Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

yemi böceklendi:(

arkadaşlar bonnie marka yem almıştım temiz bir cam kavonaza koydum , grazia da vardı ondan öncede başkada vardı yani abartmıştım sanırım . neyse bunu eleğe döküp havalandırır gibi eliyordum bi baktım siyah uzun minik minik bişeyler düşüyor ve canlanıyor . ama hiç dikkatimi çekmemiş hemen verdiğim kaptakini döktüm pirinç ayıklar gibi baktım onda yoktu verdim. ne yapayım hemen yemi atayımmı?

img

nil70

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence kullanma ama yinede deneyimli arkadaşlarında bir fikrini al

img

mpeker

19 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben böcüklenince atarım.ne olur ne olmaz.bende böcük fobisi var,gıcık kaparım.öptümmmmmmmmm

img

elif01

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

böcegi kuş yermi yemezmi o tartışılır ama böcegin yedigi yemi kuşun yemesinin bir anlamı olmaz yeni yem alsan daha güzel

img

ıron_dog

20 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam yildiz 111 kardes o yemi sakin kullanma!! böceklenmis yemi emen at" kusa zarar verir ..bence onlar yem bitleri ? hepsini at!! yeni al,ve yemi kutudan cikarma bence,serin kuru yerde .kutunun icinde muhafaza.. et. okeymi kardes

img

necdet 1

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.geçen formlarda bahsettiğimiz gibi kuşlarımızı aniden ishal ve iştahsızlığa sürükleyen işte bu böceklerin ve dışkılarının sebep olduğu mikroplardır.evet yemi tamamen atmalısın ve yeni aldıklarında da olma ihtimali yüksek.şimdi anladınızmı akdarıyı özellikle tavsiye etmemizi..görüntüsü ve saklanması açısından diğer yemlerden daha kolaydır.toz vitamin desteğiyle bu sorunu halletmiş oluruz.

img

erhan70

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erhan merhaba akdarı dediğini tek başınamı vericem sadece o yeterli olurmu yoksa yine diğer yemlerden böceksiz olduğuna dikkat ederek vereyimmi? bu akdarıyı aktarlardan bulabilirmiyim acaba? teşekkürler

img

nil70

ÖZEL MESAJ

slm.tüm kuşçularda bulabilirsin.içerisine ek olarak ince yem de aynı oranda olmak üzere katabilirsin. bunlar kafi ve yaz için son derece kullanışlı beslenme çeşididir diyebiliriz.

img

erhan70

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erhan, ince yem derken ince uzun (kanarya yemi diye geçen ) omu yoksa yuvarlak minik yemler var(muh.kuşu yemi diye geçen ) onumu diyorsun. kanarya yemi olan uzunları hiç sevmiyor hep o yuvarlaklardan yiyor birde bonnie nin içinden beyaz sanırım darı onlara bayılıyor.

img

nil70

ÖZEL MESAJ

ok ince yem derken kanarya yemini kastettim beyaz olanları sevdiğini yazmışsın akdarı işte o.bence ikisini karıştır alışacaktır.çünkü vitamin iştah açıcı olduğundan ince yem de yemeğe başlayacak ve kilo prob.ve yağlanma olmayacaktır.

img

erhan70

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ