Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Gökte ararken yerde buldum ltfn yardımcı olun - 3.sayfa

Öncelikle herkese merhabalar, siteyi önceden de takip ediordum egzotik hayvanlar hakkında bilgilenmek için.daha iyi bilgi verebilcek başka bir yer de yok açıkcası. Şimdi soruma geçeyim ben antalyada öğrenciyim.Dün tesadüfen okul kantinine bir yılan girdi ve bende onu öldürmek üzere olan kantin görevlisinden kurtarıp eve getirdim. Şimdi onu beslemek için ne gerekiorsa yapacağım ama öncelikle cinsini bilmem gerekior sanırım. Araştırmalarıma göre bi engerek cinsi; kafası üçgen,gözler dikey ama tabi siz daha iyi bilirsiniz. Öncelikle ne yapmam ya da almam gerekio nasıl beslerim (boyu 15-20 cm  civarı)

Yardımlarınınz için şimdiden teşekkürler. Daha büyük boy resim için                                                          http://image01.yuklet.com/files/28/3f6ba650-photo-0117.jpg

img

azizipek

17 yıl 6 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beslemeni tavsiye etmem aslında tam beslenmelik bir tür asil bir yılan ama doğal ortamına daha çok yakışıyor zaten türleri tehlikede bırakalımda doğada kalsın cıvıl cıvıl görüntüsü var hastayım ben bu yılana :) ben 4 sene boynuzlu engerek besledim besledim 2 kez zehirlendim ve aklım başıma geldi :D doğaya daha çok yakışıyor doğada izlemeyi tercih ederim bunuda avcı ömer den öğrendim kendisi biocoğrafya uzmanıdır :)

img

kralbey

16 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ