Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

yumurtalar - 2.sayfa

arkadaşlar dün akşam akvaryumumdaki bir kayanın üzerinde 25/30 kadar yumurtanın olduğunu fark ettim fakat hangi balığa ait olduğunu bi türlü anlayamadım akvaryumumda 6 frontoza var 3/4 cmlik,4 sarı prenses 4/5 cmlik,4 küçük vatoz ve 4 tanede 3/4 cmlik çöpçü var bu yumurtaları ne yapmalıyım?olduğu yerdemi bırakmalıyım yoksa kayayı olduğu gibi çıkarıp başka bir yeremi koymalıyım vede hangi balığa ait olduğunu nasıl anlayablirim?

img

srdrç

18 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çöpçü yavruları büyük ihtimalle fakat hala yem yemiyorlar nezaman başlar bunlar yem yemeye?

img

srdrç

ÖZEL MESAJ

o zaman artemia vermeye başlayabilirsin..

img

ffkarakaser

19 yıl 4 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam serdar akvaryuma su takviye yaptıy su akvaryumun ısısından düşük olduğundan çöpçüler yumurta döker eğer diğer balıklar frontoza hem ufak hemde kuluçka yapar s.prenses de kuluçka yapar geriye tek bir seçim kalıyor hemde boylarıda müsait çöpçüler ani ısı düşüşünden birde hava bolsa cama veya kayaya yumurta döker arkadaşı dinle artemiya ver kuru yemle büyütemezsin zayıf düşer ölürler karınlarına dikkat et devamlı şiş olsun bye

img

baron53

19 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ok.çok teşekkürler

img

srdrç

ÖZEL MESAJ

frontosa ve prenses olmasına imkan yok çöpçülerdir muhakkak.yemi dert etmeyiniz arkadaşların dediği gibi kesesinden beslenir uzun süre.yem yesede sen yediği bakterileri göremessin onun için dert etme.

img

fma55

19 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar 3/4 gündür hergün 4/5 yavruyu kaybediyorum son 3 tane kaldı neden ölüyorlar bilmiyorum ama kalanlarında yaşıycandan umutsuzum malesef

img

srdrç

ÖZEL MESAJ

eee neoldu ya anlatıyosunuz anlatıyosunuz sonra yarım bırakıyosunuz balıklar öldümü başka yumurtalar döktümü ne oldu neeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

img

teno

14 yıl 4 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ