Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

2 ay önce ball piton aldın deri değiştirmedi.sebebini bilen varsa bilgilenbdirsin biri beni

ya yılanım deri değiştirmiyo arkadaşlar sebebi ne olabilir.bana biri yardımcı olsun.normalde değiştirmesi gerekmezmi.bu zamana kadar haftada bi sefer besleniyo bu arada.ve haftada bikez yüzdürüyom kendilerini..bilgi versin biri bana lütfen.

img

baykus1018

18 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

normalde gerekmez ama desen ki aldığım yere sordum su kadar aydır değiştirmiyordu diye o zaman ok bi anormallik olurdu.yılanın zaten ball piton 1.20 metre falan olur max. cok deri değiştirmez o yüzden

img

cang

20 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ok teşekkür ederim cang.ama şöle bi durumdaha var benimle bereber alan birinin yılanı 2 defa deri değiştirdi.bu durumda bi anormallik yokmu.ben yılanı asil''den aldım.benle beraber alan kişide asilden aldı.oyüzden kafama takıldı yani..

img

baykus1018

ÖZEL MESAJ

DOSTUM BE DE ASİLDEN ALDIM BENİMKİDEİLK BAŞTA DEĞİŞTİRMİYORDU TETARYUM SICAKLIĞI BESLENME DÜZENİ ÖNEMLİ SICAKLIK 26 İLA 32 DERECE ARASINDA TUTMAYA ÖZEN GÖSTER VE YEMEGİNİ DÜZENLİ VER BİRDE KAÇ YAŞINDA

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gvr1923 saol kardeşim valla tam olarak kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ben 2 ay önce filan aldım yaklaşık boyu 45-50 cm civarında sanırım 5-6 aylık bişeydir.yemek düzenli devamlı sıcakta tutuyorum yani derecesinden kontrol ediyorum.sanırım bizimkide ilerde değişir.

img

baykus1018

ÖZEL MESAJ

pet shopa gelen partiden aldığınsa eğer bende ozaman aldım ilk zamanlar benimkide dökmedi ama bütüngün elimizden düşmüyordu. sonra tetaryumda kalmaya başladı. tabanına yumuşak toprak koyduk. gündede birdefa elimize alınca normala girdik. imkanının olursa asile bir göster o iyi anlar

img

gvr1923

ÖZEL MESAJ

baykus1018 yılanin kac yasinda ama bide ole bi olay war. bizimki 2 ayda bir deistirio.. bide 2 haftada bir beslemeye caliş bakalm noolucak??

img

yaseminnadiran

18 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum sen nerede oturuyorsun. tetaryumun tabanını çıplak bırkma içine birkaç dal parçası bırak sürtünme ihtiyacıhissetsin

img

gvr1923

ÖZEL MESAJ

gvr1923 kardeşim ben izmir bostanlıda oturuyorum.asilin tavsiyesi üzerine tetaryumda kağıt havlu var tabanda.dal parçasıda var içinde onun üzerinde baya geziniyo.ben asille bi telle konuşayım.bakalım o ne diyecek.evet bencede en mantıklısı 2 haftada 1 beslemek 1 hafta da beslemek çok geliyo hayvana bazen fareyi yemiyo bile.mesala dün akşam saat 6 da fare ettım içine şuan sabah 9,30 hala yemedi fareyle beraber takılıyolar.tetaryumda.

img

baykus1018

ÖZEL MESAJ

dostum birde fazla büyük yem verme ben üç günde bir veriyorum hayır demiyoryiyor.evcillerimiz köseşinde gördüm gayet sağlıklı stres yapma maşallah bu hayvanlar dayanıklıdır.bende aynı problemleri yaşadım.. hatta kanadadaki bir veterinere kadar yazdım.bana üç syfa mail atmış sonunada no panik yazmış haa buarada bende izmir konak gültepe de oturuyorum izmirliler olarak bizde bir klup kuralım artık baya baya yılan dostu var izmirde cüss....

img

gvr1923

ÖZEL MESAJ