Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Iguanam Hakkında Acil Yardım - 2.sayfa

Arkadaşlar merhaba, Yaklasik 1 hafta once iguana aldim henuz 25 cm boyunda, petshoptan aldim yaklasik 5-6 aylik dediler.. Ancak bazi sorunlarim var.. Evde yerim oldugu icin 1.5 metre yuksekliginde 50x50 kare bir kutu kafes yaptırıyorum.. Ancak kutu hazir olana kadar 50 cm uzunlugunda bi akvaryumda bakiyorum.. Ilk aldigim zamanlarda cok sessiz sakin yemi yiyordu.. Ancak son 2 gundur hem cok hareketli, hem devamli akvaryumdan kacis yollari ariyor ve hic yemek yemiyor.. Gunese koyunca akvaryumdan disari cikabilmek fıldır fıldır dolanıyor.. Acaba neden bole davranislar sergiliyor olabilir ve yemek yememesi sorunu niyedir.. Ne yapmam gerekiyor.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..

img

stefanel

14 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bazı florosanlar bildiğim kadarıyla sadece uva içinken bazıları hem ısı hem uva veriyor. (Uva kullandığını düşünüyorum. Çünkü bu çok gerekli). Ben sadece uva florosan kullandığım için ısıtıcı kablo aldım. Onu da zaman ayarlı prizlerle yarım saat çalıştırıp, yarım saat kapatarak kışın kullandım. Yazın ise yaklaşık iki saatte bir yarım saat çalışıp kapanıyor. İster florosan veya ampul yolu ile ister ısıtıcı kablo yolu ile sıcaklığı yükseltebilirsin. Ama kafes yaptıracaksan ampul gibi tavandan ısıtacak birşey kullanman lazım.

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende o zaman ısıtıcı kablo alayım ve zaman ayarlı prize baglayayım.. Kullanmakta oldugum lambadir ve Isı yaymıyor pek fazla.. Bu sebeple bi tane ben ısıtıcı kablo alayım.. Kafes yapılması için bi süre daha beklemekteyim çünkü..

img

stefanel

14 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ