Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kapluş kaç yaşında..? - 2.sayfa

kimine göre üst halkalar kimine göre alttaki hangisi doğru??

img

septempt

18 yıl 7 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:) bunlar acaip gırgır hayvanlar güneşlenirken birsürü yerleri var yinede itiş kakış yapıp üstüste çıkarak güneşleniyolar ne olacak bunların hali?? ben bunlara 1 metre değil 10 metre teraryumda baksam bunlar yine üstüste güneşlenir..

img

septempt

ÖZEL MESAJ

merhaba, benim bi tane kaplumbağam var ve sanırım 12 yaşında falan.biraz büyük bende yanına ufaklıklar almak istiyorum ama hepsinin barınabileceği bi teraryumum yok ve korkuyorum guru onlara zarar verir diye .o yüzden senin anlattığın o komik halleri görmek için her çarşıya gittiğimde petshopa uğrayıp orda izliyorum:))

img

arzuunal81

18 yıl 9 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba valla bizde tek olanın yanına aldık bi tane ufak 4-5cm bişi inanırmısın sahiplendi miniği elimize alınca biz nereye o oraya doğru yönleniyor ufaklıkta suyun içinde sürekli onun altına girmeye çalışıyor.. fakat burda okumuştum bazılarıda küçükleri hırpalıyormuş

img

septempt

ÖZEL MESAJ

selam; Kapluşların boyları çok farklı olmadığı sürece bir zarar vermezler.Ama biri diğeerinin yanıda dev gibi kalıyorsa gerçekten hırpalayabilir.

img

by_falcon

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bugün onlara yumurta yaptım güneş banyosundan sonra beyazından kesip verdim baktım dibe çöküyor bi tane kürdana saplayım verdim bayıldılar hatta biraz ileri gidip kürdanıda yemeye çalıştılar :)

img

septempt

ÖZEL MESAJ