Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

SELAM - 2.sayfa

Değerli Arkadaşlar; Bende bir iguana sever olarak aranıza uzun zamandan sonra tekrar döndüm.Askerden önce 3 yıl kadar iguana sahibiydim ve gayet sağlıklı bir şekilde yaşadı fakat vatani görevim için igumu petshop a vermek zorunda kaldım ama malesef bilinçsiz ve kalın kafalı insanlar yüzünden iguanam yanlış ısıtma yöntemiyle yanarak can vermiş :( şimdi yeni bir iguana sahibiyim ve bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarıma bir kaç şey danışmak istiyorum.iguanamı alalı 1 ay kadar oldu.hareketli herşey normal gözüküyor herhangi bir rahatsızlığı yok gibi gördüğüm kadarıyla.terraryum 4 tarafı açık (açık olan kısımlar sineklik)yanlız üst ve alt kısımları kapalı ve infrared ısıtıcı ampul (renk kırmızı) ve tera serranın yaklaşık 10 cm. boyunda duya takılan uv sini kullanıyorum, zeminde kedi kumu ve birkaç kütük ve taş mevcut. elimden geldiğince bol çeşit yiyecek vermeye çalışıyorum örneğin; havuç, marul, kabak, elma, roka, dere otu, tere, gibi.fakat yemek kabını bittikten sonra keldırmıyorum ki bunun sorun olacağı söylenmiş.çalışan biriyim çünkü.Birde yaz geldi artık havalar biraz daha ısınınca iguanamı çayır çimende dolaştırmak istiyorum faydalı olacağı söylendi fakat kendisi biraz agresif davranıyor kaçabilme olasılığı var :) bunun için uygun bir tasma türü birşey yapıp rahat rahat çayır çimende güneşlendirebilirim diye düşündüm bu nekadar doğrudur. Forumları takip ediyorum fakat benim içinde tafsiye etmek istediğniz şeyler olursa yazılarınızı beklerim.Takviye olarak verilebilecek kalsiyum ve benzeri ilaçlar varmıdır. Çok teşekkür ederim.Ayrıca hiç kimse yeteri kadar bilgi sahibi olmadan iguana almasın...

img

gerede85

14 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya tasmayı bulursan linkini yazar mısın? benim iguanamın bel çevresi yaklaşık 13-15 cm

img

atakan1406

14 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iguana tasmaları: http://www.nextag.com/iguana-harness/products-html

img

hggultek

19 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ