Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Malamut veya Husky, tavsiyeleriniz - 2.sayfa

Ben Malamut veya Husky beslemek istiyorum. Su anda apartman dairesindeyim(bu 1.5 sene daha boyle sonra bahceli eve tasinma ihtimali var). Bu iki turden baska bir tur dusunmuyorum, kararimi aldigim yanitlar ve kendimi hazir hissetmeme gore vericegim. Ben de oldukca genis bir balkonu tumuyle kopege ayirmayi fakat ev icerisinde yaninda birisi olmadan dolasabilecegi alani kisitlamayi dusunuyorum(ornegin salona tek basina girmesi hos olmaz ortaligi dagitma ihtimaline karsi). Sabah ve aksamlari duzenli egzersiz yaptirmayi dusunuyorum. Duzenli egzersiz ve sabah aksam ilgi gordugunde ne kadar bir ses cikartir bu turler. Komuslari rahatsiz edicek gurultu en buyuk korkum(Uluduklarini biliyorum bunun seviyesi ne kadar?). Gunde kac saat net ilgi gostermek lazim. Masraflari ne miktarda olur? Tuvalet egitimi ne kadar zor olur, ne kadar zaman alir? Oyuncaklar ve egitimle sikintisi ne olcude giderilebilinir? Su anda daha agir, daha az aktif oldugunu dusundugum Malamute beslemek gonlumde yatiyor ama buyuklugu gercekten problem. Huskylerin de asiri aktif olmalari dusundurucu. Besliyen, deneyimi olan arkadaslar bilgi verebilirse sevinirim. Lutfen "apartmanda olmaz, tarla lazim" gibisinden yorumlar yapmayin. Besliyen, beslemis olan deneyimli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum. Yukaridaki sorularima aldigim cevaplarla uygun olup olmadigina karar vericegim.

img

amateur

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim 2.5 aylık bi alaska malamutum var her sevindiğinde yemek yediğinde uyudugunda uyandıgında tuvaletını eve yapıyo nasıl bı eğitim yolu izlemeliyim bilmiyorum ne olur yardımcı olun paşaya tuvalet eğitimini nasıl verebilirim

img

karasular04

14 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABALAR. 33 GÜNLÜK, MAYA ADINDA BİR MALAMUTUM VAR. MÜTHİŞ BİR HAYVAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. TUVALETİNE YAVAŞ YAVAŞ ALIŞMAYA BAŞLADI AMA, SÜT İÇER İÇMEZ SAĞOLSUN ANINDA TUVALET ETKİNLİĞİNE BAŞLIYOR:) KOKUSUZ VE SES ÇIKARMAYAN HAYVAN OLMASI BÜYÜK ÖNCELİĞİ... ŞU AN SÜTLE BERABER İKİ GÜNDE BİR YARIM ÇAY KAŞIĞI SÜPRAVİD VERİYORUM. 12 GÜN SONRA, YANİ 45 GÜNLÜK OLUNCA, PARAZİTLERİ İLE KONTİL`E BAŞLAYACAĞIZ... HAFTADA BİR KERE BİR LİTRE SÜTE KARIŞTIRILMIŞ YUMURTA İLE İKİ KERE KÜÇÜK KASE YOĞURT VERİYORUM... ONUN DIŞINDA TUZLU BİSKÜVİTLER İLE YAVAŞ YAVAŞ KATI MAMAYA DOĞRU YOL ALIYORUZ... MALAMUTLARDA FARK ETTİĞİM ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK İSE, Kİ TAMAMEN TESADÜF, KENDİSİNE BİR YAŞAM ALANI BELİRLERKEN SİZE DE AYNISINI YAPIYOR... ÖRNEĞİN KOLTUK TAKIMLARI VE YATAKLARA ASLA PİSLEMİYOR... EĞER ÜSTÜNDE İSE KIVRANARAK VE KUYRUĞUNU GÖSTEREREK İHTİYACI OLDUĞUNU BELLİ EDİYOR... YAVRU MALAMUT İÇİN EN İDEAL OYUNCAK VE DİŞ KAŞIYICININ, "SIK SIK" ADI VERİLEN VE PAZU YAPMAK İÇİN KULLANILAN SERT YUVARLAR CİSİM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM... EĞER KOLAY PARÇALANIR OYUNCAK VERİRSENİZ İŞİNİZ ZOR... TIPKI AYNISINI BULSANIZ BİLE, DAHA ÖNCEKİ OYUNCAĞINI KOKU İLE İŞARETLEDİĞİ İÇİN ESKİSİNİ ARAYACAKTIR VE BU DA EĞİTİMİN AKSATACAKTIR... AÇIKÇASI ŞU ANA, "NİYE ALDIM Kİ?" DİYECEĞİM TEK SANİYE BİLE OLMADI... İYİ TARAFLARINA GELİNCE... ÖNCELİKLE OYUNCULAR VE SAHİPLENME GÜDÜLERİ ÇOK YÜKSEK... 3 GÜN ÖNCE KOMBİ TAMİRİ İÇİN GELEN EKİBİ TAKİP ETTİ VE İŞLERİ BİTENE KADAR HİÇ KIPIRDAMADAN ONLARI İZLEDİ... BİR DE SEVGİLİMİ SEVMEDİ:) O GELDİĞİ YÜZÜNÜ DUVARA DÖNÜP BEKLİYOR... UYKULARI ÇOK SAKİN... SANIYORUM RÜYASINDA KENDİSİNİ KOŞARKEN GÖRÜYOR... ÇÜNKÜ SIRTÜSTÜ YATIYOR VE AYAKLARINI KOŞAR GİBİ SALLIYOR:) İNSAN GİBİ İÇ ÇEKİYOR... ŞU ANA KADAR KESİNLİKLE MEMNUNUM... DIŞ EĞİTİMİ HENÜZ BAŞLAMADI... BAKALIM ONDAN SONRAKİ KARARIM NE OLACAK? SEVGİLER...

img

celikyaman_maya

13 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ