Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kuşum yuvayı çok feci kemiriyor

merhabalar biliyorsunuz ben sabırla kuşlarımın yumurtlamasını ve ciftleşmesini bekliyorum.. bu arada dişi kuş yuvayı çok kotu kemiriyor acaip ses cikiyor ozellikle giri deliginin etrafini (ne yapmak istedigini bir turlu anlayamadim) erkekle opusuyorlar erkek onu besliyor, birbirlerini kasiyorlar.. yuvanin icine geciyorlar sanki gures yapiyorlarmis gibi oyun oynuyorlar, disi yuvaya giriyor arkasindan erkek giriyor bazen erkek yuvanin onundeki tunekte duruyor kasiniyor.. erkek 5-6 aylik disi ise 4-5 aylik var yok simdi benim napmam gerek, mama hazirliyorum, sulari taze vitamin koyuyuorum arada, kalamarlari var, yumurta kabuklari var mamada, bu kemirme sesi beni olduruyor yuvayi lutfen yardim

img

thereasun

18 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SELAM :thereasun:..:)YAVRULAR GEMEK ÜZERE YAPILANLARIN ANLAMI BU. ŞUAN YUVAYI DENETLEYİP KENDİ İSTEDİKLERİ GİBİ İNŞA EDİYORLAR YANİ KENDİLERİNİ YUVAYA ĞÖRE GİRİŞİNİ GENİŞLETİYORLAR MERAKLANACAK BİR ŞEYYOK SENİNDE İSTEDİĞİN YUMRTLAMASI DEĞİLMİYDİ ŞİMDİ KUŞLARINI RAHATSIZ ETME VE ONLARI KENDİ HALLERİNE BIRAK RAHATSIZ ETME HADİ BAKALIM GÖZÜN AYDIN YAVRULAR GELİYOR .AMA BİRŞEY AKLIMA TAKILDI KUŞLARININ 5,6 AYLIK OLDUĞU DOĞUMLARINDAN İTİBARENMİ YOKSA ALDIĞINDANMI İTİBAREN 5,6AYLIK EĞER DAHA YAVRU İSE COK ERKEN CİFTLEŞTİRMİŞSİN DEK TİR ........ SANA BOL EVCİLLER .

SLM THEREASUN KENDİNİ YUMURTALARA ALISTARMAYA BASLASAN IYI OLUR. BOL EVCİLLİ GÜNLER

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkek kusm aldigimda bir aylikti belliydi zaten bir aylik kadar oldugu, zaten kuscu soylemisti ona gore hesap yaptim, yumurtlayacagini pek sanmiyorum disi biraz nazli benim nalamadigim bazen acaip cigliklar atiyorlar, disi mama istedigi zaman ozellikle bagriyor bana bakip, sanki kiziyor bana, mamayi hazirlayip getiriyorum susuyor kerata, bu bagirmalar surekli oluyor otme degilde ciglik cigliga bagirma, yumurtlamasini isterim tabiki umarim en kisa zamanda yumurtlarda. tabiki saglikli bir sekilde ben de buyuzden tecrubeli arkadaslar yani sizlerden yardim istiyorum kemirme isinde benim dusundugum acaba yuva icine talas falanmi istiyorlar?

img

thereasun

18 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın arkadaşım. Anladığıma göre kuşların yavru yavru kuşlarda bu tür olaylar olur. ANCAK bu sadece oyundur. Bilgilerine.

img

sherif

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dişi kuşum yuvalığı kemiriyor eskiden yuvalığa giriyodu ama şimdi dıştan deliği kemiriyor erkek sadece bazen dişiyi besliyor ama hiç yuvalığa girdiğini görmedim ne yapmam lazım ?

img

Guest12565

7 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dişi kuşum yuvalığı kemiriyor eskiden yuvalığa giriyodu ama şimdi dıştan deliği kemiriyor erkek sadece bazen dişiyi besliyor ama hiç yuvalığa girdiğini görmedim ne yapmam lazım ?

img

Guest12565

ÖZEL MESAJ

Kuşum yuvalığın giriş yerini kemiriyor

img

Guest12565

ÖZEL MESAJ

thereasun yazdı :
merhabalar biliyorsunuz ben sabırla kuşlarımın yumurtlamasını ve ciftleşmesini bekliyorum.. bu arada dişi kuş yuvayı çok kotu kemiriyor acaip ses cikiyor ozellikle giri deliginin etrafini (ne yapmak istedigini bir turlu anlayamadim) erkekle opusuyorlar erkek onu besliyor, birbirlerini kasiyorlar.. yuvanin icine geciyorlar sanki gures yapiyorlarmis gibi oyun oynuyorlar, disi yuvaya giriyor arkasindan erkek giriyor bazen erkek yuvanin onundeki tunekte duruyor kasiniyor.. erkek 5-6 aylik disi ise 4-5 aylik var yok simdi benim napmam gerek, mama hazirliyorum, sulari taze vitamin koyuyuorum arada, kalamarlari var, yumurta kabuklari var mamada, bu kemirme sesi beni olduruyor yuvayi lutfen yardim benim kuşumda aynı şuan dediğin gibi :)

img

MidYasuo

6 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba iyi günler kolay gelsin.Benim bir tane 4 seneden beridir baktığım kuşum var adı maviş konuşyor baya bir kelime biliyor ve ben yanina disi almak istedim arkadaşımin kuşu vardı onu aldım neredeyse 1 ay olacak amabir ciftlesme belirtsisi yok ama ikisininde ceresi kızgındı birbirlerine ayak atmişlardi disi kuş bir kere erkek kuş 2 kere atti (mavis erkek)sürekli opusuyorlar birbirlerinin kafasindaki tuyleri filan temizliyorlar disi yuvayı sürekli kemiriyor basta girisleri kemiriyordu simdi yuvanin o yuvarlak olan kismi var ya altta orayi kemiriyor acayip ses cikiyor ama erkek kus artik yuvaya giremiyor ama buna ragmen ciftlesmiyorlar arada birbirlerine aniden gagasiyla vuruyorlar ama surekli yem kusup tuylarini duzeltiyorlarne yapmam gerekiyor yavru almak istiyorum ve son zamanlarda disi kus daha cok yuvaya girmeye basladi.Ama buna ragmen erkek kendisine yaklastiginda otuyor.Teşekkurler.

img

Mavisvebulut

3 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ