Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamster alacağım yardım lütfen !

Merhaba arkadaşlar,bir tanıdığımızın hamsterı var ve bakmaktan sıkılmış benim de hayvanları çok sevdiğimi biliyor o yüzden bana verecek ya bugün ya da yarın.Çok sevinçliyim ama asıl konu hamsterlar hakkında fazla bilgim yok.Yıkanırlar mı,ne kadar yem vermeliyim gibi konularda bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim he bir de o tanıdığımızın kızı (4 yaşında) sabah erken kalkmış ve hamstera ekmeğe sürülen çikolata yedirmeye çalışmış,önce masaya sürmüş çikolatayı yesin diye,hamster yemeyince eliyle yedirmeye çalışmış yani beyaz hamster olmuş simsiyah :S yıkamışlar ama hala rengi tam beyaz olmamaış bu sağlık durumunu etkiler mi,sağlıklı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? (arkadaşlar annem ve babam evde hayvan beslememe izin vermiyorlar annem buna izin verdi sadece ,çünkü hamsterın sahibi tatile gidecek ve bakmaktan sıkılmış anca böyle izin verdi annem,yani bu hamstera gerçekten çok iyi bakmak istiyorum çünkü bir daha bu şansı yakalayamayabilirim)

img

skater_murat

14 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hamsterım geldi ama cevap yok,bir şey daha soracağım,masanın üzerine koydum gezindi,yatağımda falan da gezindi acaba dışkısında sürüngenlerde olduğu gibi bi virüs var mıdır?

img

skater_murat

ÖZEL MESAJ

hamsterların insana alışma süreleri 3-7 hafta arasındadır fakat çok ilgilenirsen belki sana alışabilir..Kırmızı gözlüler pigment eksikliğinden dolayı kırmızı gözlüdür..Beyaz ve kırmızı gözlü hamsterlarda sağır olma riski vardır..Hamster asla yıkanmaz hamsterlar kendilerini gayet iyi temizlerle sabun yutarlarsa bu onların sonları olur ve ya boğulabilirler.. Başka bi sorun varsa yaz elimden geldiğince yardm ederm.

img

greldortrtr

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir de az önce talaşını değiştirdim de acaba hani sürüngenlerdeki gibi dışkılarında virüs var mıdır yatağıma falan koydum çünkü,bir de elimi ısırdı kanadı elim mikrop kapar mıyım ?

img

skater_murat

ÖZEL MESAJ

Sana hastalık bulaşdırmada en güvenli hayvan hamsterdır. bi köpekten hastalık kapman daha kolaydır..Bak kafesi yeniyse bir kaç gün sadece yemini ver.. ona elleme kafesinden çıkarma.. birde onu zorla kesinlikle eline alma..1-2 hafta boynca az az günlük yem ver ve çok yavaş şekilde sen yemi koyarken seni koklasın.. ve daha sonra eline gzl bi brokoli ve ya havuc al avucuna koy ve onun kokusunu alıp eline gelmesini sağlamaya çalış bu biraz zor olucaktır ama dediklerimi yap onu zorla eline alarak kendine alıştıramazsın..

img

greldortrtr

ÖZEL MESAJ

sağol greldortrtr son bir şey daha soracağım,yaklaşık kaç yıl yaşarlar ve hamsterımın türünü bilmiyorum gonzales mi,syran mı?gözleri kırmızı,tüyleri beyaz ama bazı yerlerde siyah-kahverengi var,hangi cinstir acaba,foruma foto yüklemeyi bilmiyorum yoksa foto yüklerdim cinsi için ve cinsiyeti için

img

skater_murat

ÖZEL MESAJ

Tek başınaysa inş. dişidir çünkü erkek olunca ve çifti olmayın çiftleşmeyince stres yapabiliyorlar.. cinsi daha çok boyutundan anlaşılıyor ama tahminim seninki gonzalestir.. boyutu ne kadr avucunu kaplıyormu yoksa çeyreği kadar felanmı

img

greldortrtr

ÖZEL MESAJ

tam avcumu kaplamıyor,çeyreği ya da yarısı kadar

img

skater_murat

ÖZEL MESAJ

gonzalestir büyük ihtimal.. gonzales 2 yıl civarı yaşarlar taş çatlasa 2.5 yıl.. Erkek mi kızmı sen aslında anlıyabilirsn zor değildir..ensesinden tut ve üreme organı kuyruğuna yaknmı diye bak yaknsa kız uzaksa erkektir hatta erkekler 4 aylıkken felan testisi belirginleşiyor ve büyüyor.. oradanda anlıyabilirsin..

img

greldortrtr

ÖZEL MESAJ

Kendi cümlelerim ama tüm bilgilerimi www.hamsterim.com un admininden öğrendm her sorunuza hemen cvp veriyor 24 saat içinde cvp gelmezse üyeliğimi silerim çok hızlı ve net ve doğru cvplar:)

img

greldortrtr

ÖZEL MESAJ