Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Balık Arayanlar

Mesaj Ekle

yeni akvaryum kuruyorum yardim edin !! - 2.sayfa

akvaryumcularin yorumlarini okudum ve tekrar akvaryum kurmaya karar verdim . daha onceden akvaryumla ilgilenmistim canli doguranlarin hepsini besledim ciklet turlerinden ise sadece zebra ciklet besledim ama erkekle disi kavga ettigi icin onuda biraktim. suan sizin tercihlerinizi bekliyorum. nasil bir balik turu beslesem? ve lutfen erkegi ve disiyi nasil ayiracagimi ve nasil urete bilecegimi soylerseniz sevinirim simdiden tesekkur ediyorum.... not: uretimi kolay olmasi tercihim e-mail im [email protected] fikirlerinizi bekliyorum

img

ayn

18 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

serev verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.ama artik balik aldim 1 disi 1 erkek.umarim yavru ala bilirim. ve ayrica ben su an turkiyede degilim.bulgaristanda universite okuyorum. turkide ise izmirdenim.hersey icin tesekkurler saygilar...

img

ayn

ÖZEL MESAJ

arkadaslar baliklarim yumurtladi. yavrulari nasil beslicem? cikletlere verdigim yemler buyuk gelmicekmi yavrulara?

img

ayn

ÖZEL MESAJ

yaklaşık 5 yıldır balık besliyorum.cikletler bakımı kolay balıklar ancak çok renkli değilller . kendi içlerinde geçimleri zor .bir gün anlaşırlarken sonra birsden öldüresiye kavga ediyorlar. benim size tavsiyem özellikle papağan ciklet olacak. görünüş itibari ile hem güzel hem de kolay besleniyor .tek kusuru üremiyor . çünkü bunlar laboratuvar koşullarında üretilen genetik harikaları. diğer tavsiye edeceğim balık koi cinsi bunlarda güzel bakımı kolay ama hem ucuz hem hareketli hemde rengarenk balık istersen japonlar en vefalı dostlardır .beş yıldan sonra ben yine japon balıklarına döndüm. ve tavsiyem tek cins balık besle büyüklükleri arasında fark olmasın . ve balığın 1 cm i için 1 lt su hesabı yaparak balık koyarsan ekolojik dende çabuk bozulmaz.valla bir doktor olarak bu hobi üzerine çok araştırma yaptım aklına takılan olursa her konuda yardımcı olmaya çalışırım

img

mumittopcu

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum asla dicus besleme hem bir sürü paran gider hem de başına bela almış olursun . o kadar hassa balılarki her hafta su değişimi yapmalısın suyun ph ını ölçmen gerekli eğer çalışan bir isen aman diskus beleme ben onu da besledim ama en fazla 2 ay dayanabildim . ne hareket ediyorlar ne de sizinle ilgilenirler ve çok pahalı bir ölürsde en az 70-80 ytl gider

img

mumittopcu

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mumittopcu bey artik balik secimimi yaptim :) yinede tesekkur ederim tavsiyelerin icin.suan tek sorun baba yavrulari agzina aliyo ve baska biyere tukuruyo.ama bazen 3 tane aliyo agzina sadece 2 tane tukuruyo.acaba arada sirada yavrulari yiyiyomu onu anlayamadim. ayrica baliklarimin rengi beayz sari tonlarinda yuvarlak tombul cinsini bende bilmiyorum. saygilar

img

ayn

ÖZEL MESAJ