Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Su Kaplumbağaları suzuz ne kadar yaşar? - 3.sayfa

Beni Kaplumbağalarımın biri nasıl oldu bilmiyorum yuvasından kaçtı. Şu an onu arıyorum. Acaba suzuz ne kadar dayanabilir?

img

tahasan

16 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

haysev1 yazdı :

ben  kızıl yanaklı su kaplunbağası almak istiyorum 13 yaındayım okula gitek zorundayım evde yanlız olucak  sabah yemini versem eve dönnce versem olurmu bide ben su kapından dışarı çıkartıp sevmek istiyorum bişey olurmu ve en fazla 35cm büyüyormuş doğrumu.

Günde 1 Kez Beslesen Yeter.Ben Sabah Veriyorum Ama Sen Akşam Da Verebilirsiniz.Ve Evet, En Fazla 35 Cm Oluyorlar

img

HayvanSeverKiz

6 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benimde kablunbağam kaçmıştı 5 kere falan genelde karanlık yere saklanıyor benim kablunbağamı bulduğum zaman anında akvaryum almaya gittim .

frozen yazdı :
Sanıldığından çok daha uzun yaşarlar. Bana göre şu kadar süre yaşar diye bir süre söylemek pek mantıklı değil ama hemen 1-2 günde birşey olmaz.
Gecenin ileri saatlerinde karanlık ve sessizlikte tıkırtısını duymaya çalışın.
Oda kapılarını kapalı tutun ki yer değiştirmesin.
Tüm karanlık kuytu köşelere oda oda en yakındaki odadan başlayarak iyice bakın.
Banyo mutfak çamaşır makinesi budolabı altı filan her yere girerler çok iyi kamufle olabilirler.
Evde kedi köpek varsa kaplumbağayı bulana kadar uzaklaştırın.

img

Tospamo

6 yıl 8 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Senin için sağlıklı değil benimide tospamuk var bende elimde seviyorum falan ama çok sağlıklı olmadığını söylüyorlar 

talyaersin yazdı :

merhaba bisi sormak istiyorum; benim su kaplumbagam var surekli kucagimda uyumak istiyor suyuna koyunca uyaniyor ancak butn gece uyudugu icin susuz kalmasindan korkuyorum ne onerirsiniz?

img

Tospamo

ÖZEL MESAJ

Benim tospam 5 en fazla firar etti hemen akvaryum aldım

seker13 yazdı :
köşelere bak küçük yerler fln umarım bulursun

img

Tospamo

ÖZEL MESAJ