Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

LÜTFEN BANA FİKİR VERİN !

Arkadaşlar 4 aylık dişi kedim var çok tatlı ama ilginç hareketleri var benim genelde tsort larımı emiyo:) normalmi sizce ?birde kısırlaştırma konusunda çok kararsızım sizce ne yapmalıyım ?

img

ync

18 yıl 5 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saol un arkadaşlar ya çok yardımcı oldunuz valla :((

img

ync

ÖZEL MESAJ

Selam kediyi nekadarlıkken aldınız ben kedimi 1.5 aylıkken almıştım beni annesi sandı için eşyalarıma aynı şeyi yapıyordu...Merak etmeyin önemli birşey değil ..Kısırlaştırmayın bence doğum kontrol haplarından kullanın...İyi akşamlar.

img

böcük26

18 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam..bence kısırlaştırma konusunda aele etme..bi de yuva bulabilecek olursan bence doğum yapsın bi kere,sonra kısırlaştır..harika bi şey!

img

ofelia

18 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kedim de 5 aylık olana kadar aynı şeyi yaptı. 4 yaşında t-shirt emen kedi biliyorum::)) genelde sütten erken kesilen kedilerde bu çok doğal. bir çeşit oral fiksasyon. bir süre sonra muhtemelen geçer. kısırlaştırmaya gelince. ben kedilerimi 6 aylıkken kısırlaştırdım. çünkü yavrularına bakacak veya birisine verecek imkanım yoktu. Esasen, tıpkı insanların dişilerinde olduğü gibi hayvanların dişileri için de en azından bir kere doğum yapmak çok faydalı ama tıpkı biz kendimiz için nasıl "bakabileceğin kadar doğur" mantığını uyguluyorsak bu bence hayvanlar için de geçerli. eğer yavrularını güvenilir birilerine verme garantin yoksa bence hiç yavrulatmadan kısırlaştır. çünklü en azından bir kere yavrulasın diye sonra ortalarda bir sürü sahipsiz yavru oluyor. yazık günah.

img

jales

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aldığımda kedim 2 aylıktı şuanda 5 aylık doğum kontrol hapı olduğunu bilmiyordum ama kısırlaştırmak çok zor bi karar yavruları verecek kimsede yok :( ilginize teşekkürler arkadaşlar

img

ync

ÖZEL MESAJ

kısırlaştırmaya kesinlikle karşıyım en azından bi kere doğum yapmasına izin vermelisin bence. bu onun hem fizyolojik hem de ruhsal gelişimi için gerekli çünkü.doğaya karşı gelmek ne kadar doğru olabilir ki? bişeyleri emmeye çalışması muhtemelen annesinden erken ayrılmasından dolayı oluyor zamanla geçecektir meraklanma:)

img

gmz

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili gmz... aslında tabii ki gönül ister ki hiçbir canlının doğasını bozmayalım.... ama ben by konudaki fikirlerimi belirtirken de özellikle sahipsiz yavruları engellemek konusu üzerinde özellikle durmuştum.... eğer müstakbel torunlarınız verecek güvenli aileler varsa tabii ki en azından bir kere doğum yapsınlar.... ama benim böyle bir olasılığım yoktu. üstelik insanların çoğu da cins kedi takıntısı içinde oldukları için bir tekir biri sarman olan kedilerimin yavruları ile kimsenin ilgilenmeyeceğine adım gibi de emindim.... kısacası müstakbel yavruları sefil etmemek için hemen kısırlaştırdım. çünkü ben kendi kedilerimi de yavruyken sokaktan buldum. kimbilir onlar da hangi evin yavrularıydılar.... bakılamayıp sokakta kaldılar... kimbilir....

img

jales

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ync emme işini henüz bebek olduğu için yapıyor kızımın vet.i öyle söylemişti. Kısırlaştırma işi bence onlara yapılan bir haksızlık yavru sahibi olma hakkını o istemeden elinden alıyoruz bu ne kadar etik olabilir?? Benim kızım da henüz 4 aylık yavrularının olacağı günü sabırsızlıkla beliyorum :)

img

akarabulut

18 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende kediler için doğum kontrol hapı olduğunu ilk defa duydum. bilgisi olan arkadaşlar bu konuda ayrıntılı bilgi verebilirlermi

img

kedirix

18 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ