Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluş mısır yedi

Dün guruyla ilgilenirken mısır yiyordum bi mısır tanesi suyun içine düştü. kapluşta yedi?:)sonra bi tane daha attım onuda yedi:)zararı olurmu?

img

arzuunal81

18 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

canım tecrübeli arkadaşlar tabiki daha iyi bilirler ama benim kanaatimce hiç bişey olmaz..boyle okuyorum herkesin kaplusu çok obur ama benim kapluşlarım yemiyolar.sevinmelisin bile bence..gerçi onlarla kıyaslamıyorum çünkü benim yaramazım ve uslum çok yeni girdiler hayatıma o yüzden alışmaları zaman alıcak gibime geliyo :)

img

esrateker

19 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ; arzuunal81

Sende yapacağını yapıyosun sonra zararı olurmu diye soruyosun BBQ:))Doğada haşlanmış yada patlamış mısırı bulması imkansız ama  ;ROTFL:)Bir şey olmaz bence...  Piercing :)))

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Biliyorum mısırı yedikten sonra bişey olur mu diye sormam mantıksızaradan kaç gün geçti bişey olmadı .salatalık ta yedi ama onu yeğenim düşürdü içineyeğenim  1 yaşında  guruyu izlemeyi çok seviyo daha yeni yürümeye başladı. fırsatını bulunca hemen kapluşun yanına kaçıyorve öğrenmeye yeni başladığı için herşeyi ağzına götürüyor.Kapluşu yer diye korkuyorum.

Herneyse bu kapluşlar ne verirseniz yiyorlar sanırım.yemek ayırımı yapmıyorlar:))))))))

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

Sebze yemiyolar ben suana kadar hep denedim ağızlarına bile sürmediler

yavru ve genç kaplumbağalar et balık ağırlıklı, erişkin ve yaşlı kaplumbağalar sebze ağırlıklı beslenmeyi tercih ediyor.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ;

Bir arkadaş vardı nicki aklımda değil şimdi rüzgar gibi esti burlarda sonra kayboldu.Kaplumbağasının erik ,kavun,karpuz,çilek,üzüm(yalan yalnış aman olmasın yanılıyor olabilirim ama hatırladığım böyle)  Phew vs. yediğini yazıyordu.Kavun, beyaz tam yağlı peynir:)))Eksik olan bir şey var ama ne ki Beer Drinker  :)))

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hiç korkma kapluşlar haşlanmış mısırı severler. benımkı et harici mısır da dahil keçi boynuzu domates karpuz muz vs. birçok şey yiyor canı isterse.. Tabıı ben yerken tattırıyorum öyle herzaman degıl.. Ayrıca organik olmaları önemli benımkı herhalde ayırıyor kapluşların o çok sevdıgı kıvırcıgı asma yapragını bıle yemıyor çoğunlukla. Neyse korkma demem odur.

img

dere

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu aralar farklı bişey yemiyo zaten.yani akvaryuma düşmüyo kavun karpuz v.s mevsimi de geçiyo alışmasın sonra ister bulaamyız falan:)) teşekkürler.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

Benim kapluşlar nesquık mısır gevreği yiyolar.atıyorum haftada bikaçtane kıtır kıtır sesleri bile geliyo yerlerken.Bu sayede daha güçlü ve daha enerjik oluyolar:)))

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ