Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Yardıma İhtiyacım Var Arkadaşlar Tavşanım çok halsiz - 3.sayfa

pet shoptan 3 haftalık yavru bir tavşan aldım, ama aldıgımda dışkıları ayak altına temas etmiş bir haldeydi ama çok hareketliydi aradn 2 gün geçti ama tavşanım şu an çok halsiz ayak altlarını ve poposunun oldugu yeri ılık suyla iyice yıkadım vede sıcak bir ortamda kuruttum ama halen çok halsız, öylece duruyo cok endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim. T.Ş.K.R

img

yumak101

14 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İyi akiamşar axil yarsıma ihtiyacım var gündüz gezip dolaşan tavşanım var yavru daha akşam kapatmaya gittiğimde yan yatmış sadece nefes oluyordu yardımcı olurmusunuz

img

Mehmet050

3 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İyi akiamşar axil yarsıma ihtiyacım var gündüz gezip dolaşan tavşanım var yavru daha akşam kapatmaya gittiğimde yan yatmış sadece nefes oluyordu yardımcı olurmusunuz

img

Mehmet050

3 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşanım 2 aylik 3 gündür ishaldi internetten biraz araştırdıktan sonra saman falan verdik ama yemedi su içmesi de kesildi biz şırıngayla içiriyorduk suyu artık o kadar halsızleşti ki ayakta bile zor duruyordu hatta hiç koşup oynamadı ve 3.gunu kanli ishal gelmeye basladi sonra veterinere sorduk ve şırınga ile şurup verdi ve biz de ölçekli bir şekilde tavsana içirdik surubu içtikten 9-10 saat sonra poposundan beyaz bir jel ve kurt gibi bir şey çıktı 2 saat sonra tekrar aynisi oldu ama bu sefer kanlıydı ve şuan hareket bile etmiyor ama yaşıyor surubu kullanalım daha 1 gun oldu sizce iyileşir mi ? Teşekkürler.

img

Sueix

3 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yavru tavsanim yan yattı ve çok hareketsiz. Hızlı hızlı nefes alıp veriyor ve bugün bisey yiyip içmedi. Lütfen yardım edin.

img

Akarayel

2 yıl 11 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba tavşanım hareketsiz yatıyor sabah kalktığımda sırt üstü buldum hiç tepki yok hareket yok sadece nefes alıp veriyor güneş çarpması olabilir dedi veteriner 4 tane iğne yaptı halen daha aynı bu konu da fikrinizi yardımınızı bekliyorum teşekkürler

img

Oktaydh

2 yıl 9 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar tavsanim.dunden beri halsiz uykulu bir şekilde duruyor arada tuvalet kabından çıkıyor halıya geliyor orda da uyuyor gibi duruyor dün kaka yaptı 3 kere hamur kıvamın da yaptı arada dis gicirdatiyor ve sadece su ıciyor kuru ot yemiyor acil yardımcı olurmusun ne yapmalıyım

img

BuseAKKAYA67

2 yıl 6 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar yaklaşık 1 hafta aldığım 1 bucuk aylık tavşanım hangi yüzden bilmiyorum havuç tan diye tahmin ediyorum ishaldi lakin şimdi çok halsiz su içiype yemek yiyor ama yürüyecek hali yok poposunun altı bok dolu bir kere temizledim yine aynı lütfen yardım edin 🤲🏼

img

Fatihuzi

2 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşanım çok durgun şu anda bir aylık her gün uyuyor yada çok hareketsiz duruyor ne yapabilirim

img

Liya_naz

2 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanım ishal oldu maalesef başta normaldi bi anda kötüleşti hareket edemedi kendisi istemsiz hareketler yaptı çırpındı resmen bi şekilde şırıngayla ona yulaf ve su ezmesi ve ateş düşürücü ağrı kesici şurup verdik biraz kendine geldikten sonra kuru yulaf yedi su içti şimdi o haline göre cok daha iyi kafasını kaldıramıyordu ama o kadar şey yemesine rağmen kaç saat geçti hala dışkısını yapmamış şuan iyi durumda sadece gözleri kapanıyor bu yorgunluktan mıdır kendisi hâlâ çok küçük

img

0zt3k

1 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

40 günlük olarak aldığım tavşanım şu an bir buçuk yaşında. Birlikte yaşadığımız sürece bir rahatsızlık, hastalık vs. durumu yaşamadı. Bir hafta öncesine kadar da böyle devam etti. Ancak bir haftadır halsizlik var. Daha fazla uyuyor ve daha az hareket ediyor. Suyunu günlük hatta bazen günde iki kez tazeliyorum. Yemiyle ilgili bir değişiklik yapmadım. Yeşillik de abartmayarak veriyorum. Rutininde bir değişiklik yapmadım. Bir anda böyle halsizleşmesi beni çok endişelendiriyor. Aklıma yapabileceğim bir şey de gelmiyor. Bu halsizliğe ne yol açar? Aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

img

Hilalkaplan

1 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ