Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

acele cevap - 2.sayfa

muhabbet kuşları çiftleşmek istediklerinde vucutlarında ne gibi değişiklikler görülür renk değişimi gibi mesela

img

orduluismail

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sherif arkadaşım muhabbet kuşlarından okadar cok yavru aldımki artık ben kafa yapısından vücüt yapısından ayak yapısından tüy yapısından yuvadaki hal ve hareketlerinden gözlerinden yavru kuşun erkekmi dişimi oldugunu anlarım ancak amatörlerin anlaması icin ince ayrıntıya girmek istemiyorum yavru kuşun 4 aylıktan sonra ayaklarıda renk verir erkeklerin mavi dişilerin pembe olur cok dikkatle bakmanız AYRICA GOGOLi arkadaşım üreticinin işine dişi kuş vermek niye yarasınki? yavruyu nerden alacak bir erkek 2 dişiden yavru cıkartabilir ama bir dişi iki erkegi ne yapsın her üretici eline aldıgı kuşun erkekmi dişimi oldugunu nasıl anlasın yanılamazmı hatasız kul olmazmı yani

img

ıron_dog

20 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam IRON DOG bende bir üreticiyim hemde 1978 den bu yana Lutino ve Albino larda da kuşların ayaklarındaki renklerdenmi anlarsın.alınmak yok sadece bilgilerimizi sınıyoruz.tekrar ve tekrar iddea ediyorum muhabbet kuşlarında cinsiyet 6 ay dolmadan anlaşılmaz.ayrıca üreticilerinde dişi kuşu satmak hiç işlerine gelmez.İstinalarda kaideyi bozmaz.Saygılar.

img

sherif

19 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm SHERİF.antalya daki arkadaslar senden yana şanslılar diye düşünüyorum.ömürlü olsun.kolay gelsin.

img

erhan70

19 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sherif ben de şu an bir tane muhabbet kuşu var ve 200 yılından beri aldım. Özellikle eğitmek için yavruyken almıştım. Sadece 2 haftalıktı ve ben özellikle erkek olduğu için onu seçtim sen diyorsunki 6 aydan önce anlaşılmazmış peki ben nasıl anladım erkek olduğunu :)

img

vseckn

18 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sherif haklısın albinolar farklı ben albinolardan yavrı bile almıyoum bir ciftim var her yuvada allah nazardan saklasın kesin bitane albino veriyor o yavrularda elime hic kalmıyor direk gelip alıyorlar renginden dolayı albinoların erginleri ayaklarından kendini gene belli ediyor ama yavrulardan anlayamıyorum bişe pekte sevmiyorum tüyleri digerlerinden gec cıkıyo falan üreticisiniz allah veriminizi artırsın yani :))

img

ıron_dog

20 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ