Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

Turaç---Toy---Urkeklik---Orman Horozu

Arkadaşlar 4 sene boyunca keklik,sülün,bıldırcın ve güvercin besledim.Başarılı oldum,bayağıda çoğaldılar,ticari amaçlı yapmadığımdan çoğalınca bakamadım,ilgilenemedim.Kavga ettiler,kümesler delindi,sansar dadandı,kestik,yedik,kaçırdık,kaçırdığımızı avladık vs.Bu bana çok şey öğretti,anladımki önce sistemi kuracaksın,yer seçimi,giriş çıkış,rahat temizlik çok önemli.Neyse aradan epey zaman geçti ben kuşlarsız yapamayacağım,yeniden kuş beslemeye karar verdim....Ama busefer başlıkta yazdığım değerli av kuşlarınıda üretmek istiyorum,Turaç la Toy un kafes ortamında çoğalabileceğini biliyorum diğerlerini araştırmadım....Benim sizlerden istediğim bu kuşlardan bulabilirmiyiz? (yurt dışı hariç) yumurta,yavru,anaç önemli değil,bu kuşlar konusunda bilgisi olan,besleyen,yada beslendiğini gören varsa lütfen paylaşın

img

pehlivanoğlu

14 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bi arkadaşım besliyo ve çoğaltı ismi ramazan adanadan istersen bigörüş tel:05356715040;05418462167

img

orhan_

15 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkür ederim Orhan,her türlü bilgi benim için önemli

img

pehlivanoğlu

ÖZEL MESAJ

1;toy kuşu nesli tükenen hayvanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor.2;bu hayvan tek eşli bir hayvan aynı turna gibi eşi öldüğünde birdaha eş tutmuyor.3;senede 2 yumurta yapıyor ve sadece belki 1 tanesi büyüyebiliyor.4;bu hayvan bozkır dediğimiz uzun otluklu tarlalarda yuvalanıyor yani yavruyu büyütememesinin sebebi bu tilkiler sansarlar yiyor ya yumurtasını yada yavrusunu.benim tavsiyem toy işinden vazgeçin bunu zaten elden bulamazsın ancak yumurtasını bulucan tavuk altında çıkarıp büyütücen.tabii bu ilk saydığım maddeleri göz önünde bulundurup vicdanın el verirse.ARTI BENDE BİR AVCIYIM VE AVDA BANA BİRKAÇKEZ TURNA VE TOY DENK GELDİ İSTESEM ÇOK RAHAT VURURDUM AMA BUNLARI BİLDİĞİM İÇİN VURMADIM.BIRAK HAYVAN DOĞADA ÜRESİN.BU TOY İŞİNİ SEN İPTAL ET.DİĞERLERİNİ YAP DERİM.BU BENİM FİKRİM.

Çok haklısınız sn excavator,bu kuşlardaki zorluğu biliyorum.illede hepsi olacak diye bişey yok,zaten benim hedefim,10 kümeste 10 ayrı cins ve 10 ar adet,toplam 100 kuş.hesabıda ortada 75gram yem yese biri 7,5kg yem yerler ve buda bir paket sigara parasına zevkimi yapmış olurum.bu sayıyı arttırmayacağım,daha önce bu hatayı yaptım,üçüncü sezonda 700den fazla sülün yumurtası kaldı elimde ne yapacağımı şaşırmıştım yiye yiye bitiremedim kahvaltıda,çok oldumu iş zevk olmaktan çıkıyor eziyet oluyor....Bobwhite ve californiya bıldırcını,kınalı ve çil keklik,yerli ve yeşil sülünlerde bi sıkıntı yok gibi inşallah sezonda elimde olacaklar,sıkıntı olursa sizlerle paylaşırım,Toy un yerine bağırtlak olabilir,oda çok güzel bir av kuşu

img

pehlivanoğlu

ÖZEL MESAJ

Sn PEHLİVANOĞLU arkadasım elinde bu sezon sülün yumurtası varmı yada bı yerlerden temın edebılırmısın ?

img

bigblue4832

14 yıl 1 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

diğer saydığınız hayvanları bilemiyorum ancak turaç,Kamil Eron Bey`de var şuan.ayrıca o size doğru bilgileri de verir bu konularda. ur keklik pek kolay değil ama orman horozu daha zor diyebilirim.çok sayılı kişide var ve ürettiklerini sanmıyorum.enazından üretseler satarlar yada çoğalır diye düşünüyorum(= tabii orman horozu tek cins değil.hangi orman horozundan istediğinizi bilmiyorum.

img

gecekusu333

15 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sn bigblue kardeş malesef yok,ama aradığın sülün yumurtası olsun bu ay içinde hertarafta satılık yumurta ilanlarını görürüz.....sn gecekuşu vazgeçtim zaten o yazdığım kuşlardan,onlar benim idealim olarak kalsın,yeri ve zamanı geldiğinde olacaktır.Gerçekten,hem üretim açısından hem yasal prosüdür açısından zor kuşlar.

img

pehlivanoğlu

ÖZEL MESAJ

bu saydığınız hayvanlar doğada bile az kaldı rica ediyorum alırken bohçacılardan değilde gerçekten bu işle uğraşanlardan bilezikli olanlardan alınız bazı kendini bilmezler bunların yumurtalarının toplama terbiyesizliğinde bile bulunabilmektedirler onları tercih etmeyiniz birde özel istek olarak belki her yıl bir çift doğaya salın ki sizin tattığız bu zevki ilerki nesillermiz de tadabilsin

img

efe81

16 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu turaç kuşunun ya da ur kekliğin yumurtasına ulaşabildiniz mi pehlivanoğlu kardeşim?

img

mehmetbsb

12 yıl 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ