Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

nie ısırıo bu köpek yaaaa!!! :`(

slm arkadaşlar uzun zamandır golden istiyorduk ama şimdi çoooook sevdiğimiz labradorumuz var kapkara çok tatlı bişi. şuan 2buçuk ayına yaklaşıo ama büyüdükçe daha fazla ısırmaya başladı napcaz bilmioz netten bulduğum çözümler onu daha çok hırçınlaştırıyor sırf o kitap cümleleri yüzünden birde son günlerde havlaması başladı. umarım tecrübeli biri bu yazıyı okuyup bize yardımcı olur cevaplarınızı 4 gözle bekliyoruz şmdiden teşekkürler

img

yagmur_ilke

17 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dişleri kaşınıodur onun

img

pelinmersin

17 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpeğiniz oyun olarak mı yapıyor yoksa saldırgan bi şekilde bi ısırıyor?daha çok küçük eğer oyun oynamak için yapıyorsa ona oyuncaklar alın,dişini kaşıması için kemikler alın ve eğer sizi ısırmaya çalışırsa yüksek ve kızgın bi sesle hayır deyin..asla taviz vermeyin usanmadan bunları tekrarlayın işe yarayacaltır...

img

şilacık

19 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya dişlerinin kaşındığını biliorum bi sürü oyuncağı var ama oynarken brden bire elime saldırıp havlamaya başlıo oynamaktan kastım hırpalamak değil sadece oyuncak bebeiğnin bir ucundan o bir ucundan ben çekiyoruz... :S bir tek artımız var o da otur komutunu öğrettiğimzden oturunca bir kaç saniye sakinleşmesi yinede tekrar teşekkürler arkadaşlar

img

yagmur_ilke

17 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba benim köpeğimde bir labrador.Yavruyken daha doğrusu dişleri çıkmaya başladığında herşeyi ısırıyordu. hatta bir keresinde bacağımı bile ısırmıştı. Çözüm olarak ona 3 tane ayrı boylarda kemik ve top aldım.

köpeklere 3-4 aya kadar öyle bir "iktidar savaşı" oluyor. ıssırmalar sonrası hırlamalar da başlayacaktır. onun nedeni, daha evde kimin patron olduğunu bilmemesi ve içgüdüsel olarak bunun için savaşmasıdır. ısırmasına izin vermeyin. çünkü şu an o ıssırırken sizin canınızın yandığını bilmiyor. okuduğum bir kaynakta, köpek ısırdığında canınız çok yanmış gibi biraz bağırır ve ona küsmüş gibi arkanızı dönerseniz; çok sevdiği sizi üzdüğünü anlayıp bunun kötü bir şey olduğunu anlayacağını söylüyordu. ama bu yavas bir süreç. 3-5 kere yapınca düzelmez. ısırdığında bu yöntemi uygulayarak ya da "hayır" diye çok bağırmadan söyleyerek, bu davranışları yok edebilirsiniz. kolay gelsin =)

img

cgdm

17 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım selam,yavru köpeklerdede aynı bebeklerde olduğu gibi süt dişleri çıkarken ,gelişirken bunlar dökülüp yerine kalıcı dişler çıkıp gelişene kadar yani 6 aylık oluncaya kadar şiddetli şekilde dişleri kaşınır.diş kaşınmasını gidermek için çeşitli oyuncaklar mevcut .bu şekilde bu dert ten kurtulabilirsin.

img

hekim

17 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam benımde 2.5 aylık 1 pitbulum var aynı seylerı benım kopegımde yapıodu ama arkadasın dedıgı gıbı onunla ısırdıgı zaman oynamadım ve oyuncaklar aldım 1 de gazete kagıdı ıle 1 kac kere vurdum ama sen sımdı gıdıp kopege tekme tokat gırme hata yaptıgını anlatacak 1 bıcımde canını yakmadan sana ve kopegıne uzun omurler

img

pitbull_cash

17 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayrıca çok oynanıyor ve şımartılıyorsa ona müteakiben de yapabilir.

img

shadow433

18 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpekleriniz havladığı zaman veya yapmaması gereken birşeyi yaptığı zaman onu uyarmak için kafasını tutup onu incitmeden burnunun üstüne vurup, sinirli bir surat ifadesiyle bir daha bunu yapmaması gerektiğini söylemeniz gerekir. bu yöntem mutlaka tutacaktır. yıllardır köpek eğitiyorum. bu şekilde dalmaçyalı gibi bir gevezeyi dahi susturabilirsiniz. köpek eğitirken asla şiddete başvurmayın. onu incitmeden burnuna hafifçe vurduğunuzda yanlış bişeyler yaptığını anlayacaktır... kolay gelsin...

img

sirkorty

17 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ