Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Su Kaplumbağam Yumurtladı Yardım - 4.sayfa

Arkadaşlar şimdiye kadar tropikal su kaplumbağalarının akvaryum ortamında yumurtladığını duymamıştım ama benim başıma geldi,yumurtayı suya bıraktı bende hemen aldım ve inşaat kumuna gömdüm ama ne derece döğrudur bilemiyorum , bu konuda bigisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..... Cem Altıata 532 652 90 11

img

funfu

18 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ay çok merak ettim yumurtadan yavru çıktı mı benimkide kırmızı yanaklı su kaplumbağası umarım bende böyle bi durumla karşılaşırım darısı ıtırımla pıtırımın başına....

img

chocolate_girl

17 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kaplumbağa yumurtasının hiç bir şekilde sarsılmaması ve baş aşağı tutulmaması lazım aksi takdirde içindeki yavur ölür ve yumurtanın gelişimi içinde sıcaklık ve nem değerlerinin optimum olması gerekir. Bu durumda akvaryum içinden alınmış ve inşaat kumuna gömülmüş bir yumurtadan yavur çıkması beklenemez.

img

zehr

17 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

funfu merhaba. Çok güzel bi duygu olmalı bu.Benimde 2 tane kapluşum var neredeyse 2 yıldır bakıyorum onlara ama hala yumurta falan göremedim :(..Onlar için özel bi ortam hazırladınmı çiftleşmeleri için?

img

another

18 yıl 6 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam benim de bir kaplumbağam var ve kırmızı yanaklı galiba yumurtladı bu şeyler çok küçük ve bazıları şeffaf bazıları şeffaf sarı acaba kaplum bağam anne olacak mı ne yapacağım bu yumurtaları?

img

sungerlokum

16 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar kaplumbağaların dişi mi erkek mi olduğunu anlamanın yolu kaplumbağaların altındaki desenler fazlaysa erkek ama eğer seyrekse dişidir eda ünal

img

edaunal18

14 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar yumurtalardan yavru almayı başaramadım.Sırf bu iş için Avrupada aynı civciv kuluçka makinaları gibi makineler varmış o da anca profesyonel kullanım için anca kullanılabilir bayağı pahalı bir alet.

img

funfu

18 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Offf sonuna kadar okudum yazılarınızı heyecanla takip ettim ama funfunun aşağıdaki yazısını görünce hayallerim suya düştü. Gönderilme Tarihi : 29.04.2009 04:45:55 Arkadaşlar yumurtalardan yavru almayı başaramadım.Sırf bu iş için Avrupada aynı civciv kuluçka makinaları gibi makineler varmış o da anca profesyonel kullanım için anca kullanılabilir bayağı pahalı bir alet.

img

11cabbar11

14 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu makinalar ortalama ne kadardır çok merak ettim ... eğer bi bilgisi olan warsa söyleyebilirmii?

img

teno

14 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya benim kaplumbağalar 5 yaşında ve şu ana kadar hiçbir olay,olgu,görüş ve herneyse hiçbir şeey olmadı.bu arada biri erkek biri dişi 2 tane kaplumbağam var. Sizce normal mi?

cfl250 yazdı :
evet ya ne oldu yumurtalara sonuna kadar okudum sorası yok :(

img

liyli

12 yıl 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence yumurtayı suya koymalısın .

funfu yazdı :
Arkadaşlar şimdiye kadar tropikal su kaplumbağalarının akvaryum ortamında yumurtladığını duymamıştım ama benim başıma geldi,yumurtayı suya bıraktı bende hemen aldım ve inşaat kumuna gömdüm ama ne derece döğrudur bilemiyorum , bu konuda bigisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..... Cem Altıata 532 652 90 11

img

ezgi10

11 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ