Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kafese girmiyor :(((

arkadaşlar yine ben :D benim veletin derdi bir türlü bitmiyor... bildiğiniz üzere şuan 6 aylık 1 aylıkken aldık ama o günden bugüne kadar kesinlikle kendi girmiyor kafesine... kovalamak ta istemiyorum. en son çare olarak hava karardığında ışığı kapatıp yakalamak istiyorum ama ışığı kapatınca da hemen uçmaya başlıyor karanlıkta ve çarpıyor.. açlıktan ölse girmiyor kafese... aşık olduğu bir bebek var onu kafesinin içine koyuyorum yine içeri girmiyor dışardan doğru oynuyor onunla... sık sık bırakıyorum hanı uçurmasam diycem ki fazla uçurmadığımdan dolayı içeri girmiyor ama öyle de değil hergün dışarda... napmam lazım lütfen yardım... ben bu kuşu dışarı bırakacağım zaman nasıl gireceğini düşünmekten bıktım yaaa :)))

img

denizyildizi

16 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

üstüne bi tsört atarak yakalaya bilirsin kıb dedin bu olsun sadece :-)

img

human

17 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ahh keşke tshrt attığımda altında olsa.. :))) normalde hep benimle omzumda başımda ama kafesine sokamk istediğim zaman anlıyor uzaklaşıyor benden tepelerde geziyor... anlayacağınız üzere BAŞIM DERTTE :D

img

denizyildizi

ÖZEL MESAJ

sayın deniz yıldızı kuşunuzu uzunca bir süre kafeste tutun dışarı salmayın. zamanla kafesine alışacaktır. tabi mubişinizi en iyi siz tanırsınız. kimi kuş vardır. karga gibi kimisi vardır her türlü şaklabanlığı yapar. bence kuşunuzu kendi haline bırakın. o acıkınca mecburen girecektir kafesine yeter ki tek derdiniz sıkıntınız bu olsun. saygılarımla.

img

kerem__bey

17 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

üzerine tişört felan atmak da ne . kuşunuzu ürkütmeyin. arkadaş tünekli aynan warsa onu kuşa tut o üstüne konup aynayla ilgilenirken o sırada koyarsın kafese. ben de hep bu yöntemle koyarım. bunu dene ardından bana haber et bakalım işe yaradı mı yaramadı mı ok????

img

foro

16 yıl 9 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım dediğim gibi aşık olduğu bir bebek var onu kafesine koyuyorum yine girmiyor.. ne gariptir ki aynayla ilgisi yok.. ben kendim aynaya tutuyorum bazen kendi kaçıyor... sanırım sahurda dışarı çıkıpsahibi yatarken kovalayıp yuvasına zorla giren tek kuş benimki :))) napalım bu da böyle çekçez artık kahrını.. neyse ki bıcır bıcır konuşuyor yoksa böyle bi kuşu çekemezdim.. belli bi yere kadar herşey.. evde olsam sorun değil. gündüzleri aklım onda kalıyor unuturda annem babam pencereyi kapıyı açarlar die... :((

img

denizyildizi

ÖZEL MESAJ

kafeste onu huzursun eden bisiler olmadığına eminmisin? üzerine tshirt atmayı deneme ona zarar verbilirsin. elinden yem yedirerek içeri sokabilirsin. sürekli içerde tutmak onu terbiye etmez aksine ürkeklestirir

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kafeste onu rahatsız eden birşey yok oyunncaklarını çok sevior... kafesi biraz küçüktü.. yanı normaldı ama oynucak çok olunca biraz daralıyordu haliyle.. geçen gün ona kocaman bi kafes aldım.. iki gün çıkarmadım bugün çıkardım yine girmiyor.. t-shrt atmadım fakat kafesine sokana kadar canım çıkıyor.. bir tane bebeği var dışarda olduğunda ona deli oluyor kafesine koyuyorum dışardan doğru onu sevior... elime yem alarak ta denedim... yok yok yokk olmuyorrrr.... :(((( kafesini zaten temiz tutuyorum bundan rahatsız olacağını da sanmıyorum... artık zaten denemediğim bişiyde kalmadı... yapacak birşeyim yok sadece bu duruma sinirleniyorum.. benim kuşum aptal mı yoksa beni mi aptal yerine koyuyor :))))

img

denizyildizi

ÖZEL MESAJ

ya benim kuş kafayı yedi şimdi çıkmıyor... kafesin kapağını açtığımda bir tur atıp yine içeri giriyor... :((( ya yokmu bunun bi ortası????

img

denizyildizi

ÖZEL MESAJ

ayn aga ayn o dadan çıkıp kapıyı kapatıyom kuş başıyo ötmeye içeri giriryorum suuyo kapıyı açık bırakıyorum gidiyorum peşimden omzuma konuyo aq düş yakamdan yemin ederim tuvallete ben çişiimi yağardekn oda tuvallete duruyo benimle  aynaya bakıyo herif manyak kafesin olduğu odaya zor giriyo kafese zaten girmiyo ışığı kapatıyorum hemen onu yakalıcağımı ve kafese koycaağımı anlıyor  ışığın olduğu bir yere çarpa çarpa gidiyo kaldım kuşla kazaya yemek yiyom kapını koluna konuyo beni izliyo açsa çorba içiyo çorba ve patlamışmısır  dışındaki yemeklerden nefret ediyo hemen silkelenip yemeği fırlatıyor ailemle yemek yiyemiyorum onun yüzündün babamda annemde yemek sofrasında kuşu istemiyor bende istemiyorum aslında ama köpek geliyo o yuzden mavişle bana ayrı sofra kuruyoz aq 

mavişi bu arada ben petshoptan aldım ve aldığımda gagalanmıştı heryerinde gaga izi vardı ve kendi kurumuş kakalarını yiyordu ebir kuşlar onun yemek yemesine izin vermemeiş gagalamış oda kaka yiyodu onu oyüzden aldım ve belkide şu anda en iyi dostum 

BUNLAR TATLI SIKINTILAR :D

img

Yusuf53671

6 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ