Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kardeşlerin çiftleşmesi doğru mu? - 2.sayfa

merhabalar, benim aralarında birer ay fark olan kardeş 2 kuşum var. Biri erkek biri dişi. Son zamanlarda birbirlerine kur yaptıklarını gözlemliyorum. Birbirlerini kaşıyıp yediriyorlar ve öpüşüyorlar. Acaba çiftleşmek mi istiyorlar? Ben kardeş oldukları için çiftleşmelerinin doğru olmadığını düşünüyorum.O kuşların haricinde 6 kuşum daha var ve hepsi birarada yaşıyorlar. Acaba onları davranışlarını görüpte birbirleriyle oyun oynuyor olabilirler mi? Benim ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler

img

azure76

18 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Peki arkadaşlar erkek yavru kuş kardeş dişi kuş yanındayken konuşurmu çiftleştirmeden önce

img

Erkam33

8 yıl 7 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bahtiyar02 yazdı :
Merhaba dostum eğer namus yani dini anlamda soruyorsan hayvanlarda namus olayını aramak bence yanlış.ama kardeş kuşların çiftleşmesinde sağlık açısından soruyorsan doğan yavruların sakat çıkma olayı nadirdir bu diğer kuşlarda da söz konusudur. bence çifte atman problem olmaz eğer anlaşıyorlarsa hiç teredüt etme daha verimli olurlar.çünkü önemli olan kuşların anlaşacağı biriyle eş tutması.bunun için çok uğraşılır.sen şanslısın. selamlar
Merhaba arkadaşım peki erkek kuş kardeş dişi kuş yanındayken konuşurmu çiftleşmeden önce

img

Erkam33

8 yıl 7 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

DİKKAT !!!!!!!    YUMURTADAN ÇIKACAK KUŞLARIN SAKAT OLMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK

azure76 yazdı :
merhabalar, benim aralarında birer ay fark olan kardeş 2 kuşum var. Biri erkek biri dişi. Son zamanlarda birbirlerine kur yaptıklarını gözlemliyorum. Birbirlerini kaşıyıp yediriyorlar ve öpüşüyorlar. Acaba çiftleşmek mi istiyorlar? Ben kardeş oldukları için çiftleşmelerinin doğru olmadığını düşünüyorum.O kuşların haricinde 6 kuşum daha var ve hepsi birarada yaşıyorlar. Acaba onları davranışlarını görüpte birbirleriyle oyun oynuyor olabilirler mi? Benim ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler

img

Guest58549

8 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben kanarya 15eşe tım halan eştutmadı evde bakıyom sıcak odada bakıyom

gündüzbeyli yazdı :
Selam Aynı soruyu ben de daha önce deneyimli bir arkadaşa sordum. Kardeşlerin daha iyi eş tuttuklarını ve herzaman kardeşleri çiftleştirdiğini söylemişti. Bence de bir sorun olmaz. Selamlar..

img

kordonvedat

8 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben kanarya 15eşe tım halan eştutmadı evde bakıyom sıcak odada bakıyom

gündüzbeyli yazdı :
Selam Aynı soruyu ben de daha önce deneyimli bir arkadaşa sordum. Kardeşlerin daha iyi eş tuttuklarını ve herzaman kardeşleri çiftleştirdiğini söylemişti. Bence de bir sorun olmaz. Selamlar..

img

kordonvedat

8 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ