Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

hint bülbülü çiftleşmesi

arkadaşlar hint bülbülleri ne zamn çiftleşir ve kaç yumurta verir çiftleşmelrini hızlandırmak için özel yemleri varmı?

img

poyraz_94

15 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya enden kmse beni bilgilendirmior?

img

poyraz_94

ÖZEL MESAJ

mrb poyraz hint bülbülleri çok çabuk yumurta yapan hayvanlardır. kuşlarının ikiside erkek veya ikiside dişi olabilir bence sebebi bu ayrıca hasırdan yuvalık koymayı unutma

img

ykmz

17 yıl 6 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım http://www.finch-tr.com/forum/ linkine tıkla ve üye ol. Hint bülbüllerinin resimlerini ekle ve sana gelen cevaplara göre hareket et.

Siteye üye olmadan önce kuş beslemek hakkında 3 tane ipucu vereyim sana.

1- Sabır

2- Sabır

3- Sabır

Bu 3 ipucunu yerine getirirsen inan istediğinden fazla yavru alırsın. Yok getirmezde herşeyde acele edersen, çıkan yavrularıda öldürürsün

Saygılar,

img

kuscuali

18 yıl 8 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadşlar tşk ederm ama ben size cnsiyetini sormadım ben sizden bilgi almak işstedm hepsi bu

img

poyraz_94

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar yardım edin!!! ama lütfen internet sitelerndekileri yazmayın siz kendi deneyimlerinzden yazın.

img

poyraz_94

ÖZEL MESAJ

Hint bülbülleri aslında en kolay yavru alınabilecek hayvanlardır,senin yapacagın bişe yok sadece bülbülere sade kanarya yemi ver ve çok fazla ilgilenme çünkü bu hayvanlar mahremi seven,çekingen,ürkek hayvanlardır...sen önce hayvanların erkek ve dişi birer çift olduğuu iyice araştır,öğren ...erkek-dişiyi ayırt etme yolları:erkeklerde gaga daha kırmızıdır dişilerde daha açık kırmızı yani turuncu gibidir..erkeklerin yanaklarında kahverengi yamalar vardır dişilerde yoktur...tamam mı kardesim...ben aynı zamanda tepeli hint bülbülü bakıyorum ve yavru almaktan sıkıldım o kadar ki üretkendir bu hayvanlar...saygılar....

img

cem061

15 yıl 6 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok tşekkr ederm cem061. dediğin gibi bülbüllerim yumurtladı ama 2.yumurtasını yedi bende acaba yeremi düştü die yuvayı kontrol etmek istedm fakat çok aşırı korktular bgnde 3. yumurtasını yuvaya deilde yemliğe yapmış. acaba yuvaya bidaha grmezmi onu nasıl yuvaya alıştırabilirm?

img

poyraz_94

ÖZEL MESAJ

Dişinin içine girebilecegi yemlik veya mamalıgı kaldır....zamanla yuvalıga girecektir...biraz sabret ve hayvanları şu ara fazla rahatsız etme.....

img

cem061

15 yıl 6 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

abiler ben yeni hin bülbülü alımda ben yumurta yapmalarını istiyorum nasıl olacak yuyalarını ördüler olurmu bu haftaları ya abiler bana biraz bilgi verin

img

ce

12 yıl 1 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ