Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

sizce hangi kedi???

artık kedisizlikten çıldırdım:-)mutlaka almam lazım ama önce bir seçim yapmalıyım diye düşündüm.ama hangisi??? kendimce birkaçını eledim ama yine de yeterli olmadı işte seçenekler: 1)iran kedisi:chinchilla yada himalayan 2)siyam kedisi:çok sevecen olduklarını duydum yardımcı olursanız sevinirim

img

muharip

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hiç bir kediye karşı diilim. İran yada siyam yada bir başka cins
Sokaktan herhangi bir yavru kediyi alın evde besleyin biraz semirsin birde temiz olsun cins kediler kadar güzel ve alımlı olurlar.
mecidiyeköyde siyah sarı kırçıllı bir sokak kedisi var güzellik yarışmasına girse kesin birinci olur.Çok yumuşak çok sevecen ve çok alımlı fakat sokak kedisi ya kimse dönüp bakmaz
Ama illa çok para verip petshoplardan cins kedi alacaksanız ben Birman derim.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok canım o kadar param yok:-) ya sokak kedileri biraz asabi ve hırçın oldukları için korkuyorum.bide burda pek sokak kedisi de yok.benim istediğim hep yanımda olabilecek gerektiğinde uysal olabilecek...cins hiç önemli değil.kocaeli de oturuyorum.gerekirse muhtaç bir kedi de alabilirim ama emin de değilim eğer kocaeli de muhtaç bir kedi varsa alabilirim

img

muharip

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence tam tersi... sokak kedileri sevgii ve ilgiye hasret oldukları için daha uyumlular.... sokaktan bulunan yavrular bile size hayatınızı kurtarmı gibi bakıp daha bağlanıyorlar... bence cins kedilerde asabi ve hırçın olma ihtimali daha yüksek.... daha sosyetikler ya:::)) aslında ben hepsini seviyorum ama sokak kedileri favorim.... çok hareketli kedi sevmiyorsanız, bir köşede durduğu yerde dursun diyorsanız.... cins kedi olabilir... ama sevmek isterseniz ya da hareketli kediden hoşlanıyorsanız soak kedisi öneririm....

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

en iyisi barınaktan ya da sokaktan bir yacru sahiplenin pet shoplardaki cins kediler erkenden anneden ayrılıyor ve çoğu sağlık sorunları yaşıyor

img

elmas

19 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim siyamım var çok uysal ve gerçekten insan canlısı tek kötü yanı asçık ilgilenmeyince küsüyo günün ona kendini affettirmekle geçio.en güsel öselliği çok temiz bir kedi olması sadece çok ilgi istiyo.eğer ilgi vericeksen ben derimki kesinlikle siyam kedisi al.tam bir dost olur sana. ama pahalı dersen ve sokak kedisi almaya karar verirsen kesinlikle yavruyken alıp yetiştir ve de şımartma valla 2 ay sonraki halini düşünebiliorum;)tecrübe konuşuo çok kedi besledim ama siyam kadar dost canlısı görmedim.

img

tuana_n

18 yıl 4 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer sokaktan bir kedi alıcaksanız yavru olanlar eve ,isterseniz kucağa ve sevilmeye daha kolay alışır.8 aydan büyük kedieri yönlendirmek zor.Sokaktaki kedilerinde birçoğu çok sevecen. Benimde bir siyamım var çok geveze zeki ve sevilme delisi kucakta uyumaya bayılıyor.Umarım aradığınız kediyi bulursunuz :)

img

pretty_cat

18 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hiçbir zaman sevgiyi parayla satın alamazsın aldığın sevgi de sevgi olmaz zaten. sen sevgini vermek için bir kedi istiyorsan; illa cins olması mı gerekiyor, eğer öyle bir şartın yoksa hem bir sokak kedisini kurtarmış olursun hemde sen istediğin arkadaşı bulmuş olursun. benim şu an iki tane kedim var ve ikiside alaca tekir (yani insanların deyimiyle sokak kedisi). ikiside harika şeyler. dünyaları verseler onları değişmem. müthiş akıllılar. sende dışarıdan bir alaca tekir bulabilir ve istediğin gibi eğitebilirsin.

img

dilaydaf

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam.ben kedimi minicikken,sokakta buldum.o zaman komik,zayıf ama sevimli bi yavruydu.şimdi 18 aylık civarı ve her gören hayran.ki kendisi sokakta yüzüne bakılmayan tekirlerden çok da farklı değil..bakmak değil,görmek önemli. ben sizin için nette arayıp bulduğum linkleri buraya koyacağım. http://www.seri-ilan.com/detaygoster.asp?altkategori=981&no=5072

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada sanırım kocaeli`de kedi evi varmış.eğer bulabilirseniz kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.ben burdakine gidiyorum ve hayatımda hiç o kdr sokulgan,uysal ve sevecen kediyi birarada görmedim.sizi ağlatacak kadar sevgiye açlar.yavru-yetişkin fark etmiyor.giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız.sizin için araştırıyorum.bu arada bir link daha.5 aylık van kedisi kırmasıymış. http://www.seckinilan.com/ilandetay.asp?id=1099

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ