştım ve deri altı apsesi ile kulak iltihabından bahsettiğinizi duydum. bu yüzden daha kapsamlı bir araştırma yapıp bunların ne demek olduğunu öğrendim. ama annemle babamdan hala tepki yok bnce olay ciddi ama veterinere götürmemekte ısrar ediyorlar kendiliğinden geçr diye düşünüyorlar şimdi bide bi ilaç aldılar hem apseyi hemde iltihabı geçrdiğini söylüyorlar ama bn hala emin değilim ve kaplumbamın ölmesini istemiyorumcrying frown ayrıca bu iltihap mı yoksa apse mi tam emin değilim (TABİ VETERİNER DEĞİLİM YHA) bna yardım etmek için lütfen bunların belirtilerini aralarndaki farkları ve tedavisi bilen söyleyebilir mi ?? LÜTFEN !! :(

img

ahuuuuu

10 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

burrr yazdı :

img

Guest42244

8 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ