Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

yardım?...

merhaba arkadaşlar...bir iguana ile arkadaşım olsun istiyorum :) (satın almak istiyorum hep tuhaf gelmişti)...ancak almadan önce araştırmalar yapıyorum ki sağlıklı ve mutlu bir hayatı olsun...ilk olarak sorum...pet shoplardan nefret ediyorum,her girişimde kavga etmemek için zor tutuyorum kendimi...nasıl olucak,yani bi iguana arkadaşım olması için cahil insanların eline düşmek istemiyorum,yani siz bilen kişiler olarak şuan bi iguana arkadaş edinmek isteseniz ne yaparsınız?

img

mavi_duvar

18 yıl 9 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aslında size dün bir cevap yazmıştım fakat nedense yayınlanmamış...Tekrar belirteyim.Bu siteden haberdarsanız artık bunu ciddi bir sorun olarak görmenize gerek yok.Çünkü burada bu tip konularda bilgisi olan arkadaşlar var.Bence araştırmanı böyle sorularla devam ettirmen faydalı olacaktır.Pet shopçularla ilgili düşüncelerinin büyük kısmına katılıyorum.Fakat hepsi için geçerli değil elbette.Anladığım kadarıyla bir iguana sahibi olmak istiyorsun.Benim de bu konuyla ilgili bir sıkıntım var.1-2 ay sonra şehirden ayrılıcam.Sorun iguanamın bakımını üstlenecek birinin olmaması...Ayrıca bundan sonra ona yoğun bir tempoya gireceğimden ciddi anlamda bakamayabilirim.Kısacası zorunluluktan onu ''acilen'' .terraryumu vs. ile satmam gerekiyor.Eğer gerçekten ilgileniyorsan lütfen ilanımı oku.Bu arada sorularına da bildğim kadarıyla cevap vermek isterim.

img

reptile

20 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ilk once igu almakta kararlımısın ve nasıl bakılacağını bilmiyorsan burada her türlü sorularına cevap vermek isteriz. Ve sakın unutma aklına takılan butun soruları sorabilirsin. . .

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba...reptile hangi şehirde olduğunu bilmiyorum,ben şuan adana''dayım...görüşebilme imkanımız olursa tabiki olabilir.ama aynı şehirde değilsek sanırım başka bi alıcı bulman gerekiyor.sorun şu ki bi iguana alıcaksam iguanalar konusunda hemen her şeylerini bilmek istiyorum (bilinebilesi kadarı tabi) biraz fazla hassas ve anaçım :) ama bu sayede yanımda kalan diğer arkadaşlarım (hayvan) oldukça mutlular :) ve xcvxc,evet iguanalar hakkında öğrenmem gerekenleri öğrenir öğrenmez almakta kararlıyım,bi iguana sever olarak için rahat olabilir ;) takıldığım her konuda sana başvuracağıma da emin olabilirsin.hatta okuduğum bi formda başka bi arkadaşa yazdığın içten yazıdan ötürüde sana sorular sorabilirim diye msn adresini aldım,umarım problem olmaz. ilk sorum;iguana nasıl edinilir...yani pet shopa gidersin,tamam :) ama yaşı nasıl anlaşılır..birbirimize alışmamız için kaç yaşında olması gerekir..bir başkasının bir süredir arkadaşlık ettiği bir iguanayı almak ne kadar doğrudur (değildir demiyorum) ...yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.. bu arada,tabiki pet shop''çıların hepsi aynı değildir.ama daha dün 15 cm.lik bi kaplumbağanın bi pet shop da 20-25 cm.lik içi bomboş bi kapta barındırıldığını gördüm.hepsi yanı değildir tabi,ama benim derdim de hepsiyle değil zaten :)

img

mavi_duvar

ÖZEL MESAJ

Merhaba..Sana iyi veya kötü olduğuna dair kararı kendinin vereceği bir haberim var:Mersinde oturuyorum.Bana kalacak olursa haberleşmeyi sürdürebiliriz.Ayrıca başka birisine arkadaşlık eden bir iguananın bakımını sürdürme konusuna gelince, başlarda hayvanda belirgin bir adaptasyon sorunu görülebilir.Ancak kalıcı bir uyumsuzluk olacağını düşünmüyorum.Eğer bahsettiğimiz canlı bir köpek olsaydı son derece doğru bir şüpheye kapıldığını söyleyebilirdim.Umarım bu konuda yanlış anlaşılma olmamıştır:) Soru ve görüşlerini beklerim...

img

reptile

ÖZEL MESAJ

tanlış anlama,sadece iguanalar hakkında henüz hiçbirşey bilmediğim için soruyorum :) mersin''de olman iyi çünkü birkaç ay daha adana''dayım..iguananın fotoğrafını yollaman mümkün mü acaba? maıl adresim;[email protected]

img

mavi_duvar

ÖZEL MESAJ

İstediğin resimleri yolladım.Konuyla ilgili yanıt ve sorularını beklerim...

img

reptile

ÖZEL MESAJ

İstediğiiniz resimleri yolladım.Yanıt ve sorularınızı bekliyorum...

img

reptile

ÖZEL MESAJ

Öncelikle iguanaları incale yaşil iguanaların rengi yemyeşil olmalı mat veya gri olmamalıdır. Kafaları siyahsa dert etme bu 8 aylıktan büyük olduklarını ve kızgınlık dönemine girdiğini gösterir. hayvanın yem kabındaki yemi incele kokuşmuş ve tek bir yemse iguana sağlıksızdır alma. İguanaya bak eğer yüzü yavru gibiyse ve irilikten çok uzunluğu varsa onu o hale köpek maması getirmiştir alma. parmaklarına bak yamuksa alma. Eğer iguanada kahverengi ve aşrı derecede bu tarz lekeler varsa alma. Ve eğer ingilizce biliyorsan www.greenigsociety.org ye gir orda bakımla ilgili herşey var ve kolay ulaşılıyor benden bu kadar iyi günler.

img

kemal128

19 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar... özel bir nedenden ötürü bir süredir yoktum..reptile,özür dilerim cevabım geç oldu biliyorum,umarım iyi bir sahip bulmuştur iguların...kemal128 yardımın için teşekkürler...xcvxc,hocam sana maıl yazdım...

img

mavi_duvar

ÖZEL MESAJ