Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

bıktık artık artık

selam arkadaşlar, ben bazı arkadaşlara biraz sitem edicem yani son zamanlarda bıldırcın muhabbetinden içimiz dışımız bıldırcın oldu. o kadar güzel ve değerli hayvanlar varken bir bıldırcın muhabbetidir aldı başını gidiyo, hani, haksızsam söyleyin lütfen, ama en son ilanlarada bi bakın rica ederim. ne var yani besleseniz ne olur beslemeseniz ne olur bana göre çok basit bi hayvan ama desenizki kaliforniya bıldırcını ,bobvayt hele pullu bıldırcın besliyom, bak o zaman tebrik ederim hatta varmı bunlar hakkında biraz bilgi verecek, elinde varsa satmak isteyen, yada başka bi hayvanla takas etmek isteyen, varmı,pullu bıldırcın besleyen, üreten,kaliforniya bıldırcını besleyenler varmı, istanbula gittim geçen adamlar çiftine 300 lira istiyo yaa, siz tutturmuşsunuz yani tanesi 1.5 ytl olan bıldırcınlara bırakın allah aşkına besleseniz ne olur beslemeseniz.

img

rifatbayraktar

17 yıl 1 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın arkadaşım belki haklı olduğun taraflar vardır ama sen sevmiyorsun diye insanlar istedikleri hayvanları besleme satma hakkına sahip değillermi?Eğer başka ilanlar görmek istiyorsan arkadaşlarını örgütle değişik ilanlar ver bizim içinde iyi olur.Ama 450 ytl maaş alan insanların çok olduğu bir ülkede az maaş alan insanların pahalı hayvanlara para vermesi saçma olmazmı? saygılar.

Haklısın rıfat kardeş.Ama bazı insanlar sırf etinden ve yumurtasından yaralanmak için besliyorlar.Buradakilerin çoğununda amacının bu olduğunu düşünüyorum.Hobi amaçlı bıldırcın beslemek bencede saçma.Besleyenede niye besliyorsun diyemem o da ayrı bir konu.Bu aralar neden bu kadar bıldırcın konusuda açılıyor onu bende anlamadım. Bu arada beni geçen günkü muhabbetimizden sonra beni sildin msn den sanırım.Ne diyim canın sağolsun...

img

limon79_1

15 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

rıfat arkadaşa aynen katılıyorum

img

çetçet

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Haklısın usta. Sadece bıldırcın değil. Diğer hayvanlar da dahil bence. 5-10 YTL`lik hayvanları beslesen ne olur beslemesen ne olur? Çok abartıyorlar. Herkes hayvansever. Ama abartmaya gerek yok. Çok abartıyorlar bu sitede. Çocukça geliyor bana.

img

necmi

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu kadar abartanlar ya hiç hayvan görmemiş ya da çocuk ruhlu.

img

necmi

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bıldırcınlardan sadece ve sadece california ve bob white besliyorum...bu başka bir zevk....lütfen internet ten erkek bir california bıldırcının resmine bakın ve o zaman neler hissettiğimi anlarsınız....TRABZONDAN SAYGILAR

img

cem061

15 yıl 7 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili dostlar öncelikle sadece kendimizi düşünmeyelim.Neden derseniz düne kadar bizlere çok zor gelen bir çok yetiştirme tarzı bu gün tecrübe kazandık diye kibirlenmeyelim derim.ben ilk kez kaz yetiştirdim.onda tecrube kazanınca sıkıntı vermeye başladı değişik türlere yöneldim.ki hepinizin başından buna benzer olaylar geçmiştir.kuşlarda bir çift muhabetle başladım şimdi ise jago papağanlara kadar gittim.demek istediğim bizim daha önceki durumumuzda olan bir çok dostumuz var.bizim amacımız onlara hayvan sevgisini aşılamak olmalı.bilmeden de olsa kırıcı olabilir hatta bazı yeni heveslenen dostları bu sevgisinden mahrum edebiliriz.Benim gözümde halen tüm hayvanların yeri aynıdır.sizlerininkininde aynı olduğunu biliyorum. Rıfat dostum inceden sanada dokunacağım kırılma:kümes hayvanları konusunda tecruben tartışılmaz.ama kanarya ilk kez baktığında ne kadar acemilik çektiğini hatırlatıyım.sonuçta bir birimizin eksikliklerini tamamladığımız gibi.bilerek veya bilmiyerek bir çok yeni dostlara yardımcı oluyoruz.Haksızmıyım dostlar. Niyetim kırıcı olmak değil bizler dostuz. Hepinize saygılar sevgiler

img

bahtiyar02

19 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BOB WHİTE VE CALİFORNİA BILDIRCINI BESLİYORUM....TAVSİYE EDERİM...İMKANINIZ VARSA İNTERNETTEN CALİFORNİA BILDIRCININ RESİMLERİNE BAKIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLARSINIZ...TRABZONDAN SAYGILAR

img

cem061

15 yıl 7 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili cem061 dostum burda anlatılmak istenen insanların ne tür hayvan besleyip beslememesi olayı.sen california bıldırcını seviyorsun bakıyorsun.bir başkası Sülün veya tavuz kuşu hatta deve kuşuda besler.burda anlatılmak istenen herkes istediğini hoşlandığı hayvan türünü beslesin.bizim amacımız onlara varsa yardım edilecek bir konu yardım etmek." ya sen neden bıldırcın bakıyorsun benim gibi hindi veya sülün bak" diyemeyiz.bir birimize anlayış göstermemiz gerekir.Tüm dostlara saygılar

img

bahtiyar02

19 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ