Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kayıp(ACİL) - 2.sayfa

Kamplumbağam kayboldu sabah annem onu peteğin üstüne koymuş ve ızgaraların arasında olmasından çok korkuyorum nasıl bulabilirim onu yardım edebilir misin çok acil.

img

LasaVecu

11 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bebek kapluşlarım var ve yemini nasıl vericegimi vermiyorum suyamı atıcam yoksa yem yerlerinemi 

nevris yazdı :ünkübenim kao

ben kaplunbaglarla ilgili azda olsa birşeyler bilirim eyer annen kapluşunu petegin üzerine koymuşsa kapluş petegin arasına girmiş ve hala orda ola  bilir eyer orda yoksa oralara yakın kuytu köşelere sıcak ve kuytu yerlere bak özelliklede mutfaga bak çünkü kaplunbaga aç kalınca yemek ister ve koku alma duyu oranları insanlardan daha yüksek oldugu için yemegin oldugu suyun oldugu yerleregiderler işl. bulursun kaplunbaganı  allah sabır versin benimkiler kaybolsaydı ben delirirdim hı bu arada kapluşunu bulunca yaşıya bilecegi bir  evide olması lazım imkanın hangisine yeterse onu al ama iyi olmasına dikkat et tavsiye ederim alah sabır verisin işl. en yakın zamanda bulunur .........yazan ...............NeVrİs

Kaplumbaga'nın kalorifer peteginin üstünde işi girmiş ola bilir ne !!!!! 

Arkadaşım madem adam gibi bakamayacaksın o zaman kaplumbağa filan almayacaksın ! Allahtan henüz yaz havalar sıçak kaloriferler yanmıyor 

Petegin cevresine bak işte eşyaların altına iyice bak. 

Dışarda kalmaması lazım 

img

nevris

9 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kapluşlarım yuvasının köşesine gelip tırmanmaya çalışıyo ve kuru adasına çıkıyo ama  kuru adası olmadıgı yerlerede tırmanmaya çalışıyo nedeni ne yuvasımı küçük memnunmu degiller hem daha bebekler yoksa daha yeni oldukları için mi  veya çıkmakmı istiyorlar net cevap verirmisiniz 

ben kaplunbaglarla ilgili azda olsa birşeyler bilirim eyer annen kapluşunu petegin üzerine koymuşsa kapluş petegin arasına girmiş ve hala orda ola  bilir eyer orda yoksa oralara yakın kuytu köşelere sıcak ve kuytu yerlere bak özelliklede mutfaga bak çünkü kaplunbaga aç kalınca yemek ister ve koku alma duyu oranları insanlardan daha yüksek oldugu için yemegin oldugu suyun oldugu yerleregiderler işl. bulursun kaplunbaganı  allah sabır versin benimkiler kaybolsaydı ben delirirdim hı bu arada kapluşunu bulunca yaşıya bilecegi bir  evide olması lazım imkanın hangisine yeterse onu al ama iyi olmasına dikkat et tavsiye ederim alah sabır verisin işl. en yakın zamanda bulunur .........yazan ...............NeVrİs

Arkadaşım madem adam gibi bakamayacaksın o zaman kaplumbağa filan almayacaksın ! Allahtan henüz yaz havalar sıçak kaloriferler yanmıyor 

Dışarda kalmaması lazım 

img

nevris

ÖZEL MESAJ

Merhaba Nevris,

Tecrübeli bir kaplumbaga severim. Öncelikle forumu iyice okumanı öneririm.

"Kaplumbagamı petegin üstüne koysam sorun ıolur mu tüm testleri yapıldı demişsin ya."

Şöyle bir test yapalım nevriscim.

Tüm testleri yapılmış, çalışır durumda olan o petek üzerine otur yada yaslan 5-6 saat boyunca kıpırdama. Bakalım ne olacak ?

Bu test sonucunda eminim ki ısıtıcıya gerek oldugunu anlayacaksın. cool

Optüm

nevris yazdı :

bişi daha sorucam benim kapluumun ısıtıcısı yok ben onun evini petegin üzerine koydum yani (konbinin petegi ) ve o petegin tüm testleride yapıldı sorun olmaz degilmi ısıtıcı görevi olarak petegi kullansam  yeni aldım ne yapıcagımı bilmiyorum bana herşey hakkında detaylı bilgi yollasanız seviniri 

Dışarda kalmaması lazım 

img

Pink_Turtle

ÖZEL MESAJ