Hepsievcil

Kuş Forumları > Güvercinler

Mesaj Ekle

ARKADaŞALAR YARDIM - 2.sayfa

yeni güvercin besliyecem sizce ne çeşit kuşlar beslemeliyim sizce

img

kuscu95

16 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

posta besle yavru al iki gün kanatlarını bantla. ama sana sölim beyaz posta besle.. sona ilerde değiştiririsin çift etmek için iki gün başbaşa kalacakları yerde kapatman yeterli catıda besleyeceksen 3-4 tuğla ile cevrili olsunkii alıştırmak için kanadını bantladıkların atlmasın aşagı.. kümesin ne kadar büyük olursa o kadar iyi.. her kuşa bir folluk koy yani bir çifte 2 tane folluk koy. folluk için limon kasasını kullan çünküü kirlenince atarsın gider. kümesi yaparken pencere ve havalandırmaları kapı tarafına koy ki ceryanda kalamsın kuşların. sürekli besleyecem diyorsanda kümesi tuğladan yap ve sıvalarını yaptır.calınmaz dersen kapı tahtadanda olabilir.

çatıda beslemen alıştırma açısından daha iyi olur.çatın genişmi?kuşlar yerini severse çabuk alışır.kümes 2 mt yükseklik 2 mt genişlik 1.5 yada 2 uzunluk yeterde artar bili sana.kümesin içini raf raf yaparsan iyi olur.kuşçuluğu barakmamış olsaydım kümes fotosu atardım sana.kaç tane kuş besleyeceğinede bağlı tabiki.kuş türlerine gelince herkesin ayrı zevki vardır.ben selanikleri severim genelde dönek diyorlar.her çeşit kuş beslemişliğim vardır hepsinin ayrı bir güzelliği var tabiki.alıştırmada kuşları sıkmazsan çabuk alışır.kanatlarını bantlı tutrsın bir iki hafta yada kanat tüylerinin uçlarında 2 tanesini bırakıp birkısmını çekersin tabi ozmn 1 ay kadar beklersin.ben bantlardım genelde.eşine bağlı erkek olursa hemen salabilirsinde.kafana takılan bişey olursa elimzden geldiğince yardımcı oluruz saygılar...

img

mc_kanca

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşınla aran iyiyse sorun olmaz ama değilse ilk etapta kuşlarının çoğunu yakalayabilir.bizde karşılıklı çatılarda besliyorduk kuşlar gidip geliyordu sorun olmuyordu hiç.

img

mc_kanca

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İLK ÖNCE CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDRİM.BEN SİZE YİNE BİR SORUM VAR 2 GÜN BANTLI KALDIKTAN SONRA KUŞLAR UÇMAYA HAZIR OLURLAR MI.... CEVAPLARINIZ BEKLİYORUM

img

kuscu95

ÖZEL MESAJ

hiç ucmamış posta yavrular için yeterli ama onlarıda zorlmamak lazım. kanatları kuvvetlenene kadar. ama mardin için 1 hafta lazım onlarıda gene ilk başta zorlamayacaksın. ufak ukak üzerine yürüyerek ucur sona havaya elinle dikebilirsinde. bazı hareketlerinden de anlarsın zaten kümese sokarken ucarak girmeleri folluk tutmalarıı falana yani.. eşe girmiş eşini kovalayan erkeğide rahat ucurabilirsin...sen daha cok kuş kacıracaksın hasatalanıp ölecekler yavrular ölecek herşey zamanla kazanacaksın tecrübelerini. hoş geldin aramıza.

ARKADAŞALAR İLGİNİZ İÇİN SAOLUN BANA BİR ARKADAŞIM YAVRU BEYAZ POSTA BESLE DEMİŞTİ SAYFADA YAZIYO SİZCE DOĞRU BİR SEÇİM Mİ.ARKADAŞALR SİZ DEMİŞTİNİZ TANIDIĞINIZ BİRİNDE KUŞ ALIN.ARDAŞIMDA KUŞLARI BEK FAZLA UÇMUYO UÇSANADA BİLE HEMEN İNİYO SİZCE MEZATTAN MI EMİNÖNÜNDEN Mİ???

img

kuscu95

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar arkadşalar bir arkadışımda duydum posta cinsi kuşalr böbür kuşları damar kuş mu yapar.birde ben böyle iyi uçmalarını istiyorum salınca hemen inmelerini istemiyorum birazda takla ve oyun yaparsa güzel olur sizce dediğim gibi bir kuş çeşidi var mıdır???

img

kuscu95

ÖZEL MESAJ

evet var. Bu şekilde uçan oynar kuşları var alırsan beslenmeye değer kuştur gerçekten

img

efe81

16 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

adı nedir acaba

img

kuscu95

ÖZEL MESAJ

bursa oynarı googleden bakarsan daha detaylı bilgi alabilirsin

img

efe81