Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

KARA KAPLUMBAĞASI OLANLARLA İLETİŞİM - 2.sayfa

MERHABALAR BEN KARA KAPLUMBAĞASI OLANLARLA İLETİŞİM KURMAK İSTİYORUM BURDAN ONLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YENİYİM YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

img

kelebek16

16 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dediğin gibi arka bacaklarında iki tane beyaz sivilce gibi şeyler var bu arada dişi olduğunu öğrendim ve yeni bir kapluşum daha var oda su kaplumbağası oda dişi yani 2 kızım oldu çok güzel ikiside büyük küçük değiller kara kaplumbağası 6-7 demişlerdi sanırım su kaplumbağasıda en azından o yaşlarda çünkü büyükler

img

kelebek16

16 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb bnde uzun suredır surungenler besledım şu anda bahcemde beslemekte olduğum bir kara kaplumbağasaı war uzunluğu yaklasık olarak 20 cm falan şimdi onun yanına bir dişi almak istiyorum butun planlamaları yaptım zaten ewde 3 adet surungen terryumu da war olmadı ayırmak için oraya koyarım ama izmir de kara kaplumbağası satan bir yer bulamadım yawru olması tercihim yetştrmek için nereden bulabılırım??

img

carnation

17 yıl 9 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YALVARIRIM YARDIM EDİN arkadaş lar merhaba bana yardım edin benim kaplum bağam var mahmuzlu kaplumbası 1 sene oldu nerdeyse alllı şey mayısın 4 hareket etmedi dokunuyorum kıpırdamıyo böyle arda sırada az bişi oynadı sonra işte öldü sandım hala duruyo ne olabilir. yardım edin yemekde yemiyo bundan önce az az yemke yiyodu

img

hakimi

15 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkiler yarım edin benim mahmuzlu kaplumbağam var da mayısın 4 ünde o gün kıpırdamadı tepki çok az verdi 1 senelik daha şey sizce öldümü yoksa kış uykusundamı bide arkiler mayısın 4 ünden öncede bir kaç gün önce az yemek yiyodu bana cevap yazın lütfen msn verim ne olur ne olmaz [email protected] ne olursunuz yardın edinya

img

hakimi

15 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben sayfada yenıyım kaplımbağalarınızı başının altındaki yumuşak yerden sevebilirsiniz arkadaşlar ben oyle eğitim bana dogru gelıyo acıkırsa kaka yapıyor ole :D

kelebek16 yazdı :
dediğin gibi arka bacaklarında iki tane beyaz sivilce gibi şeyler var bu arada dişi olduğunu öğrendim ve yeni bir kapluşum daha var oda su kaplumbağası oda dişi yani 2 kızım oldu çok güzel ikiside büyük küçük değiller kara kaplumbağası 6-7 demişlerdi sanırım su kaplumbağasıda en azından o yaşlarda çünkü büyükler

img

Erenking

11 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bugün evi topladığımda oturma odasına sıra gelmişti ve gözüm birden balkon'da duran ve yürüyen kaplumbağaya kaydı çok şaşırmıştım. Nasıl geldi buraya diye 4 katlı apartmanın 3. katında ve oldukça yüksekte oturuyoruz. K hali ile benim onu aldığımda kabuğuna çekildi.5 ila 10 dk arası durdu ve hareet etmeye başladı. Çıkmak istiyordu sanırım çıkarttım gezindi biraz şimdi balkon'da turluyor hem güneş hem glöge içeren balkonumuzda. Yarın pet shop'a gideceğim. 

Ne yapacağım diye düşünürken ölen balığımızın fanusuna biraz su ekledim. Dış kabuğı kahverengi ve siyah benekleri var ya yavru ya da dişi olduğunu düşünüyorum. Google'dan araştırdığım kadarı ile. Hayatımda hiç kaplumbağa bakmamış biri olarak ne yapacağım bilmiyorum. ıspanak ve su verdim dokunmamış bile. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürümü borç bilirim. 

Görüşmek dileği ile hoşçakalın !! 

img

Alman_

10 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar henüz üye oldum buraya. Dün bir kaplumbağa görmüştüm sitenin bahçesinde ve hiç hareket etmiyordu. Korkmuş olabileceğini düşündüm ve onu orda bıraktım. Bu sabah aynı yere gittiğimde hala aynı vaziyette olduğunu gördüm ve onu aldım. Şimdilik bir kapta toprağın üstünde duruyor ve hareket etmeye başladı. Çoğu şeyi öğrendim fakat ağzını açıp kapatıyor sürekli, sebebini ve ne yapacağamı bilemiyorum. Acaba hasta olabilir mi?

img

gizemcicek

4 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ