Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Filtre Sorunsalı...

benim yeni aldığım ve kaplumbağaların bayıldığı şelaleli filtre bozuldu... bir daha da aynısından almak istemiyorum. petshopçu ile de kavga edesim yok. (akvaryumun su derinliği 10-12 cm, 30x80x30 ölçülerinde galiba, dipte midye kırığı var ama değişecek, iri çakıl konulacak.) ne alim??? (marka, fiyat ve genel özellikler)

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

momo,benim akvaryum kucuk oldugu icin petshopta en kucuk boy filtre istemistim,ama markasini hatirlayamiyorum.biraz da kaziklandim galiba,cunku 15 ytl idi.simdilik bi problem yok,suyu temiz tutuyo,ustunde uyuyo bazen kapluslar.kutusu duruyo,markasini yarin yazarim sana.

img

dulcinea

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam momo ankaradan dönmüşsün.bizde birkaç hafta önce almıştık filtreyi hatta kurulumunu senden öğrenmiştik.şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadık.filtre min filtrelerden en küçük boy.markası resun internal mini filtre.umarım sorunu kısa sürede çözersin.görüşmek üzere........

img

shortyyy

19 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet benimki de resun marka en kucuk boy ic filtre.

img

dulcinea

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hmmm, bakayım bugün. su berbat oldu, filtresiz olmuyor kesinlikle.

img

momo

ÖZEL MESAJ

tetra nın ağzı açık bırakan selale filtreleri var.ama biraz tuzlu olur o tabi.yalnış hatırlamıyorsam "ataman" marka filtreler var.onlarda çok kaliteli.bi senede kullan at olmuyo ve hesaplıca oluyo.

img

golyad

19 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu filtreler sürekli çalışmak üzere tasarlanmış değil mi, yani dinlendirme gerekmiyor. benimkini normalde ben yatarken kapatıyordum geceleri ses yapmasın diye, sonra ankaraya gittim. evdekiler 3 gün açık bırakınca yanmış motoru.

img

momo

ÖZEL MESAJ

benim "ataman" dediğimin doğrusu "atman" olsa gerek. pardon momo yalnış bilgi için ama yalnış hatırlamıyorsam diye dedim başında :)

img

golyad

19 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

resun marka şelaleli filtre aldım. içinde sünger ver karbon kısım var. ancak aldıktan sonra farkettim içindeki karbon kısmı bir süre sonra değiştirmek lazımışmışmış. yenisini alrım daha iyi. 11 ytl verdim.

fener48 nasıl yani, temizlemek için çıkarttığımda tekrar içine koyunca nasıl su koycam annamadım durdu benim kafa

img

momo

ÖZEL MESAJ

haaaaaaa

img

momo

ÖZEL MESAJ