Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yardım Lütfen

merhaba arkadaşlar 110 cm coluber caspius aldım 15 gündür yemek yemiyor ne vermemi tavsiye edersiniz? teraryumun düzenlenmesi konusunda da tavsiyeye ihtiyacım var teşekkürler...

img

sata

17 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm adamım. evvela bu hayvanı parfayla aldınsa nereden aldığını öğrenjebilirtmiyi ikinci olarak. bu hayvan beslemesi kolay bi, hayvan sen ne verdinde yemöedi. beyaz fare tavsiye ederim. ama önceli,kle hayvanın yemesi için vucut ısısının belli bir değerin üzerinde olmalı. yane soğuk olmamalı. sonra sen sakın rahatsız etme. bunların yanında doğadan yakalanmış ise ki bence öyle. doğaya alıştığından beslenmesinde sorun yaşayabilirsin. adamım küçük kemirgenler ver. ve sabırla bekle. ortamıda bu boy bi hayvanın rahat hareket edebileceği bir terraryum hazırla. tabanı kum ve talaş karışımı olsun. su koy ve altına girebileceği kütük ve taşta olsun mutlaka. bu hayvan firar konusunda olduklu iyidir sikkatli ol. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 9 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm dostum sata vipera dostum doğru söylüyor sana bu yılanı satan arkadaşlar doğadan yakalayıp satan arkadaşlar var aslında arkadaş değil doğa katilleri var banada sağolsun bir dostum coluber najadum yakalamış getirdi bir iki ay baktım hayvan yemedi 2o gün önce doğaya tekrar saldım nekadar yavruda olsa bu hayvanlar uzmanların elinde olmadığı için evcilleşmiyor bu hayvan muhtamelen senin elinde ölecek bilgin olsun lütfen YERLİ TÜRLERİ YOK ETMEYELİM...!!!!!!!!!! BÜTÜN SÜRÜNGEN DOSTLARINA SELAM OLSUN

img

gvr1923

19 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam dostlar ben yılanı eminonünden satın aldım dogadan yakalandıgına eminim teraryum viperanın tavsiye ettigi gibi suanda icinde yeni tüylenmiş çok kücük hamster yavrusu var 3gündür kardeş kardeş yaşıyorlar 27-28C uygun bi ısı degil mi?ne dersiniz ayrıca ısı taşı da koysam iyi eder miyim,aydınlatma konusuna ne dersiniz?bisüre daha yemezse dogaya bırakırım ölmesine izin vermem merak etme gvr1923 ilginize tesekkürler

img

sata

ÖZEL MESAJ

adamım şunu iddealı bir şekildfe söylerimki kimse hazr yılanını çiftlikte üretmez. çünküzarar eder. bu hayvanın yediğini karşılamaz satılacağı değer. neysem konumuz şu olmalı bide bu hayvan nasıl yaşatılır. hacı bak bi kere bu hayvanı nereden yakalandığını bilmediğinden öle her yere buırakman doğru olmaz. . sen öncelikle terraryumda bi dekor yap. doğal oldun. sonra gün ışığı alabvilecek bi yere koy. ama direk güneş almasın. terraryumununj havalanmasını bilmediğimden eğer hayalanma şartı yokda ısı 45 dereceye kadar yükseleir ve hayvan ölür. bu nedenle ışık olsun sadece. çğünköü bu hayvan günsüz avlanıyor. sonra. terraryuma bi müddet yaklaşma.hele hele içine bişiy sokma. hayvanı eline alma. ani hareketler etme. hayvan yanlız olduğunuı düşünsün. bu hayvanlartda stres ne biliomusun. o hayvan yakalanmadan evvel devamlı mücadele halindeydi. hkardeşlerinden belkide bi tek kendisi bu boya ulaştı. o nedenlşe o hayvan önce güvenlik sonra yemek der. sen onu güvende hissettir.o beslenir. terraryumunun boyutları ne. eğer küçükse gene beslenmeyebilir. bu boy bi hayvana nerteden baksan bi 120cm lik bi terraryum gerekir. ısıtıcıya şu an gerek yok. 28 c iyi. keşke hayvanı almadan evel ulaşmış olsaydın siteye ben şahsıma bu eylemi tasvip etmezdim. ama sürüngenleri seviyor olaman da güzel birşey. umarım yaşar hayvanın. kendine iyi bak. gvr1923 dostumun dediklerine katılıyorum saygılarımla vipera

img

vipera

ÖZEL MESAJ

selam vipera tavsiyelerin doğrultusunda teraryumda bazı değisiklikler yaptım teşekkürler işe yaramasını umuyorum ama teraryumun ebadı soylediginden biraz kücük 50*80*35 degiştirmeli miyim?yılanın yakalandığı yeri satıcıya sormustum corluymus gerekirse oraya gotururum merak etme ilgine tesekkürler saygılar

img

sata

ÖZEL MESAJ

asın sen saol adamım. keşke senin gibi ılımlı yaklaşsa herkes. taktir ettim anlayışını ve uyumunu. bu konuda her zaman yardımına hazırım. aramıza hoşgeldin..

img

vipera

ÖZEL MESAJ

aslında çok küçük değil. idare eder. ama bakmak için keşke biraz daha ufak alsaydın önceleri. neysem gelişmelerden haberdar et.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

selam vipera benim arkadaşı tamamen yalnız kalıcagı bi odaya taşıdım ve hiç rahatsız etmiyorum teraryum 28C iyi bi ortam yakaladığıma inanıyorum ama taşın altından pek çıkmıyo.yalnız ben bişeye takıldım, bu arkadaşın kafası ancak 2-2.5cm acaba fare ve hamster yavrularını büyük buluyo olabilir mi,deneyebileceğim başka bişey varmı?aslında sana resmini yollamak istiyorum ama yerinden çıkarıp rahatsız etmek istemedim yinede mailini yazarsan sevinirim teşekkürler saygılar

img

sata

ÖZEL MESAJ

dostum ortamn karanlık olmamalı öncelikle bunu belirteyim. ısı iyi. bu boydaki bir coluber iri bir beyaz fareyi bile rahatlıkla yutar. yılanlar bağlı olmayan çene kemikleri ve vucut yapılarıyla büyük avları dahi rahatlıkla yutabilir. senin hayvanın tek problemi uyum. dediğim gibi bu hayvanın doğadan yakalandığı kesin. sen bide şunu dene. deri eldiven giy ve yemolacak hayvanı eline al bununla yılanı dürtükle. yılan ısırma konumu alır önceleri tıslar falan. sonra yılan avı ısırır hemen bırak ve kımıldamadan öylece bekle. bak bakalım napacak. ben bunu öldürülmüş avların yenilmesi için yaptım işe yaradı. sen ava teşvik edecen yani. aama bunun için bi kaç gün daha bekle. yılanlar öle sık sık yemek yemez zaten. bi aydan fazla aç kalabilir o. tabi bu hava ısısıyla ters orantılı olarak artar. dediğimde olmazsa ya hayvanı bırakırsın yada protein ektratı ile enjektörle suni besleme yaparsın. ki bu iyi yapılmadığında hayvanı öldürür. bu konuda deneyim şart. ve uzun vadeli yapılması doğru değil. saygılarımla vipera

img

vipera

ÖZEL MESAJ