Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

RUMEYSA`ya

Rümeysacim, anladığım kadarıyla aramızda en tecrübelimiz(!) ve sanırım en küçüğümüz sensin! :) Ama siteyi 2 günde talan etmişsiiiinnnnn :))) Uyarmam gereken bir iki konu var! * Yasdal çok haklı. Bu sitede yaş seviyesi genelde yüksek. Yani bir çok kişi yaş olarak senden çoook büyük! Hitap şekillerimize özellikle çok dikkat ediyoruz biz! Kimseyle tartışmaya girmeyiz ve sadece birbirimize yardımcı olmaya çalışırız!!! * araştırmacı bir kişiliğin olduğunu görüyorum ve taktir ediyorum. Bununla birlikte, girdiğimiz her başlığa bir cevap yazacak olursak Admin amca ortalığı toparlamak için mahvolur. Ki muhtemelen tek işi bu site değildir. Biz onu çok yormamak için girdiğimiz başlıkları okuyup, Çok gerekmedikçe birşey yazmadan çıkarız ki başlık üste çıkmasın!!! * Bizler buraya hergün mutlaka en az birkez girip, yardım isteyen biri var mı diye bakarız. Hepimiz de çoook yoğun ve boş vakti çok az olan insanlarız. Dolayısıyla her girdiğimizde uzuun uzuun siteyi inceleyemiyoruz. Böyle olduğu için başlıkların yardıma ihtiyacı olanlarını seçip bakıyoruz. Şimdi hepimiz aklımıza gelen herşey için yeni bir başlık açarsak, gerçekten yardıma ihtiyacı olanların başlıklarını görmekte zorlanırız, yada vaktimiz az olduğu için bakamadan çıkarız. O zamanda belkide bir kapluş için çook şey kaçırmış oluruz! Yani sadece gerekli olduğunda yada herkes kendi adına tek bir başlık açıp, onun içine yazarak biz bu sorunu çözüyoruz! Böylece yardıma ihtiyacı olanlarınkini çok rahat görebiliyoruz!!! * Yardıma ihtiyacı olanlara, gerekli bilgiyi, gerektiği kadar vermek çok önemli. Yoksa kafası karışır ve hiçbirşey yapamaz. Senin bilgilerin kesinlikle bizimkilerden daha çok! ama biz kime ne kadar bilgi gerekiyor onu ayırt edebiliyoruz. Senin yaşın biraz küçük olduğu için, sen bu ayrımı yapmakta biraz zorlanıyorsun! O nedenle yardım konularını bize bırakmanı isteyeceğim senden! Zamanla sen de kime nasıl yazılacağını kavrayacaksın. O zaman sende yardımcı olabileceksin bence :) * Biz burada kimsenin eksiğini, hatasını yüzüne vurmayız!!! Burası yargılama yeri değil çünkü. Hoşlanmadığımız veya bizi kızdıran durumlar varsa, ya cevap yazmayız, yada onu yargılamadan yorumlarız. Örn: 1 senedir kapluşu ölüm fanusunda olan biri neşeyle " benim kapluşum 1 yaşında 3cm" diye yazdığında ona " geri zekalı, öyle kaplumbağa mı bakılır, bir de geriniyorsun kaplumbağa bakıyorum diye, utan utan" diye yazmıyoruz. yada " bana bak böyle bakacaksan defol git burdan, ağzımı açarsam çok kötü yaparım seni " gibi şeyler yazmıyoruz. Onun yerine ya hiç yazmayiz, yada " şöyle şöyle yapsaniz daha iyi olur " diye yazariz. Tabi senin sinirlerini yatıştırıp ona kızmadan yazmanı bekleyemeyiz. malum dobra bir kızsın! O nedenle bence sen onlara yazma! Onlarıda bize bırak derim. * son olarak kendine TEK BİR başlık açmanı, bizlerle paylaşmak istediğin şeyleri de oraya yazmanı, başka başlık AÇMAMANI rica edeceğim. Bizler seni çok sevdik. Bu sitede kalmanı çok isteriz. Ama başkalarına da yardım edebilmek de isteriz. Başlık açarsan bizler seninle şimdiki gibi görüşmeye devam ederiz. Şimdi sen " destan yazmışsın yha martı" diyeceksin ama, kırılmanı asla istemeyiz. Durumu anlaman için uzun uzun yazdım. Okurken sıkılırsan kusuruma bakma lütfen :) Sevgilerimi yollayıp, yanaklarından öpüyorum seni. Annene de sevgiler...

img

marti

14 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu kadar şeker yazılır! :)

img

pinar1112

17 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler..Bundan sonra daha dikkatli olurum

Aslında ben çok saygılı biriyim ama yeni geldiğim için ne yapsam batıyor galiba...Bu yüzden çok üzgünüm tabii bundan dolayı sinirimi dışa vuruyorum.Ama herkes benden kaplumbağalarımın hesabını soruyor.Ben kimseye bu güne kadar hesap sormadım.Zaten hassas biriyim.Bu yüzden kimsenin beni terslememesini istiyorum.Zaten bi tek sen sevdin beni şu koskoca sitede.Başlık konusuna gelince de kusura bakmayın 1-2 başlık yanlışlıkla gitti.Ama o kadar soru soruyorum kimse cevap vermiyor.Ben kimseyi terslemek istemiyorum ama şu günlerde çok fazla hassaslaştım.Çünkü çok hastayım bu yüzden beni dışlamayın,LÜTFEN...

Eminim Olacagından. Sen Çok tatli bir kizsin çünkü :) Bu arada Yasdal Ve hüleyn bizim en tecrübelilerimizden ve bize çook yardimci oluyorlar. Hele Yasdal bizim teknik danismanimiz diyebilirim! :) 2 Akvaryum üst üste diye başlik var, İçine bir bak, Harika icatlari vardir. Kapluşlarıda kocaman ve çok mutlular! Görüsmek üzere... :)

img

marti

ÖZEL MESAJ

Ama eğer beni hala bu çok sevdiğim siteden dışlamak istiyorsanız bir daha gelmem.Ama ömür boyu kendimi kötü hissederim ve bu konuda ciddiyim.İsterseniz hepiniz beni dışlayın.RÜMEYSAYA DÜŞMANLAR GROUP kurun.Çünkü beni çok dışlıyorsunuz.Ben sadece sizin aranıza katılmak istiyordum.Şu cümleleri bile yazarken ağlıyorum.Çünkü dedim ya çok hassasımdır ta ezelden beri.Hele babam ölünce iyice hassaslaştım.Baksana martı abla kaç başlık açtım herkes geliyor geçiyor bi sorularıma cevap vermiyor..Yani isterseniz giderim.İstemezseniz kalırım.Ama zaten sonuç ortada: `BENDEN NEFRET EDİYORSUNUZ`

Sana birşey diyeyim mi, Huleyn ve Yasdal seni sevmeseler, dışlamak isteselerdi asla cevap yazmazlardı. Senin hırçınlığını azaltmaya çalışıyorlar onlar ama sen anlamayıp çok hırçınlaştın. Kimse seni dışlamaz asla. Bak göreceksin, Kendine bir başlık açıp, sorunlarını yazarsan, herkes yardımcı olur. Hem kapluşların toparlanır, hemde sen ihtiyacın olan bilgileri hızlıca alabilirsin! Hadi hırçınlığı ve alınganlığı bir tarafa bırak bence. Biraz üslübuna dikkat edip, daha fazla teşekkür etmeyi denersen hiç sorun kalmayacaktır. Minik arkadaşımız, tekrar aramıza hoşgeldin. :)

img

marti

ÖZEL MESAJ

Ya çok üzgünüm ağlamaktan duramıyorum.Çünkü şu sitede 2 günde herkes benden nefret etti.Artık burda daha fazla duramıyacağım.Zaten başlık kirliliği yapıyorm ya!

:)) Valla Sen Bilirsin ama Dönüp Dolaşıp geleceğin yer yine burası!!! Çünkü kaplumbağalar konusunda en iyi site burası :))) Hadi alınganlıkları ve hırçınlığı ve hatta ÜZÜLMEĞİ bırak artık! Valla aysegül boncuk öldüğünde bile bu kadar ağlamadı! :)) Bence biraz dinlen, sonrada hatalarından ders çıkarmış, olgun bir kız gibi, yeniden basla yazmaya, AMA KENDİ SAYFANDA :))

img

marti

ÖZEL MESAJ

"Sana birşey diyeyim mi, Huleyn ve Yasdal seni sevmeseler, dışlamak isteselerdi asla cevap yazmazlardı", aynen öyle. aaa pınar burdaymış :) frozen ve deryailesezer de gelse tam olacak.

img

huleyn

16 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ