Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbaam ters dönüo ve çevirmeio yardım lütfen

benim rafaelim(su kaplumbağası) eskiden ter dönünce kendini çevirirdi.artık olmuyo.ne yapablilirim?

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm doji,

öncelikle hoşgeldin. sana önce bir bilgi dozu aşılayalım. önce bu linkleri okusan yararına olur.

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=2284

kaplumbağanın ortamını anlatman lazım ama önce. suyunun yeterince derin olması lazım. kaplumbağanın durduk yerde ters dönmesi normal birşey değildir. ayrıca kendi kendilerine eğer suları yeterince derise dönerler. akvaryumun var mı? yoksa edinmek dışında başka çaren yok, yoksa kapluşun bir gün ters dönmüş ve ölmüş bulma ihtimalin var, bu durumdayken nefes alamıyorlar bir süre sonra. korkutmak istemiyorum seni ama sorunun tek çözümü bu.

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevap için saol.benim rafael eskiden kendini çevirebiliyodu.şimdi yaşlandı mı bilmiom.bi de bende filtre,ısıtcıiakvaryum yok.amakabuk sertleştirici ve vitamin var.bunları nasıl kullanıyım bilmiom.yardımcı olursan sevinirim

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayrıca raph biraz hareketli.duvara tırmanmaya çalışo.(suyu alçak ayakları yere deio)sonra ters düşüo. ayrıca filtre yerine suyu 2 günde değiştirip ısıtıcı yerine kalorifer,sıcak su ve güneş kullansam

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sanırım sorunu budlum.arşive bakıyodum.kaplumbağalar sarıyı görünce çıldırıyomuş.o yüzden duvara tırmanmaya çalışşıp ters dönüyo olabilir.1 2 kereden sonra gücü bittiği için de belki düzelemüyodur.ama emin değilim.bu yüzden önerlilere açıığım

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

büyük ihtimalle su derinliğinin yetersizliğinden ötürü dönemiyordur.

img

golyad

19 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağa bakıyosan fitren ısıtıcın kesin olucak ısıtıcı 10 fıltre 20 mılyon .Tabiki akvaryumunda olucak.Hayvana yazık bence tezelden bu malzemelrı alıp onu bu eziyetden kurtalmalısın

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vitaminide hafta da iki vermelisin ben yemine 3 damla damlatıyorum ama o ağırlına gore değişebilir.Eğer yemi yemezse suyuna damlat ama yemle vermek dahayararlı.

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su sewiyesi azsa ters dönünce duzelmesi daha zor olur bide hastaysa da duzelemez benim eski kaplunbagam hastaydı we ters donduunde duzelicek dermanı yoktu sabahları kalktıımda sırt ustu yuzuo oluyodu we ben cewiriodum ama bi sabah kalktıımda ölmustu:/ dikkat et lütfen..bence su sewiyenide arttırmalısın we bunu herkeze söylüyorum bu hayvanlar cok ii yuzucu we dalıcılar eskiden banada su sewiyesi fazla olursa bogulcaklarmıs gibi geliodu ama adı ustunde su kaplunbagası bunlar su onların ortamı nese konu dagıldı ..

img

2na

19 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevaplar için hepinize teşekkürler bunları en kısa zamanda alıcam.

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ