Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

iyi bir florya nasıl olmalı rengi otüşü vs

arkadaşlar bukonuda vılgısı olan varmı? ankarada florya beslenıyor ama meraklısı istanbuldaki kadar cok degıl sanırım ben bir ikikez besledim ve bıraktım cok zor evcilleşiyor ve de sadece baharda bıraz ötüyor. formda necdet 1 bey sureklı oter yazmıs ama sanırım bu dogru degil. birde saka gibi bununda beyenılen ozel nameleri varmı yanı nasıl ötenler makbuldür.

img

cakir

19 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

necdet öyle yazmışsa öyledir adam profösörü olmuş artı florya sakaya göre çabuk kafese alışan ve melez alımı çok kolay bir kuştur acemiysen uğraşma yabani kuşlarla.

img

mehmetozaslan

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar kusura bakmayın hatayaptım necdet bey herzaman oter yazmamış, tüy dökme ve yağmurlu günler hariç yazmış, mehmetözaslan bey, biri birsey yazmışsa öyledir diyorsa oylemi kabul edicez sorgulayayıycazmı size göre, benim sordugum soruya sizde yanıt yermemışsınız sizde aceminiz herhalde ötüşü renği vs diye sormuştum varsa bilğiniz paylaşırsanız sevinirim?

img

cakir

ÖZEL MESAJ

Forumlarda yazılanları başka kanarya sitelerini takip ediyorsanız necdetin nekadar usta bir yetiştirici olduğunu göreceksiniz yaşım 36 ama gerçekten bende acemiyim florya konusunda sadece bahçede bulduğumuz bir yavruyu kanaryanın altında büyütüp serbest bırakmaktan başka hiç bir tecrübem olmadı ama çalıştığım otelin bahçesinde bir çift var devamlı gözümün önündeler ötüşleri şahsen benim hoşuma gitmiyor erkeğinin rengi bir nebze güzel ben her zaman sakayı tercih ederim kısmetse seneye kafeste saka x saka üretmeyi deneyeceğim. Cevabımdan alındı isen kusura bakma ama necdetin bilgisi çoğu veterineri cebinden çıkarıır özellikle yabani kuşar açısında.

img

mehmetozaslan

ÖZEL MESAJ

Mehmet Bey; merhabalar, formlardan yazılarınızı dikkatle takip ediyor, yazdıklarınızı, yaklaşımınızı ve sizi takdir ediyorum. Önümüzdeki sene inşaallah üreteceğiniz sakalarınız ile sitenizde resmini gördüğüm mermerilerden bir çiftine talibim. Karşılığında da size, arzu ederseniz gloster ve gres cinsi, ya da beklerseniz, damızlık bakır kanaryalarımdan alacağım yavrulardan vermeyi düşünüyorum. Saygılarımla. [email protected] Okan D.

img

ajanda

18 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ajanda arkadaş çok sağol ilgin için bende çok istiyorum sakayı kafeste üretmeyi inşallahta becereceğim 3 tane yumurtadan çokardım 10 tane kadarda yavru olarak aldım onlarıda büyütüyorum bakalım kısmet tabiki deği tokuşta yapabiliriz. Saygılarımla..

img

mehmetozaslan

ÖZEL MESAJ

Selamlar Mehmet bey : Biraz alınganlık gösterdim kusura bakmayın ,sizsi yanlış değerlendirdim. Doğru soylüyorsunuz, Necdet bey çok bilgi sahibi bu konularda,bende onun yazdıklarını okuyorum. Saka x saka üretmeyi bu sene düşünüyordum iki dişi almıştım,ama cok çırpındılar ve alışmadılar bende dayanamadım bıraktım , bir dahaki sezon tekrar deneyeceğim daha büyük bir yerde ve daha çok kuşla belki aralarından üretmeye elverişli olanlar çıkar. saygılar

img

cakir

ÖZEL MESAJ

Saka x Saka üretiminde doğadanyakalama dişi ile imkansız gibi bir şey yavru almak yapabiliyorsanız kanaryanın altında yumurta çıkarmak en kolay yolu yada kafeste çıkaran birinden almak oda türkiyede yok herhalde umarım başarırız ..Saygılarımla

img

mehmetozaslan

ÖZEL MESAJ

hocam umarim uretebilirsiniz, urettiginiz disi ve erkek butun sakalariniza talibim, umarim seneyede buralarda olurusunuz, basarilar :)

img

nonsleeper

20 yıl 5 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar mehmet bey; saka x saka üretimi dağadan yakalnan dişiler zor olabilir ama belki uyum sağlayacak dişiler buluna bilir; oyuzden biraz daha fazla dişiyle şansımı deneyeceğim bidahaki sezon. bu konuda tecrübelerrinizi ve gelişmeleri paylaşmak isterseniz mail adresim [email protected]

img

cakir

ÖZEL MESAJ