Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

KEDİNİZİ EVE GETİRMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUYUN!!!!

kedinizi eve getirmeden önce eviniizde bulunması gerekenler: --- Kaliteli bir yavru maması. (Kesinlikle kapalı paketlerden alınmalı.) --- Mama ve su kapları. (Evinizden temin edebilirsiniz.) --- Yumuşak bir yatak. (Evinizdeki bir yastık ve karton bir kutudan yapabilirsiniz. Çünkü; size biraz alıştıklarında bidaha kolay kolay yüzüne bile bakmıyolar. ) --- Bir kaç tane oyuncak. --- Kedi kumu, kabı, kürek. ( Kediniz gelmeden önce hazır olmalıdır. ) daha sonra alınması gerekenler --- Kedi şampuanı. --- Tarak. --- Dökülen tüyleri toplamak için yapışkanlı rulolardan.

img

alpaslax

19 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bunlar çok önemli...

img

alpaslax

ÖZEL MESAJ

peki bu yazdıklarınızın tamamı kaça mal olur?yani bi kedi sahibi olmak istiyorum da...

img

twinsim

17 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben yatağını taşıma çantasından yaptım ama hep koltukta uyuyor. oyuncakları evdende bulabilirsiniz.ayrıca yapışkanlı ruloları bir süre sonra atmak yerine çevresine koli bandı geçirirseniz daha uzun sürekullunırsınız.bide aldığınız zaman vet.e götürün.bunlar gerçekten çok önemli şeyler...

img

yavru_kedi

17 yıl 10 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zaten çoğunu evde yapabilirsin yavru maması zannedersem whiskas 5 kg 10 ytl mama ve su kapları olarak evden bişiler kullanabilirsin kedi kumu amiral marka 5 kilosu 5 ytl tuvalet kabı ve kürekte ortalama 10 ytl dir. işde ortalama: 30-35 ytl ye bu işi halledersin benim kedimde hamile 2 hafta içinde doğum yapıcak bebekler 2 aylık olduklarında sana ücretsiz verebilirdim.

img

alpaslax

ÖZEL MESAJ

verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim.sağolun...

img

twinsim

17 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hiç önemli deil

img

alpaslax

ÖZEL MESAJ

Bende kedi alcam inşallah b dediklerini yapmaya çalışcam kedi beslemek zor oluyormu Köpemiz vardı o mama yemiyor annem ona özel yemek hazırlıyor ayrıca minderde uyuyor Kediyede böle yumuşak minder yaparsak uyur sanırım oyuncak çok önemli o var zaten

img

karemela

17 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar merhaba; Tahminimce henuz 3 haftalik bir kedim oldu. Kediler ve yetistirilmeleri hakkında sadece formlarda okuduğum kadarını biliyorum. alpaslax`ın belirttikleri elimde mevcut. Sanırım ilk sıkıntı tuvalet olcak. Kedimi bu konuda nasıl eğitmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

img

b_onur

18 yıl 7 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

3 hafta çok erken ya annesinin yanında olması gerekio normalde 3 haftalık bir kedinin.tuvaletini kendisi yapmaya başladıysa kumun yanına götür kedini zaten içgüdüsel olarak oraya yapmak isteyecektir.özel bi eğitime gerek yok.

img

şilacık

19 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ