Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

lütfen yardımcı olun

öncelikle merhaba ben bir akvaryum kuracağım daha önce japon balığı beslemiştim.lepisteslerden almayı düşünüyorum ve yavrulatacağım.35 cm uzunluk , 16 cm genişlik ve 28 cm yükseklikte bir akvaryumum var.bu akvaryuma kaç adet lepistes alabilirim? üretmek için bu boy yeterli midir yoksa daha büyük bir akvaryum mu almam gerekir? eğer öyleyse boyutları kaçtır?? lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler :):):)

img

lionelmessi

14 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum senin akvaryum bombeli prizima falan değilse 15.7 litr su alıyor çok az 6 lepisetse akdar baslersin daha fazla alır ama suyun kilrnmesi artar ben sana 4 tane öneriririm ilk başlayanlar için güzel olur dişi ve erkek al su arıtıcı ve oksijen motorların varmı ?

img

uğur0666

13 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oksijen motorum yok ama atman marka filtrem var yeterli olur mu

img

lionelmessi

ÖZEL MESAJ

ayrıca onlar yavrularsa yavrular için yavruluk mu alayım yoksa akvaryumumu böleyim?? akvaryumun ön tarafı biraz bombeli

img

lionelmessi

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı ,derece vb. gibi gerekli ekipmanlar nelerdir?

img

lionelmessi

ÖZEL MESAJ

eğer japon balığı alırsan oksijen motoruna ihityacın yok japonlar akcilğer solumu ile soluğu içn gerek yok ama lepislerler ölür dostum çok az dayanırlar ondan küçük 1 tane yeter sana onları yavru işi çok zor 2 tane akvaryum lazım aynı deereceye eşitliyceksin akvaryumu 2 sinide sonra erkek dişi kovolamacsı başlıycak sonra dişi 3 saat içinde ara ara yumurtlıcak ondan sonra erkek dölliycek erkek tamamen dölledikten sonra onları akvaryumdan al ve diyer akvaruma koy aski taktide yumurtaları yerler şimdi çok önemli kısıma geldik su dercesini 27-28 yap ve yumurtaları kontlarol et eğer döllenmmemiş varsa söllenmeemiş olan yapışkandır etraı hemen imha et yani çöpe at döölenemeyenleri aksi taktirde etfarı mantar olcak ve diyer yumurtalarıda öldürcek sonra bekle filtre olmalı filetinin ağzına kadın çorabı geçir yavrular firletey kaçabilir sonra 2 ay bekle ve al sana süper kusursuz lepistesler bu arada yavrular için yavru yemi ve parazit önleyci ilaçta alamalısın ama sana ben japon öneririm

img

uğur0666

ÖZEL MESAJ

Lepistesler gerek barışçıl yapılarıyla, gerekse kolay üretilmeleriyle akvaryum severlerin gönüllerinde ve akvaryumlarında taht kurmuşlardır. Lepistes balıkları canlı doğururlar, yavrulaması ve yavruların büyütülmesi de oldukça kolaydır. Dişi lepistes doğuma yakın, bol bitkili bir akvaryuma ayrılırsa yavruların pek çoğu hayatta kalabilir aksi halde annesi de dahil olmak üzere yavruları, daha yeni japon yazcaktım lepistes ayzmısım pardon diğer büyük balıklar tüketecektir. Yavru alabilmek için, aquapetlerde satılan özel doğum kaplarından da yararlanılabilir, dişi balık doğumdan bir kaç gün önce o kaba ayrılmalıdır. Bir erkek balığa 2 dişi balık düşecek şekilde akvaryuma konulmalıdır.Dişiler yavrularını canli olarak dogurur ve ayda ortalama 10-50 arası yavru doğurabilir.Yaprak yemi toz haline getirilip beslenirler.Yavrular artemia larvalariyla beslenilirse cabuk gelisir,ve dinc olurlar.Rahatsiz edici balik türleri lepistes disilerinin düzenli ve saglikli yavru yapmalarini engeller.Bitkilendirilmesi iyi yapilmis akvaryumda yavrular saklanabilecekleri icin hayatta kalma sanslari artar.

img

uğur0666

ÖZEL MESAJ

yavruluk al yoksa yerler

img

uğur0666

ÖZEL MESAJ

iç filtrem yeterli olur mu ve ısıtıcı şart mı

img

lionelmessi

ÖZEL MESAJ

canlı bitki olarak ne koyabilirim? maliyeti ne kadar olur ( ucuz olursa sevinirim) bu bitkileri nerden temin edebiliriz? ve ayrıca akvaryumcuya gittiğimde dişi erkek olduğunu nasıl ayırt edeceğim yoksa orda bana yardımcı olurlar mı

img

lionelmessi

ÖZEL MESAJ